Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредната гръцка измама

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поредната гръцка измама

    Та значи получих като подарък Моторола L6 i-mode.Голям кеф в началото, а после последва изненадата, няма mp3, мизерни 2МВ памет и.т.А иначе, ГОЛЯМАТА далавера i-mode. Като порових в интернет се оказа, че L6i и L6 i-mode нямат нищо общо.Първият е подобрена версия на L6, докато втория си е просто един тъп телефон на сравнително висока цена.L6 i-mode (или това което предлагат от Германос и Глобул,не се знае точния модел) от е т.нар ODM (Original Designg Manufacturing) на некви китайци Chi Mei Communication.т.е. само капаците са му май на моторола, хардуера е на Mitsubishi(пробвах няколко секретни кода на митсубиши и наистина работеха).Още повече, че заради тази боза i-mode са похарчени доста други функции. А в крайна сметка си е един прост GPRS и нищо повече, за който ако ти трябва има супер по тънка оферта на вивател за 1 GB срещу 34 лв..И най-интересното е накрая:Германос продават L6 на свободна продажба (т.е. без СИМ) при цена от 199 лв, срещу които получаваш плейване на MP3, MP3 като ringtone, 10 МВ памет, видео.Пак германос и глобул предлагат L6 i-mode при цени:Цена само на телефона или телефон с промоционален b-connect безплатен абонамент за i-mode сайтове и 5 MB безплатен GPRS до 31.10.2006- за 239лв.Срещу които пари получаваш: боза i-mode (всъщност един обикновен браузър, всеки друг пак става), 2 МВ памет, MIDI за ringtone, няма Мп3 няма видео.В крайна сметка това е поредната измама на гърците - това незнам дали го има на друго място плащаш повече, получаваш по-малко.А и изобщо не им се връзвайте на I-mode "великия интернет", нищо повече от GPRS не е поразлично от GPRS-a на Мтел или Вивател, само дето последния го предлага за супер цена.Жалко, че ми е подарък иначе досега да съм го метнал по някой консултант на Германос или ГлобулИ за край, а и ми се струва че се връзва с това което искам да кажа.Просто няма как Глобул да си измислят по тъп слоган "Най-доброто предстои", за каквото и да си дал пари на Глобул сега си се набутал защото "Най-доброто предстои", гледай напред, забрави парите които си им дал, ами по скоро се вземи в ръце и почвай да спестяваш за следващото велико предложение на Глобул или Германос (все тая).
    Carozzeria Touring, Milano
    Fiat 124 Touring - моята следваща кола

    #2
    Не мога да разбера този форум какво общо има с Глобул М-тел че и Вивател. В крайна сметка те ти предлагат - ти избираш, дали ще ползваш аймод или каквато и да е друга услуга. Никой на сила не те кара. Мисля че не е тук мястото да се обиждаме.....
    Brava 1,6 16V

    Коментар


      #3
      izviatkov написа:
      Не мога да разбера този форум какво общо има с Глобул М-тел че и Вивател. В крайна сметка те ти предлагат - ти избираш, дали ще ползваш аймод или каквато и да е друга услуга. Никой на сила не те кара. Мисля че не е тук мястото да се обиждаме.....
      абре нека човека си сподели болката...
      "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

      Коментар


        #4
        В интерес на истината човека е напълно прав!!! И евалата, че го споделя, за да може хората, които не са запознати да не се набутват.И още нещо-може и да сме автофорум, но затова си има и Общи приказки и, където можеш да си пишеш каквото решиш, така че горната забележка беше много неуместна според мен
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Е хората правилно са го казали "Най- доброто предстои" никъде не са казвали, че ще е най- доброто за теб... иначе има много мошенници дори и сред тия които се представят за сериозни и заслижаващи доверие. Единствения начин е да проверяваш внимателно какво купуваш и още по- добре да отиваш предварително подготвен. Мога да ти кажа, че тия консултантчета много бързо сменят тона, когато разберат, че си в час за какво става дума а не си просто поредния балък който ще повярва на всичко.

          Коментар


            #6
            Re: Поредната гръцка измама

            madgogo написа:
            ... за каквото и да си дал пари на Глобул си се набутал ...
            Чиста проба истина! И това е така за всички гръцки инвестиции в България. Вярно е, че основната цел на всеки бизнес е извличане на максимална печалба. Но има и такива неща като зачитане интереса на потребителите и обществена ангажираност. За гърците обаче тия неща нищо не значат. Всеки грък, преди да вкара и 1 ст. в България, предварително е проучил изоснови данъчното, трудово-осигурителното и търговското законодателство и е видял слабите места. След това влиза в страната и гледа да отмъкне колкото може повече. Няма как да е иначе, като се има предвид, че подлостта е особено ценена добродетел у гръцкия народ. А това пък намира израз на много нива - от всекидневните човешки взаимоотношения до търговската практика, външната политика и пр.
            izviatkov написа:
            Не мога да разбера този форум какво общо има с Глобул М-тел че и Вивател. В крайна сметка те ти предлагат - ти избираш, дали ще ползваш аймод или каквато и да е друга услуга. Никой на сила не те кара. Мисля че не е тук мястото да се обиждаме.....
            Айде сега да не си обясняваме кво точно значи "Общи приказки"! Ако толкова ти тежи, сподели кой, къде и как точно те е обидил, бе сине майчин.
            2.4 JTD

            Коментар


              #7
              Човека или е грък (Ясу!), или работи в Глобул (пак Ясу!). Затова вероятно се обижда Иначе доброто, което предстои не е i-mode (което си е чиста глупост, според мен), а тръгването на G3 UMTS мрежата на Глобул, (която вече работи в София, Пловдив, Варна и Бургас - по данни от Глобул). Обещал съм на жената (и на себе си), да си купим по един G3 телефон (аз си харесах засега SE K610, а жената си хареса Samsung Z350). Не искам да им правя реклама, но Глобул са далеч по-коректни от еврейско-австрийско-незнам какъв си оператор М-Тел. Бил съм абонат и на двата оператора, гърците са едни гърди напред. И без да ми скачате сега, никой не може да ме убеди в противното.

              Коментар


                #8
                Да работя в Глобул и не ме е срам от това. А ето този Ernom сигурно работи при някой работодател грък и мноооого ги разбира нещата.... А може и някякви други вземания - давания да е имал с гърци.А пък за Глобул може да си поговорим друг, път явно тук ще оплюваме гърците.......
                Brava 1,6 16V

                Коментар


                  #9
                  izviatkov написа:
                  Да работя в Глобул и не ме е срам от това. А ето този Ernom сигурно работи при някой работодател грък и мноооого ги разбира нещата.... А може и някякви други вземания - давания да е имал с гърци.А пък за Глобул може да си поговорим друг, път явно тук ще оплюваме гърците.......
                  Ей приятелю, я по-спокойно... защото в момента правиш АНТИРЕКЛАМА с поведението си.Абонат съм на Глобул точно 5 години и ако взема да пиша няма да ми стигне деня.Аз работя в банка, за моя радост нямаща нищо общо с гърци, но мога да ти пиша още един ден какви мазала направиха с такива които имат нещо общо.Колегата Ernon e АБСОЛЮТНО ПРАВ.... или ти не четеш вестници, където през ден пише за свинщините им като работодатели в южна България с прословутите цехове и цехчета!!! Дай боже по-скоро да дойде денят в който и БЪЛГАРСКИЯТ СПЕКУЛАТИВЕН КАПИТАЛ започне да върши тези работи при тях... а той неминуемо ще дойде, уверявам те!
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    Да пуснах поста просто да си споделя мнението, нищо че е авто форум.А и ако някой прочете поста да има информация да не се набутва ако е решил да си вземе точно това.Много ме дразни, че в БГ много често всеки се опитва да те прецака, особено когато продава нещо.Напр. на клиента не се дава пълна информация, не се предлагат алтернативи и т.н.. Спомням си, че бившият менидър продажби на Германос беше казал в интервю"За нас предизвиктелство са информираните клиенти.", предполагам защото по трудно могат да ги набутат с нещо.Дразни ме че никой не гледа да ти свърши работата, ами иска да ти натика нещо в ръцете и после "Оправяй се".
                    Carozzeria Touring, Milano
                    Fiat 124 Touring - моята следваща кола

                    Коментар


                      #11
                      madgogo написа:
                      Да пуснах поста просто да си споделя мнението, нищо че е авто форум.А и ако някой прочете поста да има информация да не се набутва ако е решил да си вземе точно това.Много ме дразни, че в БГ много често всеки се опитва да те прецака, особено когато продава нещо.Напр. на клиента не се дава пълна информация, не се предлагат алтернативи и т.н.. Спомням си, че бившият менидър продажби на Германос беше казал в интервю"За нас предизвиктелство са информираните клиенти.", предполагам защото по трудно могат да ги набутат с нещо.Дразни ме че никой не гледа да ти свърши работата, ами иска да ти натика нещо в ръцете и после "Оправяй се".
                      Тук си абсолютно прав . От търговците в магазините се искат продажби , колкото повече толкова повече бонуси получават. И те естественно гледат по всякякъв начин да ти продадат "нещо", а после ти се спасяваш както можеш.
                      Brava 1,6 16V

                      Коментар


                        #12
                        в тая връзка искам да споделя (предупредя) всички мениджъри и търговци работещи в гръцки фирми за политиката по отношение на персонала. Да предположим, че имаме екип търговци от няколко човека и един началник за тях. По-горе стоящия от този началник си избира един млад и амбициозен търговец от долното ниво и в разговор на 4 очи му заявява, че ще го направят шеф на екипа, ако постигне определени резултати. Постигането на тази цел обаче най-често изисква почти денонощен труд от "мераклията" за повишение. Същевременно прекия му началник и хабер си няма какво става, докато един ден си сменят местата с амбициозното "копеле". След няколко дни избират следващ служител, желаещ издигане и така докато ги изцедят всички. И така колеги - огледайте се да не би случайно да има желаещи за Вашия стол.
                        Брава 1.6 16V ELX
                        Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                        Коментар

                        Working...
                        X