Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на антифриз за Brava

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на антифриз за Brava

    Дойде време за наливане на антифриз. Колата съм я взел преди 3 месеца и въобще си нямам на представа какво има в охладителната система. Сигурно е вода.Изчетох повечето теми за антифриз, но това не ми помага при избора. Днес набарах един пекан сервиз, дето поне имаха богат избор. В Метро, Практикер, Бриколаж и т.н. се предлага само българския.Та значи в тоя сервиз ми предложиха няколко марки, като тези които запомних са: Somax, Motul, Texaco и PristaOil. Чудя се коя от тях да взема а и какъв цвят да е антифриза. Твърдят че розовия бил най-подходящ защото съм бил с алуминиев радиатор. Така ли е Освен това ме плашат че ако преди съм бил с вода можело водната помпа да почне да изпуска.Та въпросите ми са:1. Имате ли препоръки относно марка антифриз2. Имате ли препоръки относно цвят3. Препоръки относно съотношение на разреждане4. Може ли да изпусне водната помпа, как може да се избегне, или ако не може да се избегне какво трябва да се ремонтира.Сори за въпросите, ама съм малко бос, та се допитвам до мъдри глави
    Fiat Brava 1.6
    Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
    Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

    #2
    И аз си мислих, че моята кола е дошла от Италия с вода, но уви! За съжаление установих, че системата е пълна с антифриз чак, като започнах да го изливам. Все пак е хубаво на две-три години антифриза да се подменя! 1. Няма значение марката, стига да е известна и да го купиш от магазин, а не от пазара. Фиат препоръчват Paraflu.2. Цветът е без значение.3. Разреждането е изписано на опаковката. Ако пише 1:2 съотношение антифриз вода при -30 градуса, аз бих препоръчал 1.5:24. Не се притеснявай за водната помпа! А по принцип, ако се счупи, или започне да изпуска се заменя с нова, но това няма връзка с марката антифриз.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Антифризът който препоръчва Фиат, а не НИЕ е PARAFLU и със сигурност няма да го намериш нито в "ПЕКАНИТЕ" сервизи, нито в "Бриколаж" и "Практикер".Не бих рискувал да сложа някакъв СУРОГАТЕН и след няколко месеца да тръгнат налепите и ръждите, ама ти си знаеш и най-вече ПЕКАНИТЕ сервизи.Концентрата струва 10 и повече лв/л.В рубриката сервизи/магазини най-отгоре има една тема за магазини предлагащи авточасти за Фиат... там можеш да намериш PARAFLU.
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        аз съм с руски от 2 год и наямам ядове с охладителната система както съм го налял почти не си е променил цвета а за ръжда и дума не може да става ако ти се дават пари за скъп антифриз имам оригинален на БМВ 1,5 литра 14лв-концентрат
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Nino написа:
          Антифризът който препоръчва Фиат, а не НИЕ е PARAFLU и със сигурност няма да го намериш нито в "ПЕКАНИТЕ" сервизи, нито в "Бриколаж" и "Практикер".Не бих рискувал да сложа някакъв СУРОГАТЕН и след няколко месеца да тръгнат налепите и ръждите, ама ти си знаеш и най-вече ПЕКАНИТЕ сервизи.Концентрата струва 10 и повече лв/л.В рубриката сервизи/магазини най-отгоре има една тема за магазини предлагащи авточасти за Фиат... там можеш да намериш PARAFLU.
          А Фиат, като препоръчва масло Selenia ти, защо караш с Motul? :P
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Vladim написа:
            Nino написа:
            Антифризът който препоръчва Фиат, а не НИЕ е PARAFLU и със сигурност няма да го намериш нито в "ПЕКАНИТЕ" сервизи, нито в "Бриколаж" и "Практикер".Не бих рискувал да сложа някакъв СУРОГАТЕН и след няколко месеца да тръгнат налепите и ръждите, ама ти си знаеш и най-вече ПЕКАНИТЕ сервизи.Концентрата струва 10 и повече лв/л.В рубриката сервизи/магазини най-отгоре има една тема за магазини предлагащи авточасти за Фиат... там можеш да намериш PARAFLU.
            А Фиат, като препоръчва масло Selenia ти, защо караш с Motul? :P
            Хм, при антифризите нещата са доста сериозни, но щом пък юнаците имат пари БАДЕВА да дават да си карат и с "първак" от татковата джибровица, никой НЕМА да ги спре. Понеже съм го ял дръвчето затова им препоръчвам.
            stef написа:
            аз съм с руски от 2 год и наямам ядове с охладителната система както съм го налял почти не си е променил цвета а за ръжда и дума не може да става ако ти се дават пари за скъп антифриз имам оригинален на БМВ 1,5 литра 14лв-концентрат
            Карай си Стефи, то ядовете със сигурност ще ги отимаш, но може би ще си продал колата вече и друг ще гризе дръвчето!И ако искаш да знаеш Влади, Фиат вече препоръчват CASTROL!!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              Nino написа:
              И ако искаш да знаеш Влади, Фиат вече препоръчват CASTROL!!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
              Ммда... още една причина да не ползвам Selenia. Между другото съм карал стар Кадет в продължение на 8 години само с български антифриз и никога не съм има грижи с охладителната система! Но на бравата... душа не ми дава да и тура такъв.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Nino написа:
                ...И ако искаш да знаеш Влади, Фиат вече препоръчват CASTROL!!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
                Цитат от сайта на Selenia:In 2005 FL acquired Misal Arexons, a leading Company in the production of chemical products for the automotive sector.FL Selenia was acquired by KKR, an American private equity firm.http://www.flselenia.it/en/fl_storia.asp
                ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                Коментар


                  #9
                  Pecho написа:
                  Nino написа:
                  ...И ако искаш да знаеш Влади, Фиат вече препоръчват CASTROL!!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
                  Цитат от сайта на Selenia:In 2005 FL acquired Misal Arexons, a leading Company in the production of chemical products for the automotive sector.FL Selenia was acquired by KKR, an American private equity firm.http://www.flselenia.it/en/fl_storia.asp
                  Ето къде бил ключа от бараката...
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    Днес смених антифриза. В автосервиза (Пловдв, до технополис до тунинг центъра и автосалон Крис Кар, сервиза се казваше Ковачев ако не се лъжа).Нямаха PARAFLU, препоръчаха ми TEXACO (long life се водил, розов, казаха че се сменял на 4-5 години) за 8.90 литъра (концентрат).Смених и маслото на скоростната кутия пак с TEXACO MULTIGEAR S 75W90 (това ми препоръчаха) и сега скоростите влизат доста по-мазно (май).Подмених и спирачната течност с такава на MOTUL. Спирачките се държат чувствително по-добре.
                    Fiat Brava 1.6
                    Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
                    Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

                    Коментар

                    Working...
                    X