Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За новите данъци на колите какво ще кажете???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Тurbodieselcomby написа:
    И как ще се доказва в данъчното, че имаш Euro 5/6 (или 3/4) за да ти вземат съответната сума?
    Тук аз подозирам другата врътка.Ако забележиш в големия талон на колата ти го пише.Но все още често в кат това поле не се попълва.Още за първи път като го видях непопълнено ми хрумна, че в бъдеще това ще е проблем като обвържат данъка спрямо Евро нормата.Дано не съм лош пророк, ама този бъг го видях още преди 5-6 години.Сещайте се след някоя друга година как ще накарат десетки хиляди коли да си изкарат нови документи, защото просто при първоначалното им издаване някой не си е свършил работата.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #32
      И като стане това ще ни писне на всички и правителството долу и тоя тъп закон да духа супата, аман да ни вземат и дрехите от гърбовете.
      punto HGT

      Коментар


        #33
        BO написа:
        Тurbodieselcomby написа:
        И как ще се доказва в данъчното, че имаш Euro 5/6 (или 3/4) за да ти вземат съответната сума?
        Сещайте се след някоя друга година как ще накарат десетки хиляди коли да си изкарат нови документи, защото просто при първоначалното им издаване някой не си е свършил работата.
        Точно това ми се случи преди около 2 год., заради непопълнено поле за евро нормите в големия талон се наложи да ходя до Технотест, където да ми издадат:- "Протокол за определяне на наличието на работещо катализаторно устройство в изпускателната уредба на автомобил"В този протокол има три точки, като първата е за идентификация на МПС-то, втората и третата са по-важни в случая.
        2. Резултати от проверката:- Наличие на катализатор - [Да]; [Не]; [Неизвестно];- Наличие на катализатор според огледа на автомобила - [Да]; [Не];- Измерване на токсични компоненти: [заводски параметри] [измерени стойности]
        • CO (%)HC (ppm)λ (-)
        3. Резултати от проверката:Автомобилът [Има] [Няма] работещо катализаторно устройство
        Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
        Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
        Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
        Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

        Търси се..

        Коментар


          #34
          И колко ти струваше това "високо компетентно" становище от Техно тест (които в момента даже и за това май няма да може да се ползват)?Добави и нов талон от КАТ и май вече няма да искаме да платим данъка с отстъпка.По телевизията една девойка старша възраст (данъчна мисля беше) обясняваше че КАТ трябва да отрази в талоните (а КАТ иска протокол от Техно тест ...)Оформя се благоприятна бизнес среда - почти както беше с регистрационните табели.
          F31 BMW 320d

          Коментар


            #35
            Ееее, вие какво сега - изкарахте, че правителството на Олигарски не се грижи за екологията, а за нечии частни интереси?
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #36
              Тurbodieselcomby написа:
              И колко ти струваше това "високо компетентно" становище от Техно тест (които в момента даже и за това май няма да може да се ползват)?Добави и нов талон от КАТ и май вече няма да искаме да платим данъка с отстъпка.
              "Високо компетентното" становище от Техно тест струваше 22.80 лв.Протокола го изискват от общинската администрация, като доказателство че МПС има работещ катализатор. В моя случай не беше необходимо издаването на нов талон от КАТ.
              Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
              Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
              Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
              Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

              Търси се..

              Коментар


                #37
                Я само ми кажете в колко градове има бази на Технотест? :D
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #38
                  FIRE 8V написа:
                  Тurbodieselcomby написа:
                  И колко ти струваше това "високо компетентно" становище от Техно тест (които в момента даже и за това май няма да може да се ползват)?Добави и нов талон от КАТ и май вече няма да искаме да платим данъка с отстъпка.
                  "Високо компетентното" становище от Техно тест струваше 22.80 лв.Протокола го изискват от общинската администрация, като доказателство че МПС има работещ катализатор. В моя случай не беше необходимо издаването на нов талон от КАТ.
                  Така. А сега ако въведат разлика между Евро-3 и Евро-4, то тогава кой ще ти издаде сертификат за Евро нормата на автомобила ти?Това не е тест като с катализатора. Това си е просто производствена характеристика, която се дава от завода производител и съответно трябва да се впише в талона.Интересно ми е като масово нямат това отбелязано в талона, то какво ще изискват?Елементарно, това което съм виждал на живо - отиваш в КАТ, те те пращат за официална бележка от официален представител на марката, след това обратно в КАТ и подмяна на документите. Така в едно изречение звучи лесно, но е интересно когато трябва да го направиш.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #39
                    Видяхте ли докъде ни докара този скапаняк Орешарски.И най много с този данък ще натовари ладите и москвичите на старците по селата, а уж социалистите мислели за бедните...Ама всички като овце сега ще приемат новия данък и никой няма да излезе на протеста.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #40
                      Е старците нали ги гледах - най-важното е да вземат 20-30 лева коледна добавка и нищо друго не ги интересува. Пък и кой ти плаща данъци в днешно време, освен мен? :D
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар


                        #41
                        style34 написа:
                        Ееее, вие какво сега - изкарахте, че правителството на Олигарски не се грижи за екологията, а за нечии частни интереси?
                        Хи хи хи Какво е това екология, бе, братчед?

                        Коментар


                          #42
                          style34 написа:
                          Е старците нали ги гледах - най-важното е да вземат 20-30 лева коледна добавка и нищо друго не ги интересува. Пък и кой ти плаща данъци в днешно време, освен мен? :D
                          А и аз съм от тия тъпчовци дето плащат. Че и се осигурявам на пълната заплата даже. Просто ми е много хубаво когато ми кажат, че не ми се полагат детски, данъчни облекчение и пр., а като погледна катуна под нас се сещам, че на бедното циганин раздават пари с лека ръка, щото били "малцинство" (??)...поне тока да си плащаха, а не и него да им го плащаме в графата "невъзстановяеми разходи" във фактурите...та затова гледам да плащам повече, за да има в държавата. А тя държавата се грижи колеги, но не за истинските българи Те служат само да произвеждат благата, които да бъдат раздадени след това на малцинставата (не само ромите-тук визирам всички). А малцинствата закона ги пази отвсякъде. А ако случайно не ги пази, то ще надигнат вой до небесата, че ги дискриминират и всичко приключва. Даже и за детска градина са с предимство за класиране пред моето малко българче, защото иначе било дискриминация...това се случва в България...думи НЕАМ вече.Аз се чувствам най-дискриминиран в собствената си държава. Всички други има къде да се жалват и кой да им обърне внимание, но българите нямат на кого да се оплачат и никой не ги брои вече...важни сме само, когато дойде време да си платим данъците. После тишина...
                          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                          Коментар

                          Working...
                          X