Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви разходи от Русе до летището в Букурещ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какви разходи от Русе до летището в Букурещ?

    Интересува ме какви пътни такси има до въпросната дестинация?

    #2
    Само Дунав мост се плаща, нищо друго. Провери колко е точно в момента таксата.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Ще добавя и задължителната румънска винетка. Купува се в края на моста (от румънската страна).
      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

      Коментар


        #4
        tyson написа:
        Ще добавя и задължителната румънска винетка. Купува се в края на моста (от румънската страна).
        Освен винетката...зареди си и гориво в България...лично аз колкото и пъти да съм бил в Румъния изключително рядко съм срещал някой по-големи вериги бензиностанции от които в България определено предпочитаме за зареждаме. Все са някакви незнайни на които лично аз нямам доверие...Сега като погледнах то от Русе са 70-80км в посока...дет се вика ако забравиш нещо може да се върнеш да си го вземеш и пак да идеш )))) Виж да имаш и зелена карта, че то да не се случва ама мамалигите са големи джигити особено в Букурещ...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          Какви разходи от Русе до летището в Букурещ?

          4 лева мост откъм Родината , 14 леи румънска винетка ( занеси талона на колата когато я купуваш ), 26 леи плащаш моста на връщане.Можеш да плащаш и в евро - 3 за винетка, 6 за моста.Лили купувай в банките там срещу евро или на автоматите в СЕЛГРОС или ИКЕА .Лек път !
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #6
            kiselo написа:
            tyson написа:
            Ще добавя и задължителната румънска винетка. Купува се в края на моста (от румънската страна).
            Освен винетката...зареди си и гориво в България...лично аз колкото и пъти да съм бил в Румъния изключително рядко съм срещал някой по-големи вериги бензиностанции от които в България определено предпочитаме за зареждаме. Все са някакви незнайни на които лично аз нямам доверие...Сега като погледнах то от Русе са 70-80км в посока...дет се вика ако забравиш нещо може да се върнеш да си го вземеш и пак да идеш )))) Виж да имаш и зелена карта, че то да не се случва ама мамалигите са големи джигити особено в Букурещ...
            Бензиностанцията се казва PETROM и е част от OMV .
            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

            Коментар


              #7
              Има русенски таксита които ежедневно возят до там. Спестяват доста главоболия и такси, както и чуденката къде да зарежеш колата. Ползвай гугъл...
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #8
                Тя пък една чуденка... между Гюргево и Букурещ освен Петром имаш Лукойл, OMV и AGIP. Винетка по-добре си купи през нет-а.
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  wwalker написа:
                  Тя пък една чуденка... между Гюргево и Букурещ освен Петром имаш Лукойл, OMV и AGIP. Винетка по-добре си купи през нет-а.
                  (И горивото е в пъти по добро от нашето.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    таксито Русе - Букурещ е 90лв
                    ex : Bravo 1.6 16v 103hp
                    now : Marea HLX 2.4 JTD

                    Коментар


                      #11
                      Летищата в Букурещ са две Хенри Коанда(Отопени) е новото летище от което летят всички нормани полети и Банеаса от което летят нискотарифните компании.Двете летища са на около 5 км.едно от друго и се намират в северната част.Отопени е квартал от северната страна на околовръстното а Банеаса е на километър от Ромекспо за тези които знаят къде се намира.Предполагам че ще те посрещат и че ще пътуваш през Банеаса.По добър вариант за път и до двете летища е през градът но зависи през кое време на денонощието се преминава.Букурещ от 9 до 12 часът сутрин е ад и това се повтаря вечер след 18 до около 21 часът.Ако човек познава Букурещ препоръчвам минаване през града ако ли не по околовръстното,независимо по коя дъга пътуването е бавно.От Дунав мост до Отопени през Букурещ е 85 км.по околовръсното е с 20 км повече.Да дойдем на въпросът за таксите.Мост от наша страна 4 лв. Винетка 7 дена 13.25 лей.Купува се от всяка бензиностнция и е електронна не е стикер важи от час на закупуване до час на изтичане.задължително талон на автомобила иначе не става. Първата бензиностанция на която може да се купи е Петром и е на 500 метра след паспортният контрол(веднага след моста няма откъде) ако не оттам от OMV в Гюргево.Ако не си купиш на излизане на плащането на таксата за моста камерата те снима и излиза че нямаш винетка и гориш.Желателно зелена карта.По повод на еврото в Румъния не можеш да си купиш нищо с евро,освен да си платиш таксата на моста която е 6 евро или грубо 27 лей.Курсът на чейнч бюрата и банките е един и същ.За смяна в банка искат паспорт с лична карта не става.Дърпат се да купуват левове а още повече на връщане да ти купят останалите лей.За горивото няма смисъл да се споменава една идея е по скъпо от нашето и е с много идеи по добро.Значи по груба сметка таксите за отиване и връщане са около12- 13 евро без да се смята паркинга там.Това е от мен,ако помага добре ако ли не здраве да е,
                      Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря за мненията, правя си сметка дали ще ми излезе по евтин полет до София или Букурещ. До София са ми 220км, а до Букурещ 180км. Има време, ще го измисля.

                        Коментар


                          #13
                          Летище ,, Бъняса ’’ не работи от януари 2012.От Букурещ има много повече дестинации отколкото от София ( Терминал 1 ).За околовръстното споделям мнението на Милен . Там проблем е фактът , че всички пътища , които го пресичат са с предимство и стават яки задръствания.Ако отиваш с кола , в самото село Отопени има един хотел ,, Чартър ’’ където можеш да си оставиш колата за 5 ( пет ) евро на ден.Те осигуряват и шатъл до летището.
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            #14
                            Повдигам темата заради лятото, може да се ползва като идея за мини екскурзия.4 лева (или 2 EUR): Такса мост на излизане от България;13,18 RON леи (~= 6,50 лв): Румънска винетка за 7 дена - за предпочитане е да НЕ си я купувате от края на моста защото избягват да връщат ресто, ами от бензиностанция някъде в Гюргево преди да излезете от града или да си платите с банкова карта - за да ви вземат точно пари;13,00 RON леи (или 3 EUR): Такса мост в посока влизане в България - на Румънските кабинки не приемат левове или карти;*Пътя до Отопени е грубо около 2 х 100 км от Русе (не гледайте и не слушайте приказките, че от Гюргево до Букурещ било 60 км - може и да е толкова ама от края на Гюргево до началото на Букурещ, и от там има още 30 км задръствания);тоест + гориво за 200 км;---------------------------------------------* До миналата година таксата мост само на Румънците беше 28 лей но я смъкнаха;
                            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                            Коментар


                              #15
                              Да знаете, че се чете Отопен, без "и" накрая.

                              Коментар

                              Working...
                              X