Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брой места възрастни и деца?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брой места възрастни и деца?

    Ситуацията е следната:4 възрастни и 2 деца на около годинка в автомобил 4+1.Децата са в столчета отзад, питанката е, може ли до тях да пътуват двама възрастни?Нещо се обърках с тея закони, когато изкарвах книжката не бяха задължителни столчетата и по спомен можеше да се возят 3-ма възрастни + 2 деца до 9? години.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    #2
    Re: Брой места възрастни и деца?

    M5kov написа:
    Ситуацията е следната:4 възрастни и 2 деца на около годинка в автомобил 4+1.Децата са в столчета отзад, питанката е, може ли до тях да пътуват двама възрастни?Нещо се обърках с тея закони, когато изкарвах книжката не бяха задължителни столчетата и по спомен можеше да се возят 3-ма възрастни + 2 деца до 9? години.
    Не, защото ти остава свободен един колан отзад, а по закон всички трябва да сте с колани.

    Коментар


      #3
      Re: Брой места възрастни и деца?

      Ясно
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Ако оставащия пасажер е тъщата аз лично бих я возил вързана с въже в багажника Така е най сигурно.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          S_BANKOV написа:
          Ако оставащия пасажер е тъщата аз лично бих я возил вързана с въже в багажника Така е най сигурно.
          Чак пък в багажника - въжето и да се влачи зад колата ...
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            Ама че сте лоши... Все пак съм с комби, ще я вържа отгоре на гредите :D
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              M5kov написа:
              Ама че сте лоши... Все пак съм с комби, ще я вържа отгоре на гредите :D
              Така си вдигаш разхода, за мен не е оферта. :P
              Manowar - Татко
              Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
              Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
              Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
              Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

              Коментар


                #8
                Хм...Да влачиш ремарке също вдига разхода доста.Трябва да го сметнеш как ще ти излезе по-евтино
                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                Коментар


                  #9
                  Не искат да ядат гъби , а ?
                  FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

                  Коментар


                    #10
                    аве тъщата и отзад да я влачиш, чакъл ще яде по пътя и пак ще ти вдигне разхода.по темата, сигурно е незаконно, ама са ме спирали за проверка на алкохол и отзад бяха тъщата, едното дете в столче, другото до нея -без и нищо не казаха. естествено, само малката в столчето беше с колан. изобщо, и полицаите са наясно, че тоя закон е малоумен и ако имаш възрастни отзад при децата си правят пас.п.с. маминко, ако случайно четеш горното, да знайш че се шегувам
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #11
                      Баце, ти, горния, дреме им на полицаите за негативната статистика на следващия завой, като се осучеш и детето без колан даде фира. Ти ще ядеш сладко жито и ще рониш крокодилски сълзи. Вярно, бонус ще е тъщата, но дете за тъща не е оферта.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        Между другото напоследък возя малкия в столче но на предната седалка, така мога да го контролирам, обаче ми надуха главата че не било законно и глобите били големи та въпроса е мога ли да си го возя отпред докато си караме.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Гаранция, че е незаконно
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #14
                            S_BANKOV написа:
                            Между другото напоследък возя малкия в столче но на предната седалка, така мога да го контролирам, обаче ми надуха главата че не било законно и глобите били големи та въпроса е мога ли да си го возя отпред докато си караме.
                            Ти че можеш - можеш. Явно си вярваш, че си добър шофьор, но до колко вярваш на останалите, че са добри и няма да ти връхлетят челно??? Моя малкия се вози ЗАД мен, като докато не си сложи колана не тръгвам. Туй, че бил голям, тежък и прочие лафове - не минават - докато няма годините и размера - си седи на бебешкия стол зад мен, вързан и превързан.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #15
                              S_BANKOV написа:
                              Между другото напоследък возя малкия в столче но на предната седалка, така мога да го контролирам, обаче ми надуха главата че не било законно и глобите били големи та въпроса е мога ли да си го возя отпред докато си караме.
                              Можеш ако е в столче и ако въздушната възглавница на пасажерското място е спряна. Разбира се всички колани на столчето са прилижено сложени стегнати.Някои коли имат отделна врътка за това. Спирали са ме така и никой нищо не ми е казвал.

                              Коментар

                              Working...
                              X