Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Консултация за нов или "нов" лаптоп

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Консултация за нов или "нов" лаптоп

    Колеги, дайте някакви впечатления от наскоро купени модели лаптопи? Ето и малко изисквания към евентуален нов, а може и втора ръка лаптоп:- поне 15" екран - задължително- HDMI интерфейс- SSD - предимство- ниска цена - голямо предимство- като цяло - сглобка, шаси, охлаждане, тея работи - да са умно направени- женоустойчиво - напълно задължителноПолучих няколко оферти от приятели за HP Павильон с прилични показатели и приемлива цена, ама нямаше HDMI. Очаквам предложения и от вас. Ако може - конкретни модели и линкове (за предпочитане към сайтове на производители). Бюджетът е силно ограничен. Ако може нещо за без пари...

    #2
    Ето малко предложения, но не знам дали имат HDMI. Ако трябва да съм напълно откровен не си спомням кога точно навлизаше HDMI, за да замени "остарелия" DVI стандарт. В момента нямам време да ровя за дата в нета - ако някой знае да пише А и още нещо - недей да взимаш от серията Pavilion. На мен ми изгоря един такъв безвъзвратно, а на мой колега два - един като моя и следващата серия на Pavilion. Изобщо не си и помисляй. Повечето търговци дори с недомлъвка обясняват, че това не била най-добрата серия на HP...даже последния хит, който чух от едно ИТ - дори и мерцедесът на лаптопите има своите слаби дни и модели. Трябва да им простим...дрън дрън и т.н.http://www.kvantservice.com/Laptopi_...6120.htmlП.П. - Ето два с HDMI:http://www.kvantservice.com/Laptopi_...Другите няма да ги пипам. Нека седят. Някой може да си хареса нещо Ако се сетя нещо друго ще добавям
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      Lenovo G780http://shop.lenovo.com/bg/bg/laptops/essential/g-series/g780/Нямам предства колко струват в България. Аз съм с такъв от около 5 месеца. Критериите ми като го избирах бяха за здрав, лек и с възможно по-голям монитор. До сега съм открил само два недостатъка:- невъзможност за добавяне на "нормална" Docking Station, възможност е ThinkPad USB 3.0 Dock- наличието на Windows 8, но вече почвам да му свиквамВъзможно е добавяне на SSD, на мястото на DVD-то.
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #4
        имам наблюдение от този лаптоп: http://www.emag.bg/laptop-asus-x55vd...XBBBM/само, че с процесор intel i5, този от линка е по-слаб но лаптопа се държи доста добре, не грее - с алуминий е около клавиатурата, това за SSD има смисъл ако искаш някакъв performance, така, че всеки лаптоп, който поддържа SATA 2.0 може да му сложиш, особено ако е втора ръка дори е препоръчително да подмениш хард диска
        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

        Коментар


          #5
          Преди седмица си купих компютър от Квант сервиз /линковете дето са дадени от Слав/. Трябва да се обадиш по тлф, щото до колкото разбрах нещата в сайта не са много актуални... и цените. Аз примерно взех един Леново дето в сайта е 213 пари, а беше на промоция 220 пари с Уин7 - лицензиран. Втори компютър вземам от там и съм много доволен - пратиха го по пощата, с фактура, диск с Уин7, опакован...
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #6
            Lenovo ThinkPad Edge E530cАко не го искаш това Леново дай да ти продавам моето Леново, че и без това съм му метнал око на това и се дразня.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Квант-а ми е на един кяр разстояние, утре ще скокна да огледам на живо как стоят нещата.

              Коментар


                #8
                SONY SV-E1513C1EW Цена...ОК...качество...SONY...Спецификация...ОК
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #9
                  Гледам доста акъл са ти дали за това ако ми позволиш да споделя Ако не си взел още позагледай се за Самсунгите. Не са кой знае какво като спецификации (естествено има и добри но на добир цени), но от към батерия съм втрещен. Играх си с един наскоро с уиндовс8 батерията при ровене и даунлодене от интерент през вифи изкара около 5часа. Собственичакта каза, че и на филми толкова издържало. Това с вграденото видео на интел. Като изработка останах с добри впечатление. Има и модели с 2 диска ССД и нормален.п.с.напоследък на HP трабва доста да им се прощава ... и за доста неща :D
                  Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                  182A4.000 IAW49F
                  LPG - Lovato EasyFast
                  ----------------------------
                  "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                  Коментар


                    #10
                    Утре ще обърна внимание на всички предложения от темата. Благодаря ви колеги!

                    Коментар


                      #11
                      Ewing написа:
                      Гледам доста акъл са ти дали за това ако ми позволиш да споделя Ако не си взел още позагледай се за Самсунгите. Не са кой знае какво като спецификации (естествено има и добри но на добир цени), но от към батерия съм втрещен. Играх си с един наскоро с уиндовс8 батерията при ровене и даунлодене от интерент през вифи изкара около 5часа. Собственичакта каза, че и на филми толкова издържало. Това с вграденото видео на интел. Като изработка останах с добри впечатление. Има и модели с 2 диска ССД и нормален.п.с.напоследък на HP трабва доста да им се прощава ... и за доста неща :D
                      Какво има да им се прощава на НР?На колегата до мен батерията му държи 8 часа и от натискане на копчето за пускане на лаптопа до логин екрана на Уиндоуса са необходими 9.5 секунди. Като се купуват евтините серии е все тая. Всички марки са еднакви боклуци.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        BO написа:
                        Ewing написа:
                        Гледам доста акъл са ти дали за това ако ми позволиш да споделя Ако не си взел още позагледай се за Самсунгите. Не са кой знае какво като спецификации (естествено има и добри но на добир цени), но от към батерия съм втрещен. Играх си с един наскоро с уиндовс8 батерията при ровене и даунлодене от интерент през вифи изкара около 5часа. Собственичакта каза, че и на филми толкова издържало. Това с вграденото видео на интел. Като изработка останах с добри впечатление. Има и модели с 2 диска ССД и нормален.п.с.напоследък на HP трабва доста да им се прощава ... и за доста неща :D
                        Какво има да им се прощава на НР?На колегата до мен батерията му държи 8 часа и от натискане на копчето за пускане на лаптопа до логин екрана на Уиндоуса са необходими 9.5 секунди. Като се купуват евтините серии е все тая. Всички марки са еднакви боклуци.
                        По този повод със зареждането на Вина, преди 5-6 месеца хубавото ми старо HP издаде багажа и отидох да си взема нов. Нарочих някакъв Асус, който го рекламираха, че включвал до логин за не помня колко точно секунди, ама вярно от бутона до логин екрана 3-4 сек. Много яко. След 2-3 дена обаче така и не успях да свикна с него и го смених пак за ХП, от ниски серии ще да е, но не мисля, че му отнема повече от цитираните от теб 9.
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Re: Консултация за нов или "нов" лаптоп

                          ogi28b написа:
                          Колеги, дайте някакви впечатления от наскоро купени модели лаптопи?
                          Съвсем пресни впечатления имам от ето този асус http://mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=48439Машина и половина, по разните тестове бие настолния ми компютър а като наляти пари кантара е почти на равно, ама и цената му си я бива.Най-хубавото е, че от към охлаждане е проектиран доста кадърно с отделни секции за видео и процесор.Има всичко каквото ти трябва, че и в +++ даже, но на батерия повече от 3 часа няма да изкара.

                          Коментар


                            #14
                            Да, 1700+ долара съвсем отговаря на изискванията...
                            ogi28b написа:
                            Бюджетът е силно ограничен. Ако може нещо за без пари...
                            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                            Коментар


                              #15
                              Lenovo G-серия препоръчвам и аз Hp Pavilion абсолютно не. Нямам познат, на който да не е изгоряло нещо или да не развива температура като за скара

                              Коментар

                              Working...
                              X