Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоростна кутия от Италия... ето на, какво прилича!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скоростна кутия от Италия... ето на, какво прилича!

    Преди три месеца ми се строши скоростната кутия. Никой не успя да обясни, как и, защо се е случило, маслото в скоростите бе наред. Показвам ви единият вал на скоростите... без думи!
    Прикачени файлове
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    Подозирам "ДЪЛГАТА РЪКА НА КГБ", до края на миналия век ФИАТ имаше сериозни доставки на метали от Русия!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Аз пък подозрения за намеса на извънземни сили, които са ми облъчили колата и е станала захарна! Трябва да внимавам да не се озова в кола тип Флинстоун по някое време!
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Vladim написа:
        Аз пък подозрения за намеса на извънземни сили, които са ми облъчили колата и е станала захарна! Трябва да внимавам да не се озова в кола тип Флинстоун по някое време!
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          И аз имах подобни премеждиа с мойто браво. Муфата и зъбното на 3та скорост изглеждаха по подобен начин... А пък колко са скъпи не ме питай

          Коментар


            #6
            Нема страшно, то скоростните кутии са по 200лв, консуматив, така да се каже (за Браво 1.6, за другите не знам)И аз си купих Бравото със счупена скоростна кутия и си я смених след година и половина, даже продавам старата за резервни части.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              Да бе то всичко за тия коли стана консуматив
              HONDA I-VTEC

              Коментар


                #8
                Така се е счупил, все едно си вкара задна докато си карал със 150!
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  #9
                  trace написа:
                  Нема страшно, то скоростните кутии са по 200лв, консуматив, така да се каже (за Браво 1.6, за другите не знам)И аз си купих Бравото със счупена скоростна кутия и си я смених след година и половина, даже продавам старата за резервни части.
                  Намерих много трудно скоростна кутия за моят двигател срещу 350лв. а не искам да казвам, колко излезе ремонта!
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    sachma написа:
                    Така се е счупил, все едно си вкара задна докато си карал със 150!
                    Да... само дето си карах съвсем нормално в града и постепенно се появи някакво тракане, което се засили. След това при тръгване колата подскачаше... грозна картинка...
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Дали има значение обаче това че колата ти е дизелова?В смисъл такъв - има голяма мощност на ниските обороти и дизеловите коли се карат на по-висока предавка спрямо бензиновите.Дали това по някакъв начин не се отразява на износването на елементите на скоростната кутия?
                      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                      Коментар


                        #12
                        Mazgarev написа:
                        Дали има значение обаче това че колата ти е дизелова?В смисъл такъв - има голяма мощност на ниските обороти и дизеловите коли се карат на по-висока предавка спрямо бензиновите.Дали това по някакъв начин не се отразява на износването на елементите на скоростната кутия?
                        какво значение има,скоростите трябва да са сметнати за тези натоварвания.просто некачествена стомана и малък късмет за собственика.има и друга версия много от колите се сглобяват в БГ с части от италианските морги оттам на татък сами можете да се сетите какво става.
                        HONDA I-VTEC

                        Коментар


                          #13
                          Re: Скоростна кутия от Италия... ето на, какво прилича!

                          Vladim написа:
                          Преди три месеца ми се строши скоростната кутия. Никой не успя да обясни, как и, защо се е случило, маслото в скоростите бе наред. Показвам ви единият вал на скоростите... без думи!
                          Повреденото е вторичния вал, това което предава движението на короната, или т.н. главно предаване.Такова изронване на зъбното колело се получава при влизането на чуждо тяло между пиньона и короната или при неправилно, несъосно зацепване между двете, поради разбиване на лагерите на вторичния вал! При теб е по-вероятна втората причина понеже се вижда нараняване на здравите зъби и язви по оста на лагеруване, и ако е така кутията е повишила шума си в последните си жизнени часове!

                          Коментар


                            #14
                            Re: Скоростна кутия от Италия... ето на, какво прилича!

                            hit-ko написа:
                            ...При теб е по-вероятна втората причина понеже се вижда нараняване на здравите зъби и язви по оста на лагеруване, и ако е така кутията е повишила шума си в последните си жизнени часове!
                            Може да ти се струва, че това са язви, защото валът е започнал да ръждясва, сетих се чак сега да го снимам. А, че е станала по-шумна кутията... знам ли... с този дизелов мотор не се усеща много, а пък и в големият град - тръгни, спри... И аз си мислех за счупен лагер, а и си представям, едно отронено парче метал в скоростната кутия, какво може да направи!
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар

                            Working...
                            X