Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Филми с какво качество на картината сваляте предимно?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Филми с какво качество на картината сваляте предимно?

    По друг начин казано - ако един филм може да го свалите като Blu-ray, 1080p, 720p, DVD или DivX - кой ще изберете? Аз - предимно 720p. Свалям 1080p, ако реша, че филмът e особено хубав и има смисъл да се гледа с по-високо качество на картината. Ако свалям някой филм просто за да убия малко време, например някоя лигава комедия - свалям DivX-варианта, но не винаги. Като цяло предпочитам висококачествена картина и търся поне 720p. DVD изобщо не свалям, защото качеството на картината не е кой знае колко по-добро от това на DivX, а възможността за допълнителни настройки не е кой знае каква, поне с плеърите, които използвам. Значение има и свободният обем по хард-дисковете, в крайна сметка. Един DivX заема средно около 1.4 ГБ, DVD - 4-8 ГБ, 720p - 4-5-6 ГБ, 1080p - 10-12-14 ГБ, Blu-Ray - над 30 ГБ. Гласувам със "720p".

    #3
    1080p само...
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #4
      720, тв-то толкоз си може. ама и повече да можеше, едва ли щях да се напъвам да свалям 20 ГБ файлове.
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #5
        slonikon написа:
        720, тв-то толкоз си може.
        x2
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #6
          Blu-Ray, ,ако няма тогава 1080p или720p

          Коментар


            #7
            emzo написа:
            slonikon написа:
            720, тв-то толкоз си може.
            x2
            И мен ме мързи да свалям по големи, а качеството ме задоволява. На 16гб флашка хващам по 3 филма, а ако свалям 1080р - само един. То колко ли гледам изобщо вече, ама...Допреди година свалях и гледах по 2-3 филма на седмица, сега я гледам 2 на месец, я не...Като ме хване ентусиазма си насваля няколко и ги пръсна по флашките, после не помня какво къде имам... Пенсионерска работа последно време като хвана нещо горе долу за гледане по HD каналите на бтв ми стига за приспиване...От друга страна баща ми, който наистина е пенсионер, сваля и гледа наред, в максимално качество Единия му компютър е само за филми - няма монитор даже, свързан е само към тв- то по HDMI и е голям кеф на 42 инчов монитор
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #8
              720p

              Коментар


                #9
                Аз винаги свалям от най-малките (700 МБ), защото ги гледам на лаптоп, който е с AMD процесор и страшно много загрява при видео с високо качество. А при тези 700 МБ не загрява, пък и качеството не им е чак толкова лошо. Гласувах за DivX.
                Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

                FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

                Коментар


                  #10
                  При мен 40/60 e 720/1080 mkv. Много рядко блурей. Имам HD плеър и вързан към него хард с 320 гъби и 700 гъби хард на лаптопа, така че място имам. А и като изгледам един филм го трия.
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #11
                    Най-често 720p или по-големи DIVX.
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                    Коментар


                      #12
                      Гласувах за 1080p, но реално свалям и 720 и големи DivX. Гледам на 24" Full HD монитор.
                      Alfa 159 SW 2.4 Ti
                      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                      Коментар


                        #13
                        720p
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар


                          #14
                          Каквото има свалям... някой път даже и cam release гледам. Но най-много divx като че ли.

                          Коментар


                            #15
                            Повечето пъти Full HD(тъй като ги гледам на телевизора и ако не е добро качеството е някаква страшна мъка), но понякога и DivX на лаптопа.

                            Коментар

                            Working...
                            X