Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем със сим-карти на Мтел.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен проблем със сим-карти на Мтел.

    Искам мнение от компетентни хора в тия "науки", че аз вече ще се побъркам.Карти на МТЕЛ, от голяма корпоративна група. Не тръгват нито на Андроидски телефон, нито на Айфон 4S с турбо-сим. На същите телефони нормално работят вивакомски карти, както и други мтелски, взети в различно време. Едната от тях пак е от тази корпоративна група, но е взета в различно време от тези, които не тръгват.Интересното е, че на Айфона едната карта беше разпозната и тръгна в зоната на клетка БЕЗ 3G (в моето село).Като преминахме в район на покритие на МТЕЛ 3G, телефонът спря да разпознава картата.В София не я познава, казва No service. Не тръгва, както казах, и на Андроид (Сони Експериа). Там си пише направо - No SIM card.Проблемът е, че не можем да идем в МТЕЛ да се разправяме, защото трябва да иде титуляра, а той (Биг Бос) няма да седне да се занимава с нашите дребни проблеми.Дайте някакви съвети. Едно логично обяснение на този феномен също би било от полза.П.П. Въпросните карти си работят нормално на обикновени телефони.Да не се чудите - микро-сим са и се ползват шаблони, за да се наместят в големите гнезда.

    #2
    За смяна на картата си. Проблема е, че някой по умни телефони не четат някой от картите. Може и самата карта да е дефектна. На мен лично ми я смениха, заради първата причина - несъвместимост.

    Коментар


      #3
      Mupo написа:
      За смяна на картата си. Проблема е, че някой по умни телефони не четат някой от картите. Може и самата карта да е дефектна. На мен лично ми я смениха, заради първата причина - несъвместимост.
      Ами картата работи нормално на обикновена Нокия. Проблемът е, че веднъж вече се наложи смяна, която бе съпроводена с ангажиране на няколко човека в службата, като всичко беше съпроводено с голямо мрънкане. Сега мрънкането ще е още по-голямо... направо чувам как казват "бе няма само с вашите сим-карти да се занимаваме".И най-интересното - що на село, където няма 3G, а само GSM Edge, се закачи и работеше. Като тръгнахме към града и загуби обхват и до там??

      Коментар


        #4
        Има ли някой работещ в МТЕЛ, който може да помогне да се смени картата без бюрокрация?

        Коментар


          #5
          Immortal написа:
          Има ли някой работещ в МТЕЛ, който може да помогне да се смени картата без бюрокрация?
          Ти, сериозен ли си ?Някой ей така, без бланки, ще то подмени карта на фирма ? Да беее "2d" или "3d" e ?
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            emzo написа:
            Ти, сериозен ли си ?Някой ей така, без бланки, ще то подмени карта на фирма ? Да беее "2d" или "3d" e ?
            В общи линии зависи от търговският представител отговарящ за конкретната фирма.Преди като фирмата ми беше на Глобул имах едно тесте нови пластики под ръка винаги.Когато се наложеше/смяна на карта,загубена,открадната и прочие/ само позвънявах на търговският ми и активирахме на момента една от тез пластики...Сега съм към друг оператор/не е Мтел/,но процедурата е същата-с малка разлика че минах наскоро и взех една нова пластика от офис на оператора и звъннах само на търговският и я активирахме/имаше загубен телефон/...Така че няма нищо невъзможно и сложно в това-просто трябва да се обади някой,който има правомощията!
            LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
            LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
            LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
            Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
            Grande Punto 1.2 LPG

            Коментар


              #7
              Ами само МТЕЛ са такива пед.....и. Като ви писах по-горе, че ползваме шаблон - шаблона е от микро-сим, който взехме от първия офис на Виваком. Дайте ни една микро-сим карта - На ви. Активирането става през оператор, ако искаш да я активираш.И не ми казвай, че за една бутилка Джони няма да се намери кой да я свърши тая работа, примерно.Аз не искам да си сменям номера, а просто да ми дадат работеща карта. Ще им върна неработещата. За какво им е титуляра?Нито номер ще сменям, нито план, нищо. Искам само да ми осигурят услугата, която предлагат.

              Коментар


                #8
                добре де, ако я сложиш да работи само на 2G не се ли оправя?ред. мда, на 4S не става. изглежда единственият вариант е Settings > General > Network > Cellular Data ’OFF’ама тогава няма нет.
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  #9
                  slonikon написа:
                  добре де, ако я сложиш да работи само на 2G не се ли оправя?
                  АйФон 4S НЕ МОЖЕ да се слага на 2G, щото бил само с един приемник (3G)...така пише в ябълковите форуми.Няма такава опция. Андроида не сме го мъчили много, то проблема е да тръгне на АйФоня.

                  Коментар


                    #10
                    emzo написа:
                    Immortal написа:
                    Има ли някой работещ в МТЕЛ, който може да помогне да се смени картата без бюрокрация?
                    Ти, сериозен ли си ?Някой ей така, без бланки, ще то подмени карта на фирма ? Да беее
                    Същото мога да кажа и по този повод:
                    emzo написа:
                    Поредния годишен МРЪН - Да им с**а на Община Стара Загора.Определено за следващата кола ще търся вратичка в данъчното или кат.
                    с тази разлика, че в случая не се "търси вратичка" за нещо незаконно.
                    Един за всички, всички за мен

                    Коментар


                      #11
                      @prasinka, въпросът ми е към Деян, не към теб.И едното няма нищо общо с другото.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        Може да вземете "протокола" за смяна, шефът да го подпише и да го сканирате и пратите по мейл.Поне в моята корпоративна група в Мтел може така.

                        Коментар


                          #13
                          Би трябвашо да имате упълномощено лице, различно от Биг боссс, поне при нас е така. Звъниш на колегата, той звъни на кии акаунт мениджъра и след 5 мин всичко е ок. Нашия кии акаунт ми е приятел от детските години и ми смени старат карта с малка докато лежах болен в къщи а гена ми мина да я вземе. На колегата му казах след няколко дни... Всичко е възможно.
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #14
                            Организационните въпроси ще ги уредим. Въпросът беше, че все пак проблемът е в картата и без смяна няма да стане.Което не обяснява защо в една клетка се закачва, в други не ще.И дали след смяната пак ще работи? Щото тази карта е уж от "новите". Те пак такава ще дадат, предполагам. А на нас очевидно ни трябва от по-старите.

                            Коментар


                              #15
                              Просто си вземете истински микро сим, така се мъчих с лумията на жена ми, рязах правих и ала бала, изрязанат сим тръгва на мойте дървени телефони но на лумията не искаше, та се наложи да ходя да си взема тяхна карта която да сложим и да мирясаме всички. това с шаблоните тестис работа
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X