Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лепене на алуминий

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лепене на алуминий

    Колегите, счупи се дръжката на детската количка и се чудя как мога да я ремонтирам собственоръчно...Освен с лепило Bison Epoxy metal, което е ~20 лв. и нещо му нямам много доверие, какво друго мога да използвам?Мястото е под напрежение основно при сгъване на самата количка, та трябва и да е здраво и не трябва да е дебело, защото счупеното влиза под пластмасата...Има вариант да сменят цялата дръжка в сервиза на Chipolino за 50 лв., но гледам да го избегна, защото са 2+ опаковки памперси Ето това представлява количката с отбелязан проблема:
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    #2
    По-добре я закарай на заварчик да ти я залепи. На друг вариант аз вяра нямам.Ще ти вземе 5 кинта най-много.П.П. Ще трябва да си махнал пластмасата и други лесногорими материали около дръжката.
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      варианта със заварчика е най-добър, ако не- един хубав плътен чеп, набиваш двете части с чепа вътре, отвън с някакви планки и винтове да хванат в чепа. Е, няма да е красиво вероятно....
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Няма как да махна пластмасите, понеже са занитени...С чепа донякъде е вариант, обаче в тръбата има механизъм и трябва да е някакво мини чепче Благодарско за идеите все пак
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          Разпробий главите на нитовете, после пак може да ги нитнеш ако може след заварката
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Правил съм два пъти и нашата количка.Нитовете са лесни. Аз ги отстраних внимателно с една по-дебела бургия. Идеята е да падне шапката.Ако не можеш да се справиш - ако покрай теб има човек, който прави колела ще ти помогне. След това от железарията взимаш нитове (не за нитачка а поп-ъп), поставяш ги на местата на старите и с едно чукче от страната на червената стрелка на снимката (и контра отзад на главата на нита) ги сплескваш.Ето от този линк (вторият вид) са нитовете, които слагат в количките:http://www.mr-bricolage.bg/advice/21
            Прикачени файлове
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #7
              Аз като човек който се сблъска със същия проблем преди няколко месеца - мога да каже че заварката само до някъде ще е решение на проблема. Точно след 2 седмици точно за заварката се скъса отново. А мястото на проблема беше точно до колелата на една от опорните връзки на количката, тоест не толкова натоварено. А при теб е на много възлово място. Та по-добре търси някакво друго решение. Успех!

              Коментар


                #8
                При мен държи вече повече от година при това на същото място като на колегата, а малката расте => следователно става все по-тежка, а проблеми няма.Може би си зависи от заварчика
                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                Коментар

                Working...
                X