Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно дерегистрация на МПС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно дерегистрация на МПС

    Такааа ... ситуацията е следната:Имам добра оферта за колата от един румънец ... НО поради факта, че в Румъния е скъпичко да регистрираш и караш МПС втора употреба, той ми предлага следната врътка - договор при един нотариус и пълномощно при друг!За момента не съм склонен на такава глупост, но ако нямам добри оферти от страната ще се принудя да я дам на бат` Румънец.Въпроса е следния:Мога ли да я сваля от отчет в КАТ с копие от договора за покупко-продажба, при условие, че номерата и талона си остават в румънеца?
    I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

    #2
    Точно с договора за покупко-продажба се прави тази операция. Отиваш в КАТ и данъчното и го отписваш, от там нататък проблема е във влаха.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      Прибират ти номерата в КАТ като я бракуваш.
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        Не го прави колега, след време може да имаш големи ядове.От Кат не можеш да я свалиш от отчет по този начин. При сваляне от отчет се връщат номерата.

        Коментар


          #5
          Не го прави колега, след време може да имаш големи ядове.От Кат не можеш да я свалиш от отчет по този начин. При сваляне от отчет се връщат номерата.

          Коментар


            #6
            Ами аз мога да ти дам следния съвет, независимо, че не е ставало на въпрос до сега, че се оглеждам за автомобилче за синковеца. Отивате при нотариус и му правиш пълномощно на Румънеца да управлява и да продава колата. После с това пълномощно той прави договор за покупко продажба с теб, но вече без да има нужда да си там физически. Вземаш си копие от договора, че си си продал колата чрез пълномощника. Отписваш си я в данъчното и в КАТ, а той като иска да си кара с вече направеното пълномощно, без да си показва договора, копие от който вече ти си си взел. :D Проста работа. И най-важното е, че не си направил нищо нередно.И ако стане работата, бирите са от тебе!!!!!!!!!!!!!!!!!
            Ситроен Ксантия HDI-110 +++
            Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
            Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

            Коментар


              #7
              Кола от КАТ се отписва само при бракуване или поне аз за друго отписване не съм чувал... А при бракуване се връщат номерата заедно с талона.

              Коментар


                #8
                Води се "прекратяване на регистрация". Термина бракуване означава съвсем друго нещо. И да, трябва да върнеш номерата иначе не става.
                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                Коментар


                  #9
                  Абсолютно МОЖЕ да се отпише колата от КАТ само с договор за покупко-продажба, без да сваляш номерата... Нали така си продадох Мерцедеса на едно молдовче.Договора е при един нотариус, а пълномощното при друг, само че трябва да се направи в един и същи ден. В КАТ ме питаха защо не нося номерата, аз отговорих, че няма как да знам за това и че нотариуса не ме е уведомил, след което с намръщена физиономия служителката ми прие копието от договора и отписа колата.
                  M-Benz E 250 TD 150hp
                  M-Benz 200d 75 hp
                  Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                  Коментар


                    #10
                    Съвсем реално е това което писах, знам го от личен опит. След нотариуса отиваш и декларираш, че колата вече не е твоя собственост и я отписват от твоето име, проблема остава в новия собственик за регистрация на негово име, не ти трябва пълномощно за новия собственик, той има право да я кара с договора за покупко-продажба 15 дни.В ЗДвП е казано:Чл. 180. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. водач, който:...............................(2) Наказанието по ал. 1 се налага и на: 1. праводателя, който при отчуждаване на регистрирано пътно превозно средство не съобщи в определения срок на службата, издала регистрационния номер на отчужденото превозно средство, данните на приобретателя; същото наказание се налага и на приобретателя на регистрирано пътно превозно средство, който в определения срок не съобщи по местоживеене на службата за регистрация за придобитата собственост;
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      @NikMar: Искаш да кажеш, че ако си продам колата (договор, нотариус...) после трябва да ида в КАТ по отчет и да кажа, че съм продал колата ?
                      04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                      Коментар


                        #12
                        vgeorgiev написа:
                        @NikMar: Искаш да кажеш, че ако си продам колата (договор, нотариус...) после трябва да ида в КАТ по отчет и да кажа, че съм продал колата ?
                        По принцип е точно така. Друг е въпросът, че масово не се спазва. Но ако не го направиш, рискуваш после да те търсят за ПТП или престъпление, причинено (извършено) от новия собственик, който пък от своя страна може да е пропуснал да прехвърли колата на свое име в КАТ.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Отделно и в Общината трябва да минеш да ти я снемат от отчет за да не продължи да ти се начислява данък за нещо, което вече не е твое
                          punto HGT

                          Коментар


                            #14
                            vgeorgiev написа:
                            @NikMar: Искаш да кажеш, че ако си продам колата (договор, нотариус...) после трябва да ида в КАТ по отчет и да кажа, че съм продал колата ?
                            Точно така, по закон е така и после също отиваш в данъчното да я отпишеш, от там нататък проблема е на новия собственик.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              snake написа:
                              vgeorgiev написа:
                              @NikMar: Искаш да кажеш, че ако си продам колата (договор, нотариус...) после трябва да ида в КАТ по отчет и да кажа, че съм продал колата ?
                              По принцип е точно така. Друг е въпросът, че масово не се спазва. Но ако не го направиш, рискуваш после да те търсят за ПТП или престъпление, причинено (извършено) от новия собственик, който пък от своя страна може да е пропуснал да прехвърли колата на свое име в КАТ.
                              Напрактика те викат, представяш им договора за покупко-продажба и нямаш проблем.

                              Коментар

                              Working...
                              X