Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за бракуване на МПС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за бракуване на МПС

    Знам, че досега не се е изисквал платен данък за бракуване.От скоро КАТ, ДАНЪЧНОТО и ПРЕГЛЕДИТЕ са свързани.Та питането ми е - може ли да се бракува кола без платен данък? Ако има някой запознат с моментното състояние, ще бъда много благодарен да сподели малко информация.Предварително благодаря!
    4 бири и турбината да свири

    #2
    Re: Въпрос за бракуване на МПС

    DogForLife написа:
    Знам, че досега не се е изисквал платен данък за бракуване.От скоро КАТ, ДАНЪЧНОТО и ПРЕГЛЕДИТЕ са свързани.Та питането ми е - може ли да се бракува кола без платен данък? Ако има някой запознат с моментното състояние, ще бъда много благодарен да сподели малко информация.Предварително благодаря!
    как искаш да я бракувашкато носиш белешка че си я предал за бракуване -НЗ как стои въпросаако е без да си я върнал за бракуване ами я разглобяваш и продаваш на части отиваш с малък и голям талон и номерата в КАТ и им казваш че искаш да я спреш от движение за постоянно НЕ да я бракуваш и че колата се намира в Частен Имот за развасоване, там те попълат некви документи плащаш 3 лв и им връщаш номерата после отиваш в Даначното с продупченият ти голям талон и копие от него и им заявяваш че искаш да я отпишеш (мисля че може и да не плащаш данака)
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #3
      А ми аз не съм я записвал, че да я отписвам то там е веселото.Предишната кола и занесох номерата само ама имах данък, че беше 20 лева, сега е малко повече.Има ли разлика дали ще я спра от движение за постоянно или да я бракувам?Предполагам ако я спра само може след 20 30 години пак да си я пусна.Искам да я върна на скраб.
      4 бири и турбината да свири

      Коментар


        #4
        След като я предадеш за скрап, ще получиш бележка от фирмата, която ти е взела колата. С тази бележка, номерата, голям и малък талони отиваш в КАТ.Тъй като колата никога не е била записвана в общината, не трябва да ходиш да я отписваш.
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #5
          DogForLife написа:
          А ми аз не съм я записвал, че да я отписвам то там е веселото.Предишната кола и занесох номерата само ама имах данък, че беше 20 лева, сега е малко повече.Има ли разлика дали ще я спра от движение за постоянно или да я бракувам?Предполагам ако я спра само може след 20 30 години пак да си я пусна.Искам да я върна на скраб.
          ами да има разлика Спрян от движение автомибил може да бъде пуснат след времебракуван НЕ може щом искаш да я върнеш на скрап обаждаш се на някои от тези и след като ти я вземат ти дават белешка и оттам както колегата Stefanaki е писал
          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

          Коментар


            #6
            Stefanaki написа:
            След като я предадеш за скрап, ще получиш бележка от фирмата, която ти е взела колата. С тази бележка, номерата, голям и малък талони отиваш в КАТ.Тъй като колата никога не е била записвана в общината, не трябва да ходиш да я отписваш.
            Не е точно така... Това че колата не е била записана от собственика в общината не означава че не се води вече на отчет.От тази година КАТ и данъчното са свързани,колата вече се води на отчет в общината,като отидеш да провериш ще те зарадват че освен ХХХ данъци има и лихви.... и глоба.... общо взето става ти едно такова приятно... :D
            Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
            KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
            Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

            Коментар


              #7
              Racer GT написа:
              Stefanaki написа:
              След като я предадеш за скрап, ще получиш бележка от фирмата, която ти е взела колата. С тази бележка, номерата, голям и малък талони отиваш в КАТ.Тъй като колата никога не е била записвана в общината, не трябва да ходиш да я отписваш.
              Не е точно така... Това че колата не е била записана от собственика в общината не означава че не се води вече на отчет.От тази година КАТ и данъчното са свързани,колата вече се води на отчет в общината,като отидеш да провериш ще те зарадват че освен ХХХ данъци има и лихви.... и глоба.... общо взето става ти едно такова приятно... :D
              абе да ти кажа не съм много сигурен дали са свързани (найстина) или само формалнопонеже наскоро свалях от отчет старото ми Пунто и си платих данака за него (10лв)а имам и стилото вече 4-5 месеца и като си казах ЕГН ми излезе само Пунтото ,а стилото Иок
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #8
                Официално са свързани от миналата седмицата. Може и да да гризнем дръвцето тарикатите като мен
                4 бири и турбината да свири

                Коментар


                  #9
                  todorshalev написа:
                  Racer GT написа:
                  Stefanaki написа:
                  След като я предадеш за скрап, ще получиш бележка от фирмата, която ти е взела колата. С тази бележка, номерата, голям и малък талони отиваш в КАТ.Тъй като колата никога не е била записвана в общината, не трябва да ходиш да я отписваш.
                  Не е точно така... Това че колата не е била записана от собственика в общината не означава че не се води вече на отчет.От тази година КАТ и данъчното са свързани,колата вече се води на отчет в общината,като отидеш да провериш ще те зарадват че освен ХХХ данъци има и лихви.... и глоба.... общо взето става ти едно такова приятно... :D
                  абе да ти кажа не съм много сигурен дали са свързани (найстина) или само формалнопонеже наскоро свалях от отчет старото ми Пунто и си платих данака за него (10лв)а имам и стилото вече 4-5 месеца и като си казах ЕГН ми излезе само Пунтото ,а стилото Иок
                  И аз така си мислех че е само формално...Дори и със сериозни връзки в данъчна служба Пловдив,нищо не може да се направи...
                  Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                  KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                  Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                  Коментар


                    #10
                    Естествено, че ще си платиш за срока в който си използвал колата т.е. до датата на бракуване, от смъртта и данъчните няма оттърване.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Можеш да отидеш в данъчното, и да поискаш бележка, че нямаш неплатени данъци. Измисли някаква причина, за какво ти трябва (кредит примерно, справка в работата, дрън дрън...). Тогава ще разбереш дали се води или не. Ако не се води - данъчните да го духат. Ако се води - ти го духаш Но в данъчното се ходи след КАТ, с продупченият талон. Отиваш в КАТ и казваш, че колата я спираш от движение, ще седи в частен имот за части защото е много изгнила (даваш някакъв адрес, твоят примерно, защото не може да седи на общинска земя без да е регистрирана), и толкоз. Повече не се обясняваш.
                      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                      Коментар

                      Working...
                      X