Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С какви пари в Чехия и Австрия?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С какви пари в Чехия и Австрия?

    Аз на практика не съм ходил в чужбина, освен в Северна България . Извинете ме за глупавите въпроси, но по-добре да попитам и да получа бързи отговори тук. - В Чехия с евро ли се разплащат или с местна валута? Как са цените, тва-онова? 250 евро джобни за 4 дни (3 нощувки) стигат ли?- Австрия - надявам се, че там поне се разплащат със сигурност с евро. Достатъчни ли са 250 евро, за да преживее човек 3 дни (2 нощувки) във Виена?Става дума за хапване и пийване в рамките на нормалното + разглеждане на забележителности. Не говорим за пилеене на пари.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Ако това включва и нощувките - не. Дори и без нощувките - според зависи колко забележителности ще посещаваш, колко ще пътуваш, пеш ли ще вървиш, какво ще ядеш ио пиеш. Според мен най-добре е да си направиш някакъв план и да резервираш хотели/хостели предварително и да се информираш колко струват забележителностите и колко ще ти струва придвижването. За храната не е такъв проблем, винаги може да се намърдаш в някой фаст фуд ресторант или да се сдобиеш в хляб и салам от някой супермаркет.А и зависи дали си сам или не.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      Нощувките и транспортът са платени. Става дума само за джобни за наистина скромно пребиваване, при което не искам да загина от глад, не мисля да мизерствам, но не мисля и да разхищавам. Парите - (общо 500 евро - 1000 лв.) за 7 дни в Австрия и Чехия са само за един човек. И силно се интересувам от разплащанията в Чехия - в евро или в местна валута?
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Местна(което не е проблем, има си чейнджове). В Чехия на повечето места голямата бира е литър :D Пий жива бира.Австрия е драстично по-скъпа не само от България, но и Чехия. Примерно 4-5евро бира, основно 15-20евро в среден ресторант.Пусни си подходящ роуминг и си спри мобилния нет :D

        Коментар


          #5
          Re: С какви мангизи в Чехия и Австрия?

          snake написа:
          Аз на практика не съм ходил в чужбина, освен в Северна България . Извинете ме за глупавите въпроси, но по-добре да попитам и да получа бързи отговори тук. - В Чехия с евро ли се разплащат или с местна валута? Как са цените, тва-онова? 250 евро джобни за 4 дни (3 нощувки) стигат ли?- Австрия - надявам се, че там поне се разплащат със сигурност с евро. Достатъчни ли са 250 евро, за да преживее човек 3 дни (2 нощувки) във Виена?Става дума за хапване и пийване в рамките на нормалното + разглеждане на забележителности. Не говорим за пилеене на пари.
          Колега за Виена мога да ти дам прясна информация (ходя често до там). 250 евро си е много добре за 3 дена. Може да обядваш / вечеряш в нормално местно заведение, подчертавам местно, а не туристическо за 8-10 евро, отделно ти е бирата и т.н. Само, че не разбират грам английски, но ще ти вземат парите не се притеснявай, просто ти слагат нещо и ядеш, без много обяснения , ако пък говориш немски си перфектен.Иначе нормален хотел (не мизерен, но не и лукс) е около 80 евро на вечер. Ако нощувката ти е включена, значи си много добре с тези пари

          Коментар


            #6
            Абе зависи и дали ще е в Прага/Виена или по-малък град.

            Коментар


              #7
              С тези пари ще си ОК. Но ако имаш дебитна/кредитна карта с теб е по-добре, там са на почит!!! А и не си зависим от местната валута.

              Коментар


                #8
                Валута в Чехия е Коруна. Около 25 за Евро. Голямата бира е 30-35 Коруни. В повечето заведения можеш да плащаш с карта. Хотелите са сравнително скъпи, но щом казваш, че ти е осигурено нямаш грижи с тези пари. Няма да умреш от глад, ще ти стигнат за заведения през деня, забележителности има особено в Прага, и за клубчета и кръчми всяка вечер. Храната е близка до българската, порциите в ресторантите ще те учудят колко по-големи са отколкото в бг
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  vital написа:
                  Абе зависи и дали ще е в Прага/Виена или по-малък град.
                  Точно за Прага и Виена става въпрос. Благодаря за отговорите! В общи линии картинката ми се изясни. Трябва да си купя 250 евро и X чешки пари=250 евро и съм в играта . Дано с хотела (във Виена) и квартирата (в Прага) всичко е наред, защото всичко вече е резервирано и платено. За Прага резервацията е през този сайт: https://www.airbnb.com/ .
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    Купи си повече евро. Винаги можеш да смениш евро за коруна, без да загубиш много в курса.
                    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                    Коментар


                      #11
                      Не се занимавай с обмяна на валута в Прага. Зареди си тези 250 евро в картата и плащай с нея. А за сладолед и сувенирчета си изтегляй местна валута от банкомат.
                      преди - TIPO
                      сега - VOLVO XC60

                      Коментар


                        #12
                        В такъв случай парите ще ти стигнат. Защо ти е да ги обменяш? Най-добре си ги сложи в карта (виза) и вземи 50 евро в брой да имаш за всеки случай, ако стане сакатлък. Плащането с карта в чужбина е безплатно, но тегленето е с голяма такса, затова го избягвай, но провери пак какви са таксите на банката ти.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #13
                          Провери дали ти върви картата там, ако е Виза Електрон би следвало да става, Майстор Чирус по рядко се използва, а само Виза мисля, че няма да стане. Относно парите- ще ти стигнат ако всичко ти е по план и не си голям пияч. За 3 дни в Рим, където си е скъпо, похарчихме 2 човека само 250 евро, като не съм им правил сметка, но и не съм се запивал по кръчми, хапване и пиене на 1-2 бири на човек. Ако ще обикаляш забележителности, сметни си и прецени дали ти е по изгодно да си вземеш някакъв pass ако има разбира се. Ако има, вероятно се казва нещо от рода на Vienna pass или там в който град отиваш + пасс. Проучи къде има наблизо големи магазина като Лидл и Билла и ако искаш да минеш тънко, пазари там. Резервирай каквото можеш предварително по нета- специално в Англия това е много развито и ми спести адски много пари, но то си зависи от държавата- ако можеш разни трансфери, транспорт и посещения да резерираш по нета- действай, така се пести много. Пусни си роуминга щом си за толкова малко
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            абе аз ако съм ще си сменя кроните оттук още и ще си плащам навсякъде кеш. кво ще се чуди човека върви ли, не върви ли тая и оная карта. роуминга не виждам какво го коментирате, като си е съвсем поносим. просто трябва теб да те избират и толкова. пък и за 3 дни, ако е служебно, едва ли ще има много време за разглеждане. ако е разходка по може да се влезе тук там. и двата града са изключително красиви (Прага е копирана от Виена в умален мащаб) и простото ходене по улиците е напълно достатъчно.п.с. в Прага не сядай в заведение на главна улица изобщо. на 10 метра навътре в някоя пресечка цените падат почти наполовина.
                            браво 1,6/90 - 09 г.

                            Коментар


                              #15
                              Един съвет от мен - не ходи на bar crawl в Прага, защото си е чисто преебаване на туристи. Харесайте си бар и просто отидете там.
                              Brava 1.6 16V 103hp

                              Коментар

                              Working...
                              X