Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Домашен климатик LG мулти сплит проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Домашен климатик LG мулти сплит проблем

    Колеги, последно време имам проблем с климата в къщи. Като работи текат капки от вътрешното тяло (особено едното) и дори се вижда нещо като мъгла от ситни капки като работи.... Климатика се ползва само лятото.Днес гледах от вън от единия маркуч за конденза почти не капи вода. Въпроса ми е как да го лекувам това нещо? Телата от както са монтирани не са сваляни, филтри и т.н. чистя редовно, като преди началото на сезона го пръскам с някакъв японски спрей и т.н.Да дадете акъл как се свалят вътрешните тела за да боря проблема. Вътрешното тяло изглежда така: http://www.lg-dfs.com/Assets/LG-3.0-...1011234403.jpg

    #2
    Вътре има едно като тавичка,в което се събира водата от конденза.Най-вероятно дренажния отвор е запушен и водата както си забелязъл не се извежда ами се събира,събира,събира във ваната и прелива-понякога капка по капка,а при мен шурна като чешма Трябва малко да се поразглобят пластмасариите и да почистиш отвора на ваната.Преди да си се впуснал в разглобяване обаче провери дали няма запушване по самата тръба
    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

    Коментар


      #3
      white_shark написа:
      Вътре има едно като тавичка,в което се събира водата от конденза.Най-вероятно дренажния отвор е запушен и водата както си забелязъл не се извежда ами се събира,събира,събира във ваната и прелива-понякога капка по капка,а при мен шурна като чешма Трябва малко да се поразглобят пластмасариите и да почистиш отвора на ваната.Преди да си се впуснал в разглобяване обаче провери дали няма запушване по самата тръба
      Ок, товя обяснява доста неща. Сигурно е пълно с вода вече това нещо...Какъв е принципа на разглобяване за да стигна до тази тавичка? Предполагам, че всичко вътрешни тела следват някаква логика на монтаж и мога да тръгна от там.

      Коментар


        #4
        Надуй леко с уста външната тръба за оттичане. Обикновено ако е запушена, това помага!
        Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

        Коментар


          #5
          Другият нaчин е редовнa профилaктикa
          първият ми автомобил беше ЖИГУЛИ
          Lancia Kappa 2.020v 155 H.P
          Велико Търново/ Горна Оряховица там ми е корена

          Коментар


            #6
            А вместо с тези скъпите Японски спрейове, пробвай с обезмаслител и след 20 минути с вода.
            F31 BMW 320d

            Коментар


              #7
              Тurbodieselcomby написа:
              А вместо с тези скъпите Японски спрейове, пробвай с обезмаслител и след 20 минути с вода.
              Обезмаслител предполагам Меглио нешо си, колко време после се пръска с вода?

              Коментар


                #8
                Мелио е марка обезмаслител. Има и други обезмаслители - например Медикс - български продукт.

                Коментар


                  #9
                  Ето тоя препарат ползвамеhttp://www.mikarclima.com/viewprod.p...&product_ID=83
                  Обичам си работата.

                  Коментар


                    #10
                    Valentin_V написа:
                    Ето тоя препарат ползвамеhttp://www.mikarclima.com/viewprod.p...&product_ID=83
                    Имах голямото желание да си купя от този препарат, но от фирмата не си вдигнаха телефона в събота... Иначе си намерих инструкции как се разглобява вътрешното тяло и след това с обезмаслителя оправихме работата :D. Сега вече си бачка и не капи от вътрешните тела.

                    Коментар


                      #11
                      Радвам се за успешно завършилото начинание. Само една забележка - "капи" е "капе", откъдето и да го погледнеш!Поздрави! :D
                      Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                      Коментар

                      Working...
                      X