Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво ми е мнението за пенсионно осигурителен фонд Алианц?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво ми е мнението за пенсионно осигурителен фонд Алианц?

    Предлагат ми да си прехвърля задължителните пенсионни осигуровки към този фонд. Струва ли си това прехвърляне и има ли опасност да загубя нещо.Защо го правя - една позната работи там и ще вземе някакъв бонус от цялата работа.Въпроса е дали си заслужава за мен?Това е договора, има ли някакви уловки в него?http://www.allianz.bg/docs/pod/upf-dogovor.pdf
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Субективно мнение, Аз лично съм афектиран и предубеден вече към тази "марка" заради едни съприкосновения с тях преди време. Лично аз нямам намерение да се доближавам до тази инситуция никога повече

    Коментар


      #3
      Точно наобратно - аз пък Алианц винаги съм бил доволен - и като фонд, и като застраховател, а 4-5 години съм клиент на банката им и то с голям кредит, и съм доволен.
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #4
        Няма да коментирам договорите, няма правода го правя като техен бивш служител. Но ще ти кажа че ти нищо няма да спечелиш или загубиш а твоята приятелка ще спечели 10-на лв. Гледам че става дума за доброволен пенсионен фонд, така че хубаво да си погледнеш договора с настоящия за някакви изнадващи клаузи.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Аз пък точно днес минах към Доверие. Келепира ми е някаква карта с отстъпки в различни търговски обекти.За задължителното осигуряване май навсякъде е една файдата - нулева Нищо няма да загубиш, но и няма да спечелиш. Не че много разбирам, ама и аз да се изкажа :D
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Единственият келепир, който съм усетил от моя пенсионен фонд, е една карта за отстъпка 8 ст./литър за Лукойл. Не мисля, че някой може да има мнение за фондовете за ДЗПО, защото никой все още не се е възползвал от хипотетичните пенсии, които ще осигурят в светлото бъдеще. В момента се знае, че някаква част от заплатите на родените след не знам си коя година задължително се превежда по сметките на някой от тези фондове. А фондовете са длъжни да управляват тези пари и в бъдеще да започнат да изплащат допълнителни пенсии на хората, които са се осигурявали там. Какво обаче се случва реално с тези пари, как се управляват и изобщо има ли ги налични, едва ли някой от нас може да даде отговор.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              моят опит с прехвърлянето ми струваше 20лв удръжка от фиша които за радост ми ги дадоха в момента на прехвърлянето,така че и аз съм на нула но по принцип си вътре с 20лв които можеби твоята позната/приятелка ще прибере в джоба
              Bravo 1.9d 97г

              Коментар


                #8
                Ей, нищо конкретно не казвате тука !Оспамихте темата на колегата,и аз съм във Алианц, но това е още от създаването на тези пирамиди, и ми беше интересно да прочета и др. мнения за тях, а то нищо съществено говорилня...
                ...хладилник, карам хладилник...

                Коментар


                  #9


                  infineon написа:
                  Предлагат ми да си прехвърля задължителните пенсионни осигуровки към този фонд. Струва ли си това прехвърляне и има ли опасност да загубя нещо.Защо го правя - една позната работи там и ще вземе някакъв бонус от цялата работа.Въпроса е дали си заслужава за мен?Това е договора, има ли някакви уловки в него?http://www.allianz.bg/docs/pod/upf-dogovor.pdf
                  колега много внимавай на такива договори като се подписваш и фирмата ....... от опит ти го казвам няма да навлизам в големи подробности само ще отбележа че има дело срещу мене ..........
                  ex Fiat Bravo 1.6 16v 103++hp,,Fiat Coupe 1.8 16v 1??+hp 97г ,Alfa Romeo 145 2.0 QV 1!?+ 96г ,Alfa Romeo 146 1.9 JTD +
                  Frord Focus 1.8TDCI+ chip 03г / BMW E46 320d
                  Може да си разочарован ако не успееш, но ще си обречен ако не опиташ !!!

                  Коментар


                    #10
                    Re:

                    Grisha_bravo написа:
                    infineon написа:
                    Предлагат ми да си прехвърля задължителните пенсионни осигуровки към този фонд. Струва ли си това прехвърляне и има ли опасност да загубя нещо.Защо го правя - една позната работи там и ще вземе някакъв бонус от цялата работа.Въпроса е дали си заслужава за мен?Това е договора, има ли някакви уловки в него?http://www.allianz.bg/docs/pod/upf-dogovor.pdf
                    колега много внимавай на такива договори като се подписваш и фирмата ....... от опит ти го казвам няма да навлизам в големи подробности само ще отбележа че има дело срещу мене ..........
                    Сподели малко повече подробности ако може.Може и на ЛС ако се притесняваш да го напишеш тук.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      seninkn написа:
                      Ей, нищо конкретно не казвате тука !Оспамихте темата на колегата,и аз съм във Алианц, но това е още от създаването на тези пирамиди, и ми беше интересно да прочета и др. мнения за тях, а то нищо съществено говорилня...
                      Не знам какво съществено очакваш да прочетеш. Ако не греша, по ДЗПО (допълнително задължително пенсионно осигуряване) се осигуряват родените след 31.12.1959 г. И тъй като родените след тази дата все още не са в пенсионна възраст (с малки изключения-военни, полицаи) и съответно не са започнали да получават допълнителна пенсия, няма как да знаем кои фондове са добри и кои не, дали управляват правилно парите ни или са просто едни кухи пирамиди.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        Аз съм в Алианц и мисля да се махам от там - това да има 1-2% доходност на година е направо смешно, ако не беше трагично.... Да не говорим за таксите, дето ги удържат, че и глоба ми удържали, защото НАП не били превели парите навреме! Не че другите са цвете, ама поне доходността им е по-приемлива. Последно като гледах, Алианц беше на дъното. И на мен ми ги хвалят, че били сериозни, не играели на борсата рисковано... ама аз какъв кяр имам от цялата работа, след като накрая, като дръпна чертата с таксите и глобите, ще излезе, че ще ми дадат по-малко пари, отколкото съм внесла???Мисля да се преместя в ЦКБ сила, брат ми е там и определено годишното му извлечение изглежда по-добро от моето. Моля последното да не се приема за реклама.
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар

                        Working...
                        X