Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на фото апарат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на фото апарат

    За семейни ’спомени’ снимки,заслужава ли си да се дадат 100 лв. повече за 160-ката?1-Canon PowerShot SX160 IS 2-Canon PowerShot SX150 IS

    #2
    160 е с по-голямо оптично увеличение и има HDMI изход, докато 150 не виждам да има такъв. Общо взето така като гледам трябва да решиш имаш ли нужда от тези неща. Друг е въпросът, че аз не бих си взел повече апарат с AA батерии.
    Fiat Bravo 1.6 16V '99
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    ------------------------------------------------------------
    Безсмъртен съм до доказване на противното, а след това няма да ме засяга!

    Коментар


      #3
      Flaidas написа:
      160 е с по-голямо оптично увеличение и има HDMI изход, докато 150 не виждам да има такъв. Общо взето така като гледам трябва да решиш имаш ли нужда от тези неща. Друг е въпросът, че аз не бих си взел повече апарат с AA батерии.
      аз точно това съм гледал - да е с АА

      Коментар


        #4
        От няколко години имам един Самсунг с АА и са ми ужасно неудобни тези батерии. Малко връзват ръцете, защото не можеш да ги зареждаш както ти падне като Li-Ion.
        Fiat Bravo 1.6 16V '99
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09
        Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
        ------------------------------------------------------------
        Безсмъртен съм до доказване на противното, а след това няма да ме засяга!

        Коментар


          #5
          не за семейни снимки съм се убедил от личен опит, че апарата преди всичко трябва да е дуракоустойчив и лесно прежалим, ако му се случи случка а еднакво читави снимки за албумчето стават и със сапунерка за 100лв и с такава за 500лв ...

          Коментар


            #6
            xaerial написа:
            не за семейни снимки съм се убедил от личен опит, че апарата преди всичко трябва да е дуракоустойчив и лесно прежалим, ако му се случи случка а еднакво читави снимки за албумчето стават и със сапунерка за 100лв и с такава за 500лв ...
            Tук бъркаш!
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              По-добре се напъни още малко за Canon PowerShot SX240 HS:http://brosbg.com/63/fotoaparati/595...rShot-SX240-HS
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                spark написа:
                По-добре се напъни още малко за Canon PowerShot SX240 HS:http://brosbg.com/63/fotoaparati/595...rShot-SX240-HS
                надявах се на аргументация иначе "По-добре е да караш Bentley Continental GT отколкото Мултипла"

                Коментар


                  #9
                  единствения критерий в твоя случай според мен е, дали снима добре при лоша светлина/сумрак. досега не съм имал случай, като гледам семейна снимка да си викам "ей, глей къв нюанс на небесно-кафявото е хванал тоя фотоапарат". ама да не ти казвам колко хубави моменти са се загубили щото не се вижда кой какво прави. та пробвай ги как снимат на тъмно и който е по-добре, вземай него. аз бих си купил някоя сапунерка на сони или самсунг за тая цел. чувствителна матрица и бърза експозиция, пък че малко помпали цветовете, голяма работа...
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #10
                    Исках да ти предложа това, което си взех аз, ама нещо не се предлага тука...Аз го взех за 140 хамерикански долара... 16мп, 8 оптичен зуум, стабилизация на картината, а батерията му издържа цялото море - 8 дена и няколкостотин снимки с едно зареждане... да не говорим че имаше разглеждане на сниманото и т.н. Страшно съм доволен от тази супер импулсивна покупка която направих докато бях в САЩ.Поръчай си го от някъде, няма да съжаляваш. Има и wi-fi - закача се директно към смартфон с едно приложение и можеш да прехвърляш и разглеждаш снимки на смартфона.http://www.amazon.com/Canon-PowerSho.../dp/B00AWYN0ME
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #11
                      Re: Избор на фото апарат

                      u_bo написа:
                      За семейни ’спомени’ снимки,заслужава ли си да се дадат 100 лв. повече за 160-ката?1-Canon PowerShot SX160 IS 2-Canon PowerShot SX150 IS
                      Според мен не си заслужава, но все пак зависи с какви цели го купуваш. Дали искаш да си правиш добри снимки или имаш намерение да се занимаваш с фотография и търсиш нещо на което да се учиш. Аз съм с по-старият модел 120IS и съм страшно доволна. Що се отнася до батериите и аз съм на мнението, че с АА е по-добре. Аз си купих презареждащи се Санио (от скъпите), които се зареждат по-малко и от слънчева светлина. Изкарват ми около 12 часа снимане (непрекъснато), а като се има предвид, че аз снимам само с ръчни настройки и непрекъснато пипам по скорости и диафрагма и включвам и изключвам фотоапарата. С две ръце за Canon PowerShot SX150 IS
                      Fiat Bravo 1.6 16v `99г.
                      Suzuki Vitara 2.0V6
                      Ако не живееш на ръба, заемаш прекалено много място!

                      Коментар


                        #12
                        ОК 150 ката ще е.

                        Коментар

                        Working...
                        X