Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна собственост на автомобил - юридическо лице

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна собственост на автомобил - юридическо лице

    Колеги предстои ми смяна на талон на автомобил, поради промяна собствеността. Минато е през нотариус, текат ми 14-те дни за прехвърляне.Видях на сайта на КАТ какво документи се искат, но ще я прехвърлям на фирма, а не пише нищо.Какви документи са ми необходими за фирмата - печат, актуално състояние, копие на булстат ? Това пише из нета. Някой да знае точно? Аз съм собственик на фирмата, но не съм управител. Има ли това значение?И още нещо - трябва да ли да ходя, да я обявявам в общината(предвид, че е на фирма)?Благодаря

    #2
    За докумнтите ти трябват следните неща:Договор (оригинал и копие)Голям и малък талон (I и II част)Гражданска отговорност (полицата)Актуално състояние (копие)Не знам когато си собственик на капитала(предполагам) дали имаш правата на управителя. Затова е най-добре да напишете едно пълномощно. То не е нужно да е нотариално заверено само трябва да е за конкретния автомобил. Задължително трябва да има изходящ номер в горния ляв ъгъл.Трябва да се вписва в общината.Печата също (съвсем го забравих)Личната карта смятам, че постоянно е с теб.
    Fiat Brava 1.6 16V
    Войната на пътя http://www.vbox7.com/play:0992d053

    Коментар


      #3
      Благодаря ти!Да, това за пълномощното винаги ме възмущава. Някаква супер недомислица е за мен. Нали в крайна сметка управителя съм го направил аз управител. Супер малоумно е по всякакви институции да правят проблем за това. Последния хит - ходих в една от банките ни да правя един превод и мацката ми вика "Вие не фигурирате никъде, трябва управителя да ви упълномощи да се разпореждате със сметката". И то внасях пари... Не го разбирам това. Това ако фирмата ми върши някаква дейност и трябва сериозно да правя нещо не ми се мисли...П.С Сигурно и печат трябва да нося?

      Коментар


        #4
        Ти, като едноличен собственик на фирмата фигуриращ в актуалното състояние, би трябвало да имаш повече права от управителя, освен, ако поради неясна недомислица е делегирано друго Тогава ще имаш нужда от пълномощно, колкото и парадоксално да звучи!Освен всички документи удостоверяващи придобиването на автомобила (фактура, договор, талони, гражданска, преглед, ала-бала), носи и всички документи удостоверяващи твоята принадлежност към юридическото лице, ДЕМЕК (каква прекрасна българска сума ) пълномощното от по-горе, актуално състояние издадено не по-късно от 3-6 месеца и лична карта. Като задължително приготви по едно-две копия от тези документи и печата също.По стара българска традиция, най-добре носи и това, което е невъзможно да ти поискат, за да не се връщаш втори път После, за да се изкефиш максимално - в общината

        Коментар


          #5
          Хахахаха :D Направо да взимам адвоката :DАко ходя тази седмица ще напиша как е минало.Благодаря ти

          Коментар


            #6
            Или имах късмет или просто наистина протича мисъл.Отидох като пич да питам какво ще ми трябва за фирмата. Попаднах на какичка, не лечичка, на която й стана смешно как ще трябва да ме упълномощява управителя, предвид че съм собственик и взе договора и влезе навътре. След малко се върна с разпечатка от сайта на Агенцията по вписванията. Приложи я към заявлението и нямаше никакви проблеми 3 лв такса за заявлението и 17 за талоните. 50мин по билетчето от таурите без да си давам никакъв зор. Имаше по 5-6 човека преди мен на двете гишета Уведомих застрахователите, остана общината, ама реших да не си насилвам късмета повече днес

            Коментар


              #7
              Точно това се опитах и аз да ти намекна - смешно е някой да те упълномощава Ха честито

              Коментар


                #8
                Постарай се да отидеш в общината в срок, че глобите за юридически лица не са като за физически.. Доста по-неприятни са.
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #9
                  Да бе естествено, че е смешно. Просто уцелих кака в добро настроение и я доразвеселих с моя "казус", че първоначалната реакция беше "пълномощно ви трябва, довиждане" :DИначе мерси, колата си е моя от 2години, сега чак я прехвърлям Ще се задействам за общината.

                  Коментар


                    #10
                    vital написа:
                    Благодаря ти!Да, това за пълномощното винаги ме възмущава. Някаква супер недомислица е за мен. Нали в крайна сметка управителя съм го направил аз управител. Супер малоумно е по всякакви институции да правят проблем за това. Последния хит - ходих в една от банките ни да правя един превод и мацката ми вика "Вие не фигурирате никъде, трябва управителя да ви упълномощи да се разпореждате със сметката". И то внасях пари... Не го разбирам това. Това ако фирмата ми върши някаква дейност и трябва сериозно да правя нещо не ми се мисли...П.С Сигурно и печат трябва да нося?
                    До колкото си спомням когато работех в банка при откриване на сметка на фирма се правеше един документ, не помня как се казваше нещо май че беше специмен, в който се указва кой ще се разпорежда със сметките на фирмата и се полага подпис на представителя като образец. При необходимост подписа се сверява с даден документ, така че в случая в банаката са прави. Ако има някой банкер нека да доизясни нещата, аз от 1999 г. съм извън бранша.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Да, за банка е така - аз имам клиент, който физически не може да оперира със сметките си и за това ползва интернет банкиране.Аз обаче мога да правя всичко с неговата фирма, а дори не съм управител Но това са банките.... държавата не е така!

                      Коментар


                        #12
                        @NikMar: Специмена е образец от подписите на упълномощените лица можещи да се разпореждат със сметката. Пази се в банката, не се проверява винаги, а с цел ако имаш претенции - да сравнят подписа на някой документ с този положен в специмена. Тъпичко като цяло, но ... РъБъ...
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар

                        Working...
                        X