Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся 2GB SD за стар апарат...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся 2GB SD за стар апарат...

    От няколко дена си имам Lumix FZ20, страшно апаратче, но ми го дадоха с карта, която и се струва малко бавничка, и ми е малко изнервящо... Че апарата си е стар и бавен - ясно, но ми се иска да го пробвам с някоя по-бърза карта. За съжаление не поддържа по-големи карти от 2GB, четох, пробвах, не става...Та някой има ли идея от къде може да се вземе и какъв клас е възможно най-бързата 2ГБ карта? Порових по нета но не намирам, 2ГБ си е баси антиката...

    #2
    Потърси в базара на ФФ:http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR

    Коментар


      #3
      Брат ми има много такива, но са микро. Имаш ли преходник? Пуснал ги е в продавалника да ги продава, ама му казах, че е несериозно, по-добре да ги пази и подарява на приятели. Егати, колко да струва една такава карта? 2 лв? 5 лв? И аз преди месец мислех че съм изгубил една моя, и се убих да търся, и не намерих, а накрая си намерих и моята у дома. Ако искаш да ти дам телефон да му ззвъннеш и да го питаш? А проблемът на апаратите е че не четат SDHC, моя е едно Канонче A590. А за количество данни 2 GB - в крайна сметка не може да търсиш и голяма скорост, защото когато са произвеждани - не е имало нужда от толкова високи скорости... все пак е 2 ГБ, а не 16 или 32. Та това Канонче - не съм усетил някога да се бави необичайно много, освен като снимам снимки по 10-15 секунди - минават 4-5 секунди за запис. Картата му е клас 4. Искам да кажа - че най-вероятно самия хардуер е бавен, а не картата.Ред.: не мога да му намеря обявата, но намерих една друга - 2 ГБ Micro SD + Adapter - 7 лева, ама е някъде из Червен Бряг, куриер...

      Коментар


        #4
        За моята нямам идея какъв клас е, но е от онези старите, синичките от едно време... така или иначе не очаквам чудеса, ама ако стане... Въпроса ми е, има ли по-висок от class4, това е най-бързото което намерих по сайтовете. Иначе цените са толкова, до 8-9 лева

        Коментар


          #5
          Ако си в София и се наканиш да дойдеш на някоя от редовните сбирки, ще ти подаря една.
          ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар


            #6
            Мерси за офертите, днеска не се сдържах и си купих една, 10 кинта е, class4. Апарата се оказа, че не е чак толкова бавен, времето за запис падна почити на половина на най-най-тежкия вариант на снимане, което за стандартните снимки е повече от задоволително: при снимане на еднакви условия, докато записва мига една иконка, на старата карта мигва 8-10 пъти, с новата карта до 5-тото мигване и е готов Ама... явно толкова си и може, за тези години е чуден А за срещите.... все се каня да дойда някой път, трябва най-накрая да намина

            Коментар


              #7
              а да не би да пишеш във роу формат, цейпегът невярвам да товари толкова, дори и за антика
              ...хладилник, карам хладилник...

              Коментар


                #8
                Мда, най-вероятно колегата записва в tiff формат, този апарат няма raw.Сега не ми се рови по архивите да видя колко 6еше tiff-a, но е около 15МB.Oколо 6 години имах такъв апарат - железен е.Continuous o Full resolution: 3 or 2 fps http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz20/4
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар

                Working...
                X