Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

цената на боба

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    цената на боба

    Прави ми впечатление, че кило боб по пазара е 4.50лв (от новата реколта), а в магазина пакетиран е 3.00-3.50лв. Що така? Егати, то по-добре да муаме пържоли, отколкото боб. Някой знае ли защо е тази спекулация с цената на фасула? Мен ми е много странно.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    Вероятно единият не е български. Проверявал ли си за това?

    Коментар


      #3
      Да. Вносният е по-евтин от българският на пазара. Но в магазина се намира и български пакетиран, пак на цените, посочени по-горе. Като цяло ми е непонятна тенденцията боба да поскъпва непрекъснато, все тая от къде е внесен.
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #4
        Re: цената на боба

        Synthy написа:
        Прави ми впечатление, че кило боб по пазара е 4.50лв (от новата реколта), а в магазина пакетиран е 3.00-3.50лв. Що така? Егати, то по-добре да муаме пържоли, отколкото боб. Някой знае ли защо е тази спекулация с цената на фасула? Мен ми е много странно.
        Да, но с 1кг боб знаеш ли що народ може да нахраниш, а с 1кг пържоли сядат 2-ма и това е.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Re: цената на боба

          Synthy написа:
          Прави ми впечатление, че кило боб по пазара е 4.50лв (от новата реколта), а в магазина пакетиран е 3.00-3.50лв. Що така? Егати, то по-добре да муаме пържоли, отколкото боб. Някой знае ли защо е тази спекулация с цената на фасула? Мен ми е много странно.
          Причината е много проста. Последните години в БГ се гледа много малко боб (от много години не съм виждал ниви засети с боб по Добруджа) и освен това обработката му е основно ръчна и за тва така.Евтиния е основно китайски, аз китайски храни не ползвам дори и подарени. Прочети за Китай и как има цели селища болни от рак защото основно продукцията се полива с отпадните води на фабриките и т.н.

          Коментар


            #6
            Всъщност, цената на боба е много по-висока, от посочената в началото 4.5 лв. за БГ продукция. Ние купуваме директно от производителят в Смолянско и Смилянско на 6 лв/кг., а едрият Смилянски на 7,5лв. ( при това от рднини и познати). Цената иначе за редовни клиенти е 8-9 лв, в зависимост от големината, при това само с предварителна поръчка. Причината е точно това - много малко производство има вече в страната. Този, който го купувате по магазините гарантирам , че не е БГ...Дори така сериозно рекламираната като БГ марка Крина, внасят китайска и пакистанска продукция, поради тази причина, цената на пакетираният боб по магазините е такава.

            Коментар


              #7
              Само за боба не си бяхме говорили тук Иначе много обичам боб!

              Коментар


                #8
                Като Дюран-Дюран, повтаряш го два пъти, за да го запомним ли?А може би София ти влияе зле!
                Няма начин да няма начин!

                Коментар


                  #9
                  Той имортъла не само тука пише по 2 пъти и в темата за видях те ти ли беше и там явно е от устройството с което борави.Иначе по темата и Аз обичам боб и даже в момента имаме сготвен от домашния на баба ми да е жива и здрава.Ама и купуваме де.Дано наистина да внасят по-малко китайски баси.Само за боб не знаех,че внасят от там.
                  FIAT BRAVO 1.6
                  FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                  LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                  Коментар


                    #10
                    Това беше закачка с Безсмъртния, че отдавна не сме се виждали и чували!Като влезеш в Билла, Кауфланд и прочие, вземи и се зачети по етикетите. Масово пише - "Внос от Китай, пакетирано в България" и то не само на боба. И на лещата и на грахта и на ориза и на всичко! Все по-трудно се среща нещо, което не е произведено в Китай!
                    Няма начин да няма начин!

                    Коментар


                      #11
                      Скоро и от Украйна. Днеска чета, че китайците искали да ползват под наем украински земи за отглеждане на продукция.
                      Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                      Ex.Opel Astra

                      Коментар


                        #12
                        Няма страшно, щом високата цена се поеме от пазара, всичкият боб ще стане смилянски. Също както всички картофи са смолянски и всички дини - от Любимец!
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #13
                          muns61 написа:
                          Също както всички картофи са смолянски
                          Долавям, че има лек сарказъм в това. :D А действително истината е, че през последните няколко години хората в Родопите значително намалиха добива на картофи. Произвеждат си само за техните нужди.Причината е, че ходеха разни търговци и им ги изкупуваха на смешни цени ( цената е падала до 6 стотинки за килограм), после ги караха в големите градове и ги продаваха с минимум 100%-ва надценка. С всяка изминала година се увеличаваха разходите за производство на картофи (нафта, тор, препарати), а изкупните цени намаляваха. Това масово отказа хората от производство.По темата: Натуралният родопски фасул и боб също се продава за около 5 лв/кг и то от местните хора, тъкмо набран от градината :D
                          Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                          FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                          Коментар


                            #14
                            slav4o_p написа:
                            Причината е, че ходеха разни търговци и им ги изкупуваха на смешни цени ( цената е падала до 6 стотинки за килограм), после ги караха в големите градове и ги продаваха с минимум 100%-ва надценка.
                            Изпуснал си една нула! Преди 2-3 години често си купувах смолянски картофи от пазара направо от камиона и цената бе 60-80 ст. за килограм, ако купуваш на чувал. На килограм бяха по 1.20лв., така че надценката е 2000% или 20 пъти.По телевизията преди 5-6 месеца имаше репортаж за Смилянски боб ВНОС ОТ КИТАЙ, което ми звучеше като виц, но като си спомним за китайските мартеници започвам да си мисля дали няма да срещнем по щандовете мускатова ракия от Пекин или Смядовска луканка от Хангуцен!
                            Няма начин да няма начин!

                            Коментар


                              #15
                              nikolovvd написа:
                              slav4o_p написа:
                              Причината е, че ходеха разни търговци и им ги изкупуваха на смешни цени ( цената е падала до 6 стотинки за килограм), после ги караха в големите градове и ги продаваха с минимум 100%-ва надценка.
                              Изпуснал си една нула! Преди 2-3 години често си купувах смолянски картофи от пазара направо от камиона и цената бе 60-80 ст. за килограм, ако купуваш на чувал. На килограм бяха по 1.20лв., така че надценката е 2000% или 20 пъти.
                              Не съм изпуснал нула, но съм пропуснал да спомена, че когато едни познати продадоха картофи на 0,06 лв, количеството, което продадоха, беше 10 тона.При по-малко количество цената беше 30-40 стотинки/кг., точно наполовина, на която си ги купувал ти, значи само на едро надценката е била 100%, а на дребно... Вярна е поговорката: Ако искаш да изкарваш пари за преживяване - работи здраво, ако искаш да забогатееш - измисли нещо друго!
                              Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                              FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                              Коментар

                              Working...
                              X