Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ДАИ спира колите без катализатори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ДАИ спира колите без катализатори

    От догодина/2006/ ще се спират от движение автомобилите със свалени катализатори и тези, които замърсяват околната среда с вредни газове над допустимите норми. Това обяви вчера изпълнителният директор на агенция "Автомобилна администрация" Володя Киров и напомни, че от 1 януари влизат в сила промените в Наредба 32 на транспортното министерство за изискванията за емисиите вредни газове.Според промените за произведените преди 1986 г. автомобили нормата за вредните емисии е 4.8% въглероден окис, а за произведените след 1986 г. - 3.5%, ако нямат катализатор. Всички автомобили, произведени след 1992 г., имат фабрични катализатори за вредни газове. По думите на Киров обаче не са редки случаите собственици им да демонтират устройствата. Тези коли също ще се спират от движение, докато катализаторите не се сложат отново.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Re: ДАИ спира колите без катализатори

    Епа бих казал Фростичка им лелина. Дайте да ни оправят заплатите пъро пък после ще стана най редовния данъкоплатец

    Коментар


      #3
      Re: ДАИ спира колите без катализатори

      Тия дето пишат законите си имат "европейска" заплата, боли ги колбаса за нас...
      1997 Brava 1.6, 16V

      Коментар


        #4
        Re: ДАИ спира колите без катализатори

        Crash73 написа:
        Тия дето пишат законите си имат "европейска" заплата, боли ги колбаса за нас...
        тези които пишат законите, никой не ги проверява :D
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          много хубаво са я написали Наредбата...обаче!!!!!нали виждате колко коли за спиране от движение, само поради лош външен вид се движат из Родината.... та и с тази Наредба ще е така.... е, та ще е повод и някои хора да изкарат по некой лев....
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #6
            има още нещозащо моята кола, която е 96 година и даже с неработещ катализатор (въпреки че в момента е ОК) не замърсява толкова околната среда колкото Москвич 1960 да я спрат от движение?може такива да са изискванията от Европа, но е смешно
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Ми на газ москвича сигурно има по малко вредни емисии не съм на ясно как се мери и на ккаво гориво!
              Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
              Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                rustson написа:
                Ми на газ москвича сигурно има по малко вредни емисии не съм на ясно как се мери и на ккаво гориво!
                измерва се на основното гориво - бензинс газанализаторто и Бравата на газ ще е още по-екологичнамен като ме закачиха на анализатора ме питаха дали не съм на газ :D но си бях на бензин
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  sev написа:
                  rustson написа:
                  Ми на газ москвича сигурно има по малко вредни емисии не съм на ясно как се мери и на ккаво гориво!
                  измерва се на основното гориво - бензинс газанализаторто и Бравата на газ ще е още по-екологичнамен като ме закачиха на анализатора ме питаха дали не съм на газ :D но си бях на бензин
                  Ами ако обещаеш че ще караш само на газ и че ще рециклираш отпадъците си от домакинството!
                  Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                  Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                  Коментар


                    #10
                    rustson написа:
                    Ами ако обещаеш че ще караш само на газ и че ще рециклираш отпадъците си от домакинството!
                    то е ясно :D
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      катализатор и преглед неволи

                      Та днес минах преглед с мъка на газанализатора на празен ход добре в нормите но като даде малко газ-ускорение отчете че не е в нормите имало много вредни газове и нямаше да ме пусне за малко .кеза ми че като съм свалил Катализатора от дотгодина няма да мога да карам ако нее в нормите .и каза че за сондата трябва да се провери на PC ТРУДНО СТВА за ПРЕГЛЕДИ . НЕ СИ СВАЛЯЙТЕ КАТАЛИЗАТОРИТЕ само в краен случай.Нов е поне 700 лв
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        Re: ДАИ спира колите без катализатори

                        Tornado написа:
                        От догодина/2006/ ще се спират от движение автомобилите със свалени катализатори и тези, които замърсяват околната среда с вредни газове над допустимите норми. Това обяви вчера изпълнителният директор на агенция "Автомобилна администрация" Володя Киров и напомни, че от 1 януари влизат в сила промените в Наредба 32 на транспортното министерство за изискванията за емисиите вредни газове.Според промените за произведените преди 1986 г. автомобили нормата за вредните емисии е 4.8% въглероден окис, а за произведените след 1986 г. - 3.5%, ако нямат катализатор. Всички автомобили, произведени след 1992 г., имат фабрични катализатори за вредни газове. По думите на Киров обаче не са редки случаите собственици им да демонтират устройствата. Тези коли също ще се спират от движение, докато катализаторите не се сложат отново.
                        Колега, а автомобилите произведени през 1986 г. , в коя категория минават - преди или след 1986г???
                        Истината е някъде там!

                        Коментар


                          #13
                          Ето какво важи за всичкиОт догодина/2006/ ще се спират от движение автомобилите със свалени катализатори и тези, които замърсяват околната среда с вредни газове над допустимите норми. Това обяви вчера изпълнителният директор на агенция "Автомобилна администрация" Володя Киров и напомни, че от 1 януари влизат в сила промените в Наредба 32 на транспортното министерство за изискванията за емисиите вредни газове.Според промените за произведените преди 1986 г. автомобили нормата за вредните емисии е 4.8% въглероден окис, а за произведените след 1986 г. - 3.5%, ако нямат катализатор. Всички автомобили, произведени след 1992 г., имат фабрични катализатори за вредни газове. По думите на Киров обаче не са редки случаите собственици им да демонтират устройствата. Тези коли също ще се спират от движение, докато катализаторите не се сложат отново.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Re: катализатор и преглед неволи

                            kluchar написа:
                            Та днес минах преглед с мъка на газанализатора на празен ход добре в нормите но като даде малко газ-ускорение отчете че не е в нормите имало много вредни газове и нямаше да ме пусне за малко .кеза ми че като съм свалил Катализатора от дотгодина няма да мога да карам ако нее в нормите .и каза че за сондата трябва да се провери на PC ТРУДНО СТВА за ПРЕГЛЕДИ . НЕ СИ СВАЛЯЙТЕ КАТАЛИЗАТОРИТЕ само в краен случай.Нов е поне 700 лв
                            Добре де някой може ли да ми обясни, защо е било необходимо до сега да си сваляте катализаторите и по каква причина се прави това. Изобщо какво се печели от цялата тази работа ??????

                            Коментар


                              #15
                              за ДАИ

                              Tornado написа:
                              Ето какво важи за всичкиСпоред промените за произведените преди 1986 г. автомобили нормата за вредните емисии е 4.8% въглероден окис, а за произведените след 1986 г. - 3.5%, ако нямат катализатор. Всички автомобили, произведени след 1992 г., имат фабрични катализатори за вредни газове.
                              Колега, виждам, че услужливо си повторил текста и си го оцветил, само че от него не става ясно колите произведени през самата 1986 г. , каквато е моята Фиатка, към кои се включва, преди 86-та или след 86-та. п.с. Доколкото разбирам попада сред тези, които са след 1986-та, така ли е?
                              Истината е някъде там!

                              Коментар

                              Working...
                              X