Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бежанците в София умират от глад!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Мда има го - даже в тази тема го има това за дрехите. Чети линковете.Това, че съм писал какво се случва по принцип не е повод да ми апострофираш всяко изречение Не съм казал, че искам да останат, нито че не искам. Просто коментирам.Не мога да не се ядосвам, защото има българи, които без да са бежанци си умират от глад, но никой не се е залетял да ги спаси.И да мисля, че всеки средноинтелигентен прави разлика между изброените категории, които така старателно ги пишеш във всеки твой пост И какво от това ? Какво искаш да кажеш? Кажи си го.
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #47
      Може би съм изненадал тези, които ме познават с мнението си от първа страница, но сега ще се аргументирам.Да почнем от там - какво е бежанец? Това е човек, който оставя почти всичко, което има, и бяга за да спаси живота си. Бяга от опасната територия, в която се е превърнала родината му.Докога този човек е бежанец - дотогава, докато стъпи на безопасно място, там където животът му вече не е застрашен.Тези хора са бежанци, преминавайки от Сирия в Турция.Попадайки в Турция, те се намират на безопасно място, където вече животът им не е застрашен.Някои от тях обаче, попаднали вече на безопасното място, решават, че не им харесва и искат да идат да живеят в европейска страна.Тръгват и преминават нашата граница като у дома си (тук виновни са нашите гранични полицаи).За мен и за закона те вече са нелегални емигранти.Не разбирам защо нашата държава не ги третира като такива.Те по тая логика биха искали да идат в Америка... щото и у нас не им харесва... Дълбоко се съмнявам обаче, американците да ги приемат.Не оспорвам факта, че някои от тях са в лошо положение и имат нужда от помощ. Стотици и хиляди Българи също имат нужда от такава помощ.Децата по нашите социални домове сигурно са нахранени и облечени.Журналистите сега си правят сензациите и новините на техен гръб.5000 човека са. Да ги настанят в някой изоставен от военните град (например Средец - преди е имал 12-13 хиляди население, сега едва стига 5 хиляди). Празни апартаменти - много. И да почват да се борят с живота, както всеки от нас.Аз ако остана без работа, ще съм като тях.

      Коментар


        #48
        Immortal написа:
        Може би съм изненадал тези, които ме познават с мнението си от първа страница, но сега ще се аргументирам.Да почнем от там - какво е бежанец? Това е човек, който оставя почти всичко, което има, и бяга за да спаси живота си. Бяга от опасната територия, в която се е превърнала родината му.Докога този човек е бежанец - дотогава, докато стъпи на безопасно място, там където животът му вече не е застрашен.Тези хора са бежанци, преминавайки от Сирия в Турция.Попадайки в Турция, те се намират на безопасно място, където вече животът им не е застрашен.Някои от тях обаче, попаднали вече на безопасното място, решават, че не им харесва и искат да идат да живеят в европейска страна.Тръгват и преминават нашата граница като у дома си (тук виновни са нашите гранични полицаи).За мен и за закона те вече са нелегални емигранти.Не разбирам защо нашата държава не ги третира като такива. - според теб, как точно трябва да се третират тези нелегални имигранти? Те по тая логика биха искали да идат в Америка... щото и у нас не им харесва... Дълбоко се съмнявам обаче, американците да ги приемат. - "кажи честно - какво мислиш, че ще се случи със човек бягащ от подобна ситуация попаднал в САЩ?"Не оспорвам факта, че някои от тях са в лошо положение и имат нужда от помощ. Стотици и хиляди Българи също имат нужда от такава помощ.Децата по нашите социални домове сигурно са нахранени и облечени. - защо приемаш, че помощта към едните изключва помощта към другите?Журналистите сега си правят сензациите и новините на техен гръб.5000 човека са. Да ги настанят в някой изоставен от военните град (например Средец - преди е имал 12-13 хиляди население, сега едва стига 5 хиляди). Празни апартаменти - много. И да почват да се борят с живота, както всеки от нас. - това е майтап нали? или не? ако не е, може ли и за мен един апартамент с южно изложение!Аз ако остана без работа, ще съм като тях. - не те познавам, но дълбоко се съмнявам да си честен с това изказване!
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #49
          100% съгласен с Безсмъртния.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #50
            style34 написа:
            100% съгласен с Безсмъртния.
            Още един 100% съгласен с него.
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #51
              charlie написа:
              според теб, как точно трябва да се третират тези нелегални имигранти? "кажи честно - какво мислиш, че ще се случи със човек бягащ от подобна ситуация попаднал в САЩ?"- защо приемаш, че помощта към едните изключва помощта към другите?- това е майтап нали? или не? ако не е, може ли и за мен един апартамент с южно изложение!Аз ако остана без работа, ще съм като тях. - не те познавам, но дълбоко се съмнявам да си честен с това изказване!
              Както пише в закона.В САЩ изобщо няма да го пуснат да влезе без виза. Ще го върнат от летището или пристанището там, откъдето е дошъл. В случая - в Турция.Не съм казал, че не приемам да им се помага. Ама абсолютно никъде. Не е майтап. Абсолютно честен съм. Имах предвид, че ако остана без работа - оставам без препитание. Ще имам само покрив над главата си, без пари дори за хляб.

              Коментар


                #52
                АМИ ИЗВИНЯВАМ СЕ, АМА СБЪРКАХ БУТОНА. ВМЕСТО "ЦИТИРАЙ" НАТИСНАХ "РЕДАКТИРАЙ"... СОРИ. Immortalотдолу си успял да възстановиш какво съм написал - благодаря!само въпроса какво пише в закона за незаконните имигранти липсва.
                "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                Коментар


                  #53
                  Слав написа:
                  style34 написа:
                  100% съгласен с Безсмъртния.
                  Още един 100% съгласен с него.
                  И аз съм на 199,9% съгласен с него !
                  Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                  Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                  Коментар


                    #54
                    Мнго хора сме съгласни с Immortal, като гледам - повечето.
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #55
                      Synthy написа:
                      Мнго хора сме съгласни с Immortal, като гледам - повечето.
                      ахъм - на следващите избори трябва да гласуваме за подходящаТА партия, която да претвори тези нагласи сред народо/насленеието в конкретни закони и действия!
                      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                      Коментар


                        #56
                        charlie написа:
                        - ти как си представяш работите - бежанците отиват в българското посолство в Дамаск вадят виза и дофърчат на софийския аеропорт?!? - тоест в този град е пълно с апартаменти, в които е така, отиваш и си пренасяш дивана и телевизора и си заживяваш без никой да ти каже копче?!?- сигурен съм че си честен, но просто забравяш, че дори и без работа си 3 обиколки преди бежанец!
                        Ами не мога изобщо да си представя, защо са хукнали към България? Бягат от войната - ОК, и аз бих бягал. Стигнали са в Турция - спокойна, мирна, богата и развита държава, с амбиции, братя по религия... за къв чемпер идват насам?Относно апартаментите - повечето са собственост на военното министерство. Ти не можеш да се нанесеш с дивана и телевизора, но ако кажат военните - могат да настанят който си искат там.Относно моето положение - единственото ми предимство пред тях ще бъде, че знам езика. Но и това се чудя - що не бягат при своите братя араби в Йордания, Ливан, Египет, Саудитска Арабия, ОАЕ, Ирак или Кувейт? Ония и пари бол имат, особено Кувейт, ОАЕ и СА. Там и езикова бариера няма да имат. Що все към християнска Европа ги тегли, не ми е ясно. Всъщност ясно ми е, ама ще стане много дълга темата.

                        Коментар


                          #57
                          charlie написа:
                          Synthy написа:
                          Мнго хора сме съгласни с Immortal, като гледам - повечето.
                          ахъм - на следващите избори трябва да гласуваме за подходящаТА партия, която да претвори тези нагласи сред народо/насленеието в конкретни закони и действия!
                          Ако визираш партията на моя болен съгражданин или сродните ѝ - изключително съм далеч от идеите им.Но това не ми пречи да забележа, че религиозната война на исляма срещу останалия свят е започнала. Отдавна.И в един момент ще се окажем в необрано лозе и ще си кажем "Кой ни сра в гащите?"От арабин аз нищо добро не чакам, било то и бежанец.Светът все още помни Черният септември през 1970. За незапознатите ще цитирам малко история:" Арабите, преместени "благоразумно" от Израел в Йордания от техните братя - съседните арабски страни, преди да нападнат Държавата Израел (уж за тяхната безопасност), и наричани "бежанци", създават организацията ООП. Скоро, изглежда в знак на

                          Коментар


                            #58
                            колега, така на парче историята на никога не е помогнала! Щом засягаш тази тема е редно да кажеш и самия Израел как се пръква като самостоятелна държава!
                            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                            Коментар


                              #59
                              Повечето факти са ясни, въпроса е защо не се реагира когато трябваше (още миналата година), а не се реагира и когато е късно?

                              Коментар


                                #60
                                charlie написа:
                                колега, така на парче историята на никога не е помогнала! Щом засягаш тази тема е редно да кажеш и самия Израел как се пръква като самостоятелна държава!
                                Щом е редно - ще кажа. Интересно е да се прочете. Написано е съвсем непристрастно. Само факти.http://www.bukvite.bg/poem.php?docid=42794

                                Коментар

                                Working...
                                X