Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

цената на боба

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    От няколко години си мисля за такива като теб, които могат да съберат желаеши за картофи и дето се казва да си заплюем 40-50 кг картофи, да му дадем предварително на човека 50% от цената, на която ги продава, за да може да инвестира и да бръмнем после на една екскурзия до Смолян. Хем ще си вземем и доплатим картофите, хем ще си направим една сбирчица (повод за напиване), хем и ще подпомогнем българското земеделие. Хиляда желаещи да има, това са си 40-50 тона. Ние ще сме доволни, че имаме хубави картофи на добра цена и производителя е спокоен, че ще си реализира продукцията без проблеми. Така стои въпроса и с боба, и с черешите, и с ябълките и т.н.Ако чакаме на правителствата след 20 години само китайска стока ще ядем, натъпкана с препарати, за да стигне читава до България!
    Няма начин да няма начин!

    Коментар


      #17
      nikolovvd написа:
      От няколко години си мисля за такива като теб, които могат да съберат желаеши за картофи и дето се казва да си заплюем 40-50 кг картофи, да му дадем предварително на човека 50% от цената, на която ги продава, за да може да инвестира и да бръмнем после на една екскурзия до Смолян. Хем ще си вземем и доплатим картофите, хем ще си направим една сбирчица (повод за напиване), хем и ще подпомогнем българското земеделие. Хиляда желаещи да има, това са си 40-50 тона. Ние ще сме доволни, че имаме хубави картофи на добра цена и производителя е спокоен, че ще си реализира продукцията без проблеми. Така стои въпроса и с боба, и с черешите, и с ябълките и т.н.Ако чакаме на правителствата след 20 години само китайска стока ще ядем, натъпкана с препарати, за да стигне читава до България!
      Аз тази схема отдавна си я мисля за едно прасенце Същото се отнася и за боба и ако е от градината на баба ти, е това е био, всичко друго е същия боклук, само че на по - висока цена.

      Коментар


        #18
        Я тук веднага да си каже кой произвежда боб за продан? Локацията е без значение, както и големината (всъщност предпочитам дребен боб), БГ не е голямо място.
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #19
          Маанете боба.Аз търся грозде. За червено вино.Я някой по трасето София, Пловдив, Хасково, който пройзвежда достатъчно и продава да се обади за да мога тази неделя, след Феста да мина и да напазарувам.Сериозно говоря.
          Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
          Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
          Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

          Коментар


            #20
            nikolovvd написа:
            От няколко години си мисля за такива като теб, които могат да съберат желаеши за картофи и дето се казва да си заплюем 40-50 кг картофи, да му дадем предварително на човека 50% от цената, на която ги продава, за да може да инвестира и да бръмнем после на една екскурзия до Смолян. Хем ще си вземем и доплатим картофите, хем ще си направим една сбирчица (повод за напиване), хем и ще подпомогнем българското земеделие. Хиляда желаещи да има, това са си 40-50 тона. Ние ще сме доволни, че имаме хубави картофи на добра цена и производителя е спокоен, че ще си реализира продукцията без проблеми. Така стои въпроса и с боба, и с черешите, и с ябълките и т.н.Ако чакаме на правителствата след 20 години само китайска стока ще ядем, натъпкана с препарати, за да стигне читава до България!
            Това е добра идея. Няма по-хубава храна от естествената от екологично чист район.Както се казва: "Живей в града, ама торбата да ти е от село" :D
            Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

            FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

            Коментар


              #21
              Хубаво е всичко което си произведе човек, но си иска много труд.Винаги ми излиза двойно по скъпо ако си ги купя на готово продуктите,ама сладостта е друга. :D
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #22
                lhristov написа:
                Маанете боба.Аз търся грозде. За червено вино.Я някой по трасето София, Пловдив, Хасково, който пройзвежда достатъчно и продава да се обади за да мога тази неделя, след Феста да мина и да напазарувам.Сериозно говоря.
                Мога да те консултирам по този повод на Италфеста Ако искаш - потърси ме.Има доста места колко Хасково с хубави лозя, само дето вече май обраха...
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #23
                  Благодаря Yavor. За това говоря. За човека на място... И пак благодаря.Ще се запознаем на Феста и ще обсъдим. Ще да има и за мен, сигурен съм. Аз съм мнооого малък производител. А за боба, ами аз обичам много, но съпругата има нещо проблеми и не иска да го готви. Аз го готвя, но два, три пъти в годината. Което си е нищо. На работа в стола ям, когато има, но не е същото. Не го правят както трябва, ма и не е същия зеленчук.(Всъщност, боба зеленчук ли е?) Е, не е месо със сигурност, за да гони цената на месото. Нали?
                  Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                  Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                  Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                  Коментар


                    #24
                    lhristov написа:
                    А за боба, ами аз обичам много, но съпругата има нещо проблеми и не иска да го готви. Аз го готвя, но два, три пъти в годината.
                    Фризер нямаш ли? Я следващият път наготви една голяма тенджера и си вземи от пласмасовите кутии, та като изстине ги напълни и във фризера. Така като ти се дояде боб, само вадиш и размръзяваш в микровълновата.
                    коцев написа:
                    Хубаво е всичко, което си произведе човек, но си иска много труд.
                    Но кото дойдат някой като нас - градски чада и ти платят подобаващо, ще се зарадваш, че трудът ти не е отишъл на вятъра и ще си стимулиран да произвеждаш. Нали по този начин се е зародила търговията. Как иначе сега щяхме да говорим за "Пътя на коприната" и "Индийските подправки"?Кризите раждат креативност! Спомняш ли си кризата през 1990 година? Тогава един приятел събра пари от още 4-5 приятели и се вдигна до Монтана. Купи едно теле, разфасова го на място, натовари го на комбито и потегли обратно за София, докато зад колата оставяше патечка от капки кръв.
                    Няма начин да няма начин!

                    Коментар


                      #25
                      С 2 ръце съм за идеята на nikolovvd. Ако се намерят производители на плодове и зеленчуци спокойно можем да се заформим една мини борсичка за нашенски продукти
                      Fiat Coupe 1.8

                      Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                      Коментар


                        #26
                        Еми, ей го, Др. Коцев пройзвежда супер домати.Догодина да утрой производството и да метка на колеги от Форума. И за него добре, и за нас също.
                        Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                        Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                        Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                        Коментар


                          #27
                          То и по Еконт става. :D Тва шегичка иначе ако се заформи наистина нещо с картофи от Родопите ще се включа на драго сърце,а и много са красиви като планина ще отида на драго сърце.
                          FIAT BRAVO 1.6
                          FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                          LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                          Коментар


                            #28
                            lhristov написа:
                            Еми, ей го, Др. Коцев пройзвежда супер домати.Догодина да утрой производството и да метка на колеги от Форума. И за него добре, и за нас също.
                            За мен не е добре ,защото сервиза ми е пълен с телевизори за ремонт и там ми са насочени усилията . През уж така наречените почивни дни се занимавам със зеленчукопроизводство за собствена консумация. :D Между другото ,ето една ниша където поне една четвърт от безработните могат да си докарват добри пари . Но както казах иска се доста труд.
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #29
                              Повечето безработни, които познавам, са такива, защото са мързеливи и капризни. Но си прав, пустеещи земи с лопата да ринеш, само труд се иска и почвата се отплаща подобаващо.
                              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                              Коментар


                                #30
                                Интересно ми е колко от вас се занимават със земеделие?Колко от вас се блъскат като луди и се надяват майката природа да е благосклонна и да намерят пазар на продукцията си? Дядото има 150 дръвчета в двора.130 от тях са сини сливи.Последните 2 години равносметката е ,че се блъскаме за нищо.Почва се първо с фрезовзне на градината и рязане на клони.Торене на пролет.Няколко пръскания с препарати(ако не искате да са пълни с червеи)Пръскане за плевели. От там на сетне се молим да не е сушава година ,че да се налеят сливите на плод.Еле като узреят се почва с търсене на пазар за плода. Повечето ги взимат за ракия и искат ниска цена.Обикновено цената на която ги даваме е 40-50 ст. за кило сливи брани от дървото.Няма такива с гнило и тн.Я се намерят купувачи на 500кг до тон.Носим им ги до дома когато са повечко кила,което пак си е разход и време.Накрая непродадените сливи отиват за ракия.Там пак се почва с разходи за казан,захар и тн.Вадим 200-300 кила хубава ракия и я даваме на себестойността и на хората.Не смятам изобщо разхода за гориво до селото който е около 20 лв. на ходене.Не смятам и труда който хвърляме ,вместо да си почиваме.Не е и като да нямаме техника за обработка,която също струва пари.Остава ти едничкият кеф да седнеш под асмата след тежкият изморителен ден.
                                FIAT FORUM BULGARIA
                                Ракията е над политиката

                                Видео от Италфест 2011

                                Коментар

                                Working...
                                X