Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Качеството на горивата в БГ след 01.01.2007г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Качеството на горивата в БГ след 01.01.2007г.

    Много сме ги дъвкали горивата, но винаги се е налагало мнението, че горивата в иностранство са по-качествени от тези в родината ни, та дори (или най-вече) на световни вериги като Шел напр. Та в тази връзка... Мислите ли, че след тази "светла" дата, ще бъдем ощастливени да осъмнем с качествени горива като тези в ЕС? (то с вълшебна пръчица - няма да стане)Според мен това до голяма степен зависи от държавните контролни органи, които сега или спят или си затварят очите, или им ги затварят по съответният начин... Или това ще е поредната илюзия или свръх очакване, че ще ни бъдат наложениевропейските правила, понеже ние не можем да наложим своите си...!?
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    Не,аз лично не смятам че нещо ще се промени,поне не в година или две.Мизерията в държавата е пълна просто ще се дават повече рушвет на проверяващите и те невинно ще ни казват че горивата ни са на европейско ниво. Какво им пука че на Киро му се прецакал двигателя от лошо масло примерно.
    HONDA I-VTEC

    Коментар


      #3
      Съгласен съм с горе казаното!Все пак ние ще си останем винаги в северо-западна Азия,а не в юго-източна Европа
      Живота и свободата си заслужава този,който всеки ден се бори за тях.
      Обичам Родината,мразя държавата!

      Коментар


        #4
        и аз мисля че нищо няма да се промени
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Според мен "светлата дата" нищо няма да промени в обозримо бъдеще. Ще са необходими години за задействане на естествените пазарни механизми за да може някоя стока или услуга да повиши качеството си. Точно обратно, очаквам влошаване на качеството на местните стоки и услуги с цел намаляване на цената, за да бъдат конкурентни на европейските, които в момента, поради оптимизираното производство са с по-високо качество и по-ниски цени. Естествено, това не може да повлияе на всичко, защото човек ще продължи да си се постригва в най-близкия фризьорски салон и там разширения пазар не може да навреди на услугата, но има много стоки и услуги, които ще бъдат сериозно натиснати от конкуренцията. Не ми е мисли за примери сега, но селскостопанските стоки ще се окажат най-чуствителни. Горивата, за щастие или нещастие попадат в графата "нечуствителни", защото не можеш да ходиш до Австрия да зареждаш.Що се отнася до контрола, не виждам как влизането в ЕС може да го засили, освен с повишаване на стандартите, но ние тук не говорим за стандарт, а за ефективна приложимост, което в БГ няма как да стане по ред причини, само една от които е липсата на капацитет на контролните органи. Корупцията също няма как да се тушира поради ниските доходи, примерно, но има и още куп причини.Единственото подобрение в сферата на контрола, според мен, ще се забележи на външните граници и относно стоките, насочени към европейския пазар, но във втория случай контролът ще го упражняват европейците, така че ние нямаме заслуга.Темата е безкрайна, а нещата са безкрайно логични и аз продължавам да се чудя как хората не се замислят, а взимат на вяра поредните обещания за поредното "светло бъдеще"...И последно, ако имаше референдум, щях да гласувам "против" присъединяването.
          Shit happens, sometimes...
          Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
          Marea 1.8 HLX - червена като аватара

          Коментар


            #6
            ...

            Коментар


              #7
              Качеството на горивото не го определя Европейския съюз, а изискванията на пазара. Пазара не иска качество, а иска ниска цена... това е истината... всеки първо се хваща за цената, а след това за качеството. Ако искахме ние българите висококачествено гориво, то щяхме да го имаме (на съответната цена).
              FIAT Marea 1.9 JTD HLX

              Коментар


                #8
                ...

                Коментар


                  #9
                  perlsite написа:
                  Качеството на горивото не го определя Европейския съюз, а изискванията на пазара. Пазара не иска качество, а иска ниска цена... това е истината... всеки първо се хваща за цената, а след това за качеството. Ако искахме ние българите висококачествено гориво, то щяхме да го имаме (на съответната цена).
                  Хубаво съгласен съм. Но как ще имаме висококачествено гориво? Никой не го произвежда, дори и да има търсене то ще е малко,а и няма да е далавера да се произвежда. След като се присъединим към ЕС всички малки частни бензиностанциики ще загинат. Или ще минат под шапките на големите вериги под формата на франчайз или директно ще ги купят все едно. Изискванията за безопаснот и екология и това кой и как ще ги поддържа е много голямо. Сега всяка частна бензиностанция е поддържана от Пешо и Гошо от Сусурлево. Не се знае какви части и какво слагат. Нямат сертификати за нищо. Като дойдат тия от инспекцията за контол и качеството - земи тия 100 лева и чао. Глобата сега за неточно отчитаща колонка е 1500лв. Акта за това че бензинджия зарежда газ на кола без стикер на бутилката е около 300лв. И тези неща се налагат само на бензиностанции от големите вериги. Другите си плащат такса секи месец и готово. Така че, не сме ние виновните за тая работа. Аз и да искам нещо качествено то го няма. Големите вериги са принудени да се борят с такива мизерни конкуренти и затова е такова качеството. Ако ги няма тези дребни и вредни хора на пазара, ще почне и качеството да се повишава.И нещо в края което ще ми се отрази и на мен по-късен етап. Хора търсете си правата. Има телефони за оплаквани от недобросъвестни търговци, големите компании има телефони на клиента, има телефони на инспекции които трябва да изръвшват контрол. Звънете им. Не ги жалете на тях това им е работата. Аз като карам колата и видя, че не работи светофар веднага звъня на 166. Това им е работата. Когато има голяма и необозначена дупка пак там 166. Прехвълят към общината има дежурен за такива проблеми. Това им е работата и им се плаща от нашите пари, от данаците ни. Ченгетата се държат все едно ние сме им длъжни. ТОВА НЕ Е ТАКА. Те са ни длъжни на НАС. Ние им плащаме заплатите. Търсете си правата.
                  Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                  Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                  Совалката средно на LPG
                  Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                  Коментар


                    #10
                    Е не всички ченгета са такива!Има и добри професионалисти Друг е вече въпроса,че много хора не са за там Това си е призвание.Като лекар например. А за тези малки безиностанцийки-има и друга далавера!Говоря за тези особенно в градовете!Земята на която се строят се води временно строителство(ако не греша) и така след 10-тина годинки примерно си ставаш собственик на 0.5 дка в тогавашен кой знае колко скъп квартал на София да речем и пей сърце.Едни спокойни старини.
                    Живота и свободата си заслужава този,който всеки ден се бори за тях.
                    Обичам Родината,мразя държавата!

                    Коментар


                      #11
                      iakudza написа:
                      Е не всички ченгета са такива!Има и добри професионалисти Друг е вече въпроса,че много хора не са за там Това си е призвание.Като лекар например. А за тези малки безиностанцийки-има и друга далавера!Говоря за тези особенно в градовете!Земята на която се строят се води временно строителство(ако не греша) и така след 10-тина годинки примерно си ставаш собственик на 0.5 дка в тогавашен кой знае колко скъп квартал на София да речем и пей сърце.Едни спокойни старини.
                      Наистина не всички ченгета са такива.. Ама за съжаление заради повечето мърши и добрите го отнасят... А тва за земята е другото интересно нещо. И там има много да се говори
                      Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                      Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                      Совалката средно на LPG
                      Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                      Коментар


                        #12
                        Re: Качеството на горивата в БГ след 01.01.2007г.

                        kiro_of_the_day написа:
                        Мислите ли, че след тази "светла" дата, ще бъдем ощастливени да осъмнем с качествени горива като тези в ЕС?
                        Възможно е да се подобри качеството, респективно да се повиши цената и се изравни с европейската. Дори да не се подобри качеството обаче, не им пречи да приравнят цените... Поживем - увидим.
                        1997 Brava 1.6, 16V

                        Коментар


                          #13
                          Fiat 127 написа:
                          Никой не го произвежда, дори и да има търсене то ще е малко,а и няма да е далавера да се произвежда.
                          Точно това имам предвид: нямаме интерес или ако има той е много малък! Ако 50-60% от шофьорите тропнат с крак и кажат няма да караме с лошото гориво и масово започнат да се завеждат дела срещу бензиностанциите и производителите/вносителите поради лошото гориво. Ако екологичните организации (ако има изобщо такива) водят акции срещу лошото (и замарсяващо) гориво и т.н... Изобщо предполагам схвана идеята ми...
                          FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                          Коментар


                            #14
                            Тя идеята ти е хубава!На теория!А на практика няма да се реализира поне според мен Всеки ден е някаква лудница Нямаш време да се "обръснеш",камо ли да водиш дела с неизвестен край(заради съдебната система или поне 15-тина години забатачване просто защото тези бензиностанции са със солиден бюджет и могат да си позволят правилните адвокати )а ние се чудим какво да сложим на масата!
                            Живота и свободата си заслужава този,който всеки ден се бори за тях.
                            Обичам Родината,мразя държавата!

                            Коментар


                              #15
                              ..не е идея, а констатация. Просто нямаме право да се оплакваме.. каквото ни е положението е заради нашето бездействие. Оплакваме се навсякъде по форумите, но не и където трябва!Когато се научим да завеждаме дела така както пускаме теми по форумите нещата ще изглеждат много различно...Сега като не ни се занимава с такива "глупости" ще си караме колиците с ла*на и така...
                              FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                              Коментар

                              Working...
                              X