Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бежанците в София умират от глад!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    мдаа - вижда се че се прави разлика м/у емигрант и бежанец.....п.п. има 2 кофи напалм Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #32
      fihi написа:
      Слав написа:
      Ами те и клошарите дето ровят по кофите - и те са хора. За тях защо не Ви е жал? Защо?Не виждам тема - хайде да помогнем на българите дето ровят по кофите за коричка хляб, защото умират от глад?
      Защото, колега точно тези ровейки по кофите, за тях е един вид професия и вярвай ми един такъв българин изкарва по големи приходи от повечето хора пишещи във този форум(в което не виждам нищо срамно). Или ако искаш дай да помогнем на непълнолетните българки живеещи на гърба на нас данъкоплатците получаващи помощи, добавки и т.н., че и майките им получават за тях защото са непълнолетни. Да продължавам ли???Ако имаш желание помагай на наистина нуждаещите се българи, но не отричай, че и сирийците са хора като теб и мен и всички останали и поне не се опитвай да откажеш хората желаещи да помогнат на ЧОВЕК в нужда, пък било той българин, мангал, йети или какъвто щеш. Знам, че няма да ти хареса написаното от мен защото не съвпада с твоето мнение, но се замисли дали е така или не е така.
      Искаш да помагаш на някой, който има наистина нужда- на 20 км от Сф, в първото село по твой избор, спираш пред първата къща и питаш бабата кога е яла за последно салам. Ето ти на кого да помогнеш. А не на едната половина чужденци, които били добре облечени или на другата половина, която си пиела биричката- това са твои думи.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #33
        Искам да напомня на някои превъзбудени люде тук, че същността на темата е призив да бъдат подпомогнати бежанците.Този форум едва ли ще направи някого по-умен или човечен, но и определено не е място за ксенофобски и фашистки изтъпления.Призовавам пишещите тук да се съобразяват с правилата на форума и да се придържат към темата.Тази сутрин чух анонс за филм на Иван Кулеков, който ще бъде излъчен в Шоуто на Слави тази вечер. Нито този журналист ми е любим, нито предаването, но възнамерявам да го изгледам - най-малкото защото е един от малкото, влезли с камера в лагерите. Мисля няма да е грешно това да направят и тези, които така безцеремонно раздават правосъдие тук.
        ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

        Коментар


          #34
          pakumba написа:
          ..........
          Знам какво съм написал, но защо четеш само между редовете, прочети всичко което съм написал.П.П. Няма да се обаждам повече, ако визираш мен.
          Manowar - Татко
          Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
          Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
          Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
          Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

          Коментар


            #35
            fihi написа:
            Чета и не вярвам на ушите си. Колеги това са хора като нас.
            Ето това не бива да ни излиза от главите скоро-Евростат: България е най-застрашена от бедност:http://dnes.dir.bg/news/bulgaria-evr...-15190677?nt=9 Станахме главни специалисти по плачове на чужди гробища, а не се виждаме в какво състояние сме докарали народа си... Да, всички ние.
            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

            Коментар


              #36
              Мда, личи си, че повечето от нас не са европейци. Щото най-отличителният белег на ЗАПАДНОевропееца е лицемерието...Колкото по-добре се грижим за бежанците, толкова повече ще дойдат, защото те комуникират с роднините си там. А едни 50 000 биха разбъркали доста етническите и религиозни чорби в Бг.
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #37
                muns61 написа:
                .......Колкото по-добре се грижим за бежанците, толкова повече ще дойдат, защото те комуникират с роднините си там. А едни 50 000 биха разбъркали доста етническите и религиозни чорби в Бг.
                Взе ми думите от устата. Съчувствам на хората,но щом държавата със всичките си механизми не желае да им предостави по добри условия,кой съм аз ,че да им ги предложа?Предложете конкретен начин да им се помогне. Дрехи не искали да носят стари.Пари по сметка няма да преведа поради факта ,че не знам дали ще се оползотворят по предназначение.До София не мога да ида да им занеса топла баница. Сирийче ли да осиновя?Как конкретно да им помогна?
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #38
                  Pecho написа:
                  Искам да напомня на някои превъзбудени люде тук, че същността на темата е призив да бъдат подпомогнати бежанците.Този форум едва ли ще направи някого по-умен или човечен, но и определено не е място за ксенофобски и фашистки изтъпления.Призовавам пишещите тук да се съобразяват с правилата на форума и да се придържат към темата.Тази сутрин чух анонс за филм на Иван Кулеков, който ще бъде излъчен в Шоуто на Слави тази вечер. Нито този журналист ми е любим, нито предаването, но възнамерявам да го изгледам - най-малкото защото е един от малкото, влезли с камера в лагерите. Мисля няма да е грешно това да направят и тези, които така безцеремонно раздават правосъдие тук.
                  1. Аз правосъдие не раздавам. Ако да си изкажа мнението е правосъдие - значи така да бъде.2. Къде има "ксенофобски и фашистки изстъпления"? Явно мнението, че приоритет са ни българските граждани е фашистко изстъпление?
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #39
                    style34, нямам никакво намерение да влизам тук в спорове с теб за начина на модериране на форума.Понеже явно си приел лично призива ми да се спазват правилата, нека те предупредя лично още веднъж: прочети правилати и ги спазвай.Ако си недоволен от модерирането на форума и от моите действия в частност, има раздел в който можеш да изложиш проблема си.По темата: Краси, именно това е същността - ако някой иска да помогне, как да го направи. Подхваналите темата от Офроуда са описали някои варианти: http://offnews.bg/index.php/251009/k...kite-bezhantsi
                    ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                    Коментар


                      #40
                      Благодаря за линка Пешо! Това вече е друга работа. Ясно и точно написано какви са им нуждите и къде се приемат даренията.
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        #41
                        Не се стърпях. Един въпрос ме мъчи и искам мнението ви. Защо всички тези бежанци не остават в Турция? Нали тя е доста по-развита? Нали и да тичаме срещу тях пак няма да ги стигнем, както съм чувал да казват много хора. Защо не остават там а идват в БГ? Отговорете ми на този въпрос и мисля, че темата ще стане безсмислена.
                        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                        Коментар


                          #42
                          veselin10 написа:
                          Не се стърпях. Един въпрос ме мъчи и искам мнението ви. Защо всички тези бежанци не остават в Турция? Нали тя е доста по-развита? Нали и да тичаме срещу тях пак няма да ги стигнем, както съм чувал да казват много хора. Защо не остават там а идват в БГ? Отговорете ми на този въпрос и мисля, че темата ще стане безсмислена.
                          Ти чувал ли си за ЕС? Верно че че още не сме в Шенген, но България е по-добър трамплин за цивилизацията в сравнение с Турция, щото много се лъжеш, ако си мислиш че тези бежанци приемат България като някаква обетована земя....М/у имате ли представа, колко струва да минеш нелегално от Сирия до България - отговора на този въпрос ще ви осветли и по други м/у 2 м/у колко бежанеца са починали от глад в София? Това във връзка със заглавието на темата.
                          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                          Коментар


                            #43
                            Точно - ние сме просто трамплин за "белия свят" Имаме функцията на временно убежище - да си ги отгледаме, нахраним и приютим , след което да си бият камшика в Германия например. Нямам нищо против - все пак всеки се възползва от възможностите и вратичките, които му предоставя съдбата, но ми идва малко в повече вече да дарявам пари за чужденци, а в БГ хората да умират от глад. Разбирате ли ме ? Нямам нищо против никого по начало. Това също са логични, нормални и човешки разсъждения! Аз не познавам българин, който ще изхвърли демонстративно подарена дреха, при условие че е нуждаещ се. Извинете, но редовно давам дрехи в домове за сираци и досега никой не ги е хвърлил - напротив - радват им се. А тук сирииците ги хвърлят. Да им вземем Прада, Версаче...нещо? Може и официална вечеря, защото ще се окаже, че и сандвичи не ядат накрая...хайде да не продължавам повече, че само се ядосвам...Нямам представа колко струва да дойдат до някоя европейска държава, но четох в нета някаква новина за кораб, който беше потънал на път за Италия с бежанци от Сомалия. Споменаваха сума от сорта на 2000 EUR на човек, която прибирали "каналджиите", за да ги прекарат до държавата Х .
                            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                            Коментар


                              #44
                              Моето лично мнение, е че тези бежанци, говоря за истинските такива, са тук под формата на пълнеж. Но това не означава, че трябва те да го отнесат, затова че в България, държавата не може да се оправи самата със себе си, и своите собствени проблеми. Тази бежанска криза, дойде точно навреме за малко : Вече има хора, за който КС е просто една администрация ...

                              Коментар


                                #45
                                Слав написа:
                                Точно - ние сме просто трамплин за "белия свят" - Правилна констатация!Имаме функцията на временно убежище - да си ги отгледаме, нахраним и приютим , след което да си бият камшика в Германия например. - Не разбирам?!? Ти лично искаш да останат ли?Нямам нищо против - все пак всеки се възползва от възможностите и вратичките, които му предоставя съдбата, но ми идва малко в повече вече да дарявам пари за чужденци, а в БГ хората да умират от глад. Разбирате ли ме ? Нямам нищо против никого по начало. - Тебе лично някой кара ли те да даряваш за бежанците?Това също са логични, нормални и човешки разсъждения! Аз не познавам българин, който ще изхвърли демонстративно подарена дреха, при условие че е нуждаещ се. Извинете, но редовно давам дрехи в домове за сираци и досега никой не ги е хвърлил - напротив - радват им се. А тук сирииците ги хвърлят. Да им вземем Прада, Версаче...нещо? Може и официална вечеря, защото ще се окаже, че и сандвичи не ядат накрая...хайде да не продължавам повече, че само се ядосвам... - Това с дрехите е интересно - някой има ли повече инфо? И колега - не се ядосвай Нямам представа колко струва да дойдат до някоя европейска държава, но четох в нета някаква новина за кораб, който беше потънал на път за Италия с бежанци от Сомалия. Споменаваха сума от сорта на 2000 EUR на човек, която прибирали "каналджиите", за да ги прекарат до държавата Х .
                                и пак да попитам - правите ли разлика м/у емигранти, бежанци и обикновенни просяци?
                                "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                                (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                                Коментар

                                Working...
                                X