Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как си го наковах днеска...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как си го наковах днеска...

    Като реших да измия двигателя на бравото - беше вътре в отвратно състояние. След операцията не пожела да запали.След два часа сушене и псувни се оказа че е заминал джетспарка и не минава искра. Разкарах го. Допълнително не иска да върви и на газ, пак нещо се ебава изпарителя..Абе с две думи - каквото сам си сториш и Господ не може да ти направи.Поне двигателя е като нов (на вид) за утеха.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    #2
    Много неприятно... Отбора на противниците за миене на мотори обаче май се увеличи с още един човек
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Абе само ние българите мием двигатели... Аз на запад не съм видял една кола с измит двигател. То и там си е чисто де, и няма от какво да се замърси, ама това е друга тема А при колегата дано всичко си заработи по старому...

      Коментар


        #4
        Ха-ха! - българите най-големите чистници! Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 А пък аз продължавам да смятам, че двигателят на автомобила трябва да е чист! Моят два пъти е мит за година и половина - проблеми = 0 (нула). А че свещите трябва да се подсушат, това си е задължително...
        ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

        Коментар


          #5
          Да ама на запада и обувките цял месец да ги движиш по улиците им не можеш да си ги изцапаш и да искаш!!!!Така чее,няма за кво да си мият двг.Аз моя още не съм го мил(като купих колата преди 8 мес.,естествено блестеше всичко под капака),именно заради това,че се опасявам да не стане някой фал като при Здравко......е се някой ден ше ме издразни лайнарщината под капака и беж на парата...

          Коментар


            #6
            Аз като я мих моята преди няколко месеца нямаше проблем бачкаше си добре!Но на другият ден ........... нема такава греда!И като се замисля бих я измил пак,но трябва да си я покрия по добре!

            Коментар


              #7
              аз не мога да разбера как ви се цапат моторите, моя за две години в София, дъжд, сняг, киша, планини (скиор съм), си е чист като нов
              ex Fiat Bravo GT

              Коментар


                #8
                ivo098 написа:
                аз не мога да разбера как ви се цапат моторите, моя за две години в София, дъжд, сняг, киша, планини (скиор съм), си е чист като нов
                Да не си го затворил херметически? :P
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  ivo098 написа:
                  аз не мога да разбера как ви се цапат моторите, моя за две години в София, дъжд, сняг, киша, планини (скиор съм), си е чист като нов
                  ето с кой ше караме ски зимата
                  фиатче Браво 2.0

                  Коментар


                    #10
                    Бреййййй кви чисти хора имало :D Пък моя двигател, мръсен, мръсен, не можеш да различиш къде е щеката, къде е антифриза П.С. От както се наложи да сменям алармата на Сузукито след едно такова миене на двигателя, се зареках повече да не се занимавам с глупости. Двигателят на Бравата си беше мръсен и ще си остане такъв. Предпочитам да ми е мирна главата.

                    Коментар


                      #11
                      tomazo написа:
                      ivo098 написа:
                      аз не мога да разбера как ви се цапат моторите, моя за две години в София, дъжд, сняг, киша, планини (скиор съм), си е чист като нов
                      ето с кой ше караме ски зимата
                      И мен ме бройте Иначе съм против да се мие двигателя, особено както съм виждал - минава с пароструйката и не му дреме.
                      Ex Fiat 126P
                      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                      Alfa Romeo 147 1.6 TS
                      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                      Коментар


                        #12
                        Днес цялата история приключи, монтирах си отново и отремонтирания JetSpark. Според Jethro му е нямало нищо, само препоил и се е оправил, било студена спойка.
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                        http://forum.fiat-bg.org

                        Коментар


                          #13
                          zgabrovski написа:
                          Днес цялата история приключи, монтирах си отново и отремонтирания JetSpark. Според Jethro му е нямало нищо, само препоил и се е оправил, било студена спойка.
                          Е при това положение - оставаш ли в отбора на миещите двигателя си?
                          ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                          Коментар


                            #14
                            Ами да ти кажа честно сега двг е като нов, нямаш на идея каква мизерия беше по него явно не е мит изобщо, просто не трябваше да бързам с паленето а и на ония идиоти на мивката не им бачкаше комперсора да го издухаме хубаво преди запалването. Поне си отворих и почистих свещите видях че са оригиналните NGK с които е пусната колата фабрично, баси яките свещи не са мръднали колата е на 160000 на табло сигурно обаче има още 100000...
                            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                            http://forum.fiat-bg.org

                            Коментар

                            Working...
                            X