Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прохода Витиня, стария път

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прохода Витиня, стария път

    Днеска решихме да се разходим, да убием време и да минем по стария проход Витиня, който криволичи под магистрала Хемус... Уви, на средата на разходката приключението приключи ето тук:https://maps.google.bg/maps?q=42.797...z=19Имало свлачище, пътя е преграден... Изхода - от там директно на магистралата, или (ккато ние направихме) връщаш се малко назад, от там Ботевградски проход - Горно Камарци, подбалканската и София. Ей, умрем да се врем по разни тесни проходи със жената и сега много ме е яд начи, отдавна отлагахме да го минем стария път, а сега затворен...Някой има ли идея защо е затворен и дали някога пак ще го оправят , или му е дошло времето и толкоз...

    #2
    От лятото е срутването.
    Обичам си работата.

    Коментар


      #3
      Аз минавах оттам преди три години.Много тъжно ми стана, защото беше на смрачаване и никъде нямаше светната лампа по къщите, когато минавах през селата. Пустош, изоставено едно такова...все едно гледах снимките на Припят в днешни дни. Очаквах да е позапустяло, но не чак толкова. Явно много повече хора са изоставили родните си места, отколкото аз предполагах поне...Оттогава не съм си и помислял да повторя, защото много мрачни мисли ме налегнаха гледайки разрухата.
      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

      Коментар


        #4
        Слав написа:
        Аз минавах оттам преди три години.Много тъжно ми стана, защото беше на смрачаване и никъде нямаше светната лампа по къщите, когато минавах през селата. Пустош, изоставено едно такова...все едно гледах снимките на Припят в днешни дни. Очаквах да е позапустяло, но не чак толкова. Явно много повече хора са изоставили родните си места, отколкото аз предполагах поне...Оттогава не съм си и помислял да повторя, защото много мрачни мисли ме налегнаха гледайки разрухата.
        А какво е в Странджанския край? Сигурен съм, че в Сърбия след бомбардировките е нямало толкова срутени къщи.

        Коментар


          #5
          Слав написа:
          ... Много тъжно ми стана, защото беше на смрачаване и никъде нямаше светната лампа по къщите...
          На мене друго ми направи впечатление - бая едър добитък си пасеше или спеше кротичко покрай пътя, под мостовете. А наоколо - ни пастир, ни стопанство, ни къщи. Кой ги гледа тея крави, кой ги дои... или са някакви подивели крави изоставени сами...Дано го оправят, както казах, много обичаме да се врем с Раче и да караме по такива стари и запустели проходи и завойчета, направо се размазваме от кеф. Другия път даже сме замислили ако е хубаво времето и поне не вали да минем София-Варна изцяло по стария път. Преди няколко месеца минавахме по стечение на обстоятелствата старата отсечка преди Варна, учудващо добре беше, на пук на времевите закони и новите пътиша, които след няколко години се нуждаят от почити основен ремонт

          Коментар

          Working...
          X