Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Консултация за нов или "нов" лаптоп

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    vital написа:
    Lenovo G-серия препоръчвам и аз Hp Pavilion абсолютно не. Нямам познат, на който да не е изгоряло нещо или да не развива температура като за скара
    Мен не ме ли познаваш? Моята БУТКА си работи добре, е вярно че смениха някъв чип във биоса ама пак е на пистата.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #17
      Аз имам два Павилиона на по 7 години, верно бавни, но работят на 6. Е, батериите са заминали отдавна, но е нормално.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #18
        pakumba написа:
        BO написа:
        Ewing написа:
        Гледам доста акъл са ти дали за това ако ми позволиш да споделя Ако не си взел още позагледай се за Самсунгите. Не са кой знае какво като спецификации (естествено има и добри но на добир цени), но от към батерия съм втрещен. Играх си с един наскоро с уиндовс8 батерията при ровене и даунлодене от интерент през вифи изкара около 5часа. Собственичакта каза, че и на филми толкова издържало. Това с вграденото видео на интел. Като изработка останах с добри впечатление. Има и модели с 2 диска ССД и нормален.п.с.напоследък на HP трабва доста да им се прощава ... и за доста неща :D
        Какво има да им се прощава на НР?На колегата до мен батерията му държи 8 часа и от натискане на копчето за пускане на лаптопа до логин екрана на Уиндоуса са необходими 9.5 секунди. Като се купуват евтините серии е все тая. Всички марки са еднакви боклуци.
        По този повод със зареждането на Вина, преди 5-6 месеца хубавото ми старо HP издаде багажа и отидох да си взема нов. Нарочих някакъв Асус, който го рекламираха, че включвал до логин за не помня колко точно секунди, ама вярно от бутона до логин екрана 3-4 сек. Много яко. След 2-3 дена обаче така и не успях да свикна с него и го смених пак за ХП, от ниски серии ще да е, но не мисля, че му отнема повече от цитираните от теб 9.
        Може ли да натиснеш копчето на старт на машината едновременно с копчето на хронометъра и да споделиш на коя секунда ще видиш иконите на екрана, стартирайки Ексел и в първата клетка да напишеш просто едно число, "1", примерно.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          Колегата явно се е подвел...става дума за серия на асус която от sleep до ready е готов за 3-4 секунди...моя също е такъв новия и наистина като отворя капака още не съм го погледнал той ме чака вече да му напиша парола но все пак...i7...2.4GHz От включване до пълно зареждане определено не е 3-4 секунди и няма начин да стане толковА в скоро време, но определено е супер бърз Сега ми стана интересно и пробвах с Excel Отне ми точно 3.68сек...като в това слагам и клик с мишката за Blank Workbook Adobe Photoshop Version: 6.1 Service Pack 1 Vеrsion: 13.0 (13.0 20120315.r.428 2012/03/15:21:00:00) x64 ми го зареди за 29сек...наблъскан с доста четки и шрифтове след първото отваряне ми го зарежда за 2,98сек ))стига толко спам, че се олях
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #20
            kiselo написа:
            Колегата явно се е подвел...става дума за серия на асус която от sleep до ready е готов за 3-4 секунди...моя също е такъв новия и наистина като отворя капака още не съм го погледнал той ме чака вече да му напиша парола но все пак...i7...2.4GHz От включване до пълно зареждане определено не е 3-4 секунди и няма начин да стане толковА в скоро време, но определено е супер бърз Сега ми стана интересно и пробвах с Excel Отне ми точно 3.68сек...като в това слагам и клик с мишката за Blank Workbook Adobe Photoshop Version: 6.1 Service Pack 1 Vеrsion: 13.0 (13.0 20120315.r.428 2012/03/15:21:00:00) x64 ми го зареди за 29сек...наблъскан с доста четки и шрифтове след първото отваряне ми го зарежда за 2,98сек ))стига толко спам, че се олях
            Не говорим за събуждане на ПЦ-то, а за чист старт.И моя когато (по принцип винаги) не го гася ми "зарежда" за 3-4 секунди.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #21
              Ами да, говорех от слееп, то реално не знам някой да го shut down-ва. Засякох- от shut down до логин екран 30 сек, от shut down до написването на нещо в клетката на Ексел му отне 52 сек А бих казал, че е разтоварен.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #22
                Тука гледам някакаъв драг рейсинг се заформя иначе за HP говорех като цяло не конкретно за лаптопите. Иначе в офиса всичката ни техника е HP и мога да твърдя че има доста пропуски в качество. Монитори на по 2 години умират на поразия примерно. Ако питаха мен бих подбрал Делл като офис техника, без да броим принтерите иначе за евтини марки за лаптопи определно се насочвам към Аsus и Acer. Имат доста добри дизайни особено асус с (не помня как се казваше технологията) за разпределяне на топлината и е доооста хладен.
                Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                182A4.000 IAW49F
                LPG - Lovato EasyFast
                ----------------------------
                "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                Коментар


                  #23
                  И 50 ядрен да е процесора компютъра е толкова бърз колкото е най-бавния компонент в него, а това обикновено е хард диска. Аз за мен съм решил този проблем със старто 60GB SSD - боклуците са на 1TB SATA3. Изгряването от начално зареждане го използваемост на уиндоуса (ако е гол и бос без антивирусна, скайп и прочие бози) отнема около 15 секунди. Говоря - до използваемо състояние. Бави се, защото SWAP-а за нещастие е на бавния въртящ се диск. Рейтина ми на Win7 за трансфер на данни от диска е 7.4, памет 7.4, процесор 6.9...
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #24
                    jenshen73 написа:
                    И 50 ядрен да е процесора компютъра е толкова бърз колкото е най-бавния компонент в него, а това обикновено е хард диска. Аз за мен съм решил този проблем със старто 60GB SSD - боклуците са на 1TB SATA3. Изгряването от начално зареждане го използваемост на уиндоуса (ако е гол и бос без антивирусна, скайп и прочие бози) отнема около 15 секунди. Говоря - до използваемо състояние. Бави се, защото SWAP-а за нещастие е на бавния въртящ се диск. Рейтина ми на Win7 за трансфер на данни от диска е 7.4, памет 7.4, процесор 6.9...
                    С днешната цена на РАМ паметта за какво въобще трябва да суапва?Стига да не си някой дизайнер или от този род. :D
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #25
                      Минах до Квантите, само HP 8510p имаше с HDMI останал, за 350 кинта го предложиха, ако не бъркам нещо...А за нов - да ви питам дали някой може да каже нещо за нов Dell Inspiron 3521:- Pentium 2127U, 1.9 GHz- Intel HM76 Express- 1 * 4096 DDR3- 500 GB HDD- 15.6" (1366 * 76- HDMI 1.4- 2.25 кг735 лв.

                      Коментар


                        #26
                        Аз мога да препоръчам Леново G585, купих на наще такъв от технополис за има няма 600лв тая зима и съм много приятно впечатлен от машинката.http://www.technopolis.bg/b2c/detail...нополис са малко скъпчии като цяло, та може да провериш на друго място за по-добра цена. Ако не ти е много спешно може да проверя евентуално в понеделник дали не мога да намеря нещо по-тънко, имам един два варианта впредвид.
                        Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
                        ex-Fiat Stilo 1.9JTD
                        ex-Fiat Bravo 1.9JTD

                        Коментар


                          #27
                          АЗ ползвам този от около година ,екстра си е за паритеDigiMAX 156415,6’’ (16:9) LED-backlit (1366x76 HDATI Radeon HD 5470 512 MB1.3 Mpix WebcameraIntel Core i3 - 350M (2.26 GHz, 3 MB L3 cache)8 GB DDR3 (1066MHz)640 GB SATA (5400 rpm)DVD RW Rewritable Drive with Double Layer Supportcard reader802.11b/g/n Wi-Fi10/100/1000 Mbps NetworkHDMIVGA3 x USB 2.0RJ45Headphone-outMicrophone-inExpressCard34Integrated MicrophoneStereo SpeakersStandard Capacity Lithium-Ion BatteryNo OS370 mm x 260 mm x 35 mm2.6 kg
                          Fat Croma 1.9 16v multijet
                          Ex..FIAT MAREA 1.8.16v HLX

                          Коментар


                            #28
                            pet4o написа:
                            АЗ ползвам този от около година ,екстра си е за паритеNo OS2.6 kg
                            И..., колко са му парите?
                            Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
                            Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
                            Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

                            Коментар


                              #29
                              BO написа:
                              jenshen73 написа:
                              И 50 ядрен да е процесора компютъра е толкова бърз колкото е най-бавния компонент в него, а това обикновено е хард диска. Аз за мен съм решил този проблем със старто 60GB SSD - боклуците са на 1TB SATA3. Изгряването от начално зареждане го използваемост на уиндоуса (ако е гол и бос без антивирусна, скайп и прочие бози) отнема около 15 секунди. Говоря - до използваемо състояние. Бави се, защото SWAP-а за нещастие е на бавния въртящ се диск. Рейтина ми на Win7 за трансфер на данни от диска е 7.4, памет 7.4, процесор 6.9...
                              С днешната цена на РАМ паметта за какво въобще трябва да суапва?Стига да не си някой дизайнер или от този род. :D
                              Аз съм с 8GB, но дори да изключа SWAP-а не мога да елиминирам TEMP-а по разбираеми причини. И по още по-разбираеми е сложен на големия диск, защото или трябва да го чистя със скрипт на изключване, а тоя комп не се гаси или да го трия ръчно на определено време, а с това на моя машина не ми се занимава току-така.
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар


                                #30
                                lhristov написа:
                                pet4o написа:
                                АЗ ползвам този от около година ,екстра си е за паритеNo OS2.6 kg
                                И..., колко са му парите?
                                200$
                                Fat Croma 1.9 16v multijet
                                Ex..FIAT MAREA 1.8.16v HLX

                                Коментар

                                Working...
                                X