Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Първи срещи с Фиат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Първи срещи с Фиат

    Отскоро съм в тази прекрасна "секта" Фиат Форум. И тъй като гледам,стадото е бая голямо(все различни люде)и са ми интересни няколко неща.Как се породи увлечението Фиат?Първата среща с тази марка?Впечатления, разочарования?

    #2
    В далечната 1975 г за първи път видях и се качих в западна кола.Това беше тъмно син Фиат 131.Бях като в космически кораб,а и 9 годишно хлапе тогава се чувствах на 7мото небе.Мечтаех си някой ден като прасна да имам Фиат.Дали съм сбъднал мечтата си в подписа сигурно личи.
    EX.FIAT REGATA 1.3 1984 г :EX.FIAT TIPO1.4 1988 г .EX.FIAT TEMPRA 1.6 1997 г
    EX.FIAT PUNTO mk2 1.2 8v 2002 г :EX.FIAT GRANDE PUNTO 1.2 8V 2007
    FIAT SEDICI 1.6.16V 4X4 2010 г.Nissan Qashqai+2 petrol 4×4 2010.

    Коментар


      #3
      Братовчетка ми си купи едно Пунто 1,2 92г. и ме изкефи, широко, пъргаво и нищо и след 4-5 години и аз си взех едно, но моето е 1,1 моноинжекция, две врати, 96 набор и всички ме убеждават че съм се прецакал, че това не е кола и дъра бъра, но мен си ме кефи, слушаме и аз го слушам, и точно за това си ме радва много, сладки моменти със сладки гаджеета... та те тека
      ...хладилник, карам хладилник...

      Коментар


        #4
        Аз се качих случайно.Родителите ми си продаваха старото Уно.Никой не го искаше и когато един ден някакъв охлюв предложи да изплаща 6 месеца по 50лв. ми кипна и го вземах аз с идеята да го карам като ежедневка без много,много да го пазя и докъдето изкара,а основната ми дотогава кола да остане за хоби.Постепенно обаче взе да ме кефи как върви(1.5 беше) и реших да си го поосвежа щот технически беше перфектно.И таман си му наредих джанти,манти едно друго и стана много приятно за окото и нещастието не закъсня - един ме отнесе и го направи тоталка.Много ми беше тъпо,че не успях да се нарадвам на колата и реших,че и следващата кола ще е Фиат.Сън не ме ловеше,прерових цялото интернет пространство и 20 дни по-късно вече се бях оборудвал с Типо и приключението продължава и до днес.В самото началото подходих с голяма доза недоверие към марката и с настройка,че тия коли са доста кекави и сигурно нерви няма да ми останат от ядове.Досега обаче всичко се е опровергало-имат си някои слаби места,но като цяло плюсовете са мнооого повече.Най ме радва като ида да си закупя някоя част(рядко се случва м/у другото) или консуматив и ми кажат народната цена-направо мед ми капе на сърце :D
        EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
        Fiat Punto 1.2 16v Sporting

        Коментар


          #5
          Аз пък като бях малък, преди около пет-шестнайсет години, бях комшия на Петър Курумбашев (депутат в последния парламент и един от "Ку-ку", за който не го знае). Той си купи Пунто и с децата от квартала се хванахме на бас дали Пунтото може да вдигне 80 на втора. Казахме му за баса и той ни натовари няколко деца в колата и газ до ламарината. Малко трудно беше над 70-75, но все пак километражът удари 80, а аз бях сред печелившите. Но не това беше решаващо да си купя и аз Фиат. Това, че баща ми и дядо ми имаха Полски Фиати 125, с легнали и с прави стопове, съответно, също не беше решаващото. През 2007-ма работех на едно място и един от директорите караше Браво "100_16V". Беше го понаправил хубаво - джанти, манти, музика, фолио, молио, спойлер, мойлер и други компоненти - момпоненти. Веднъж седнах в него, запалих го и от тогава нещо ми проми мозъка. Само че исках кола с 4 врати и с дизелов двигател. И така...

          Коментар


            #6
            Първи срещи с Фиат

            През 2008 ми предстоеше пътуване в Турция , и най-случайно търсейки ,, Пътуване в Турция ’’ попаднах на ФФБ , а оттам в скайп Immortal ми даде ценни съвети .Пък и символика има в това , че карам ФИАТ - работя от 2006 с италиански компании .
            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

            Коментар


              #7
              От 2002 г. до ден днешен вуйчо ми кара Фиат Типо 1,4 карбуратор. Бих казал - желязна кола! Вече почти е останала без душица тази кола /никога не й се е давала нужната поддръжка/, но все още държи. Тогава бях малък и страшно много бях впечатлен от тази кола - даже много пъти съм се правел на художник и съм я рисувал. За кола от ’90 г. има доста екстри - най-яката е електронното табло. Като се качех нощно време, все едно се намирах в самолет. През 2008 г. баща ми купи Голф 3. Тогава пък вниманието ми се обърна към Голфа. Впечатли ме, че беше по-бърз от Типото, защото беше моноинжекция, също така беше по-здрав. Но пък за сметка на това - нямаше никакъв стил! Когато взех книжка и започнах да го карам - беше ме срам да качвам мадами в Голфа. Също през 2008 г. един братовчед, който живее в София, си беше купил Фиат Брава 100_16v ELX ’99 с всички екстри. Беше се прибрал за около 1 седмица и аз толкова време имах да разгледам Бравата.Изведнъж забравих и голфове и всякакви тем подобни, направо се влюбих от пръв поглед в Бравата. Тези форми, тези извивки... :D А и вътре интериорът... с италиански вкус. Веднага започнах да разпитвам брат’чеда. Разбрах, че е бил купил за 4700 лв, а пък малко преди това бащата се беше бръкнал с 4000 лв за Голфа, който нямаше и 1/4 от екстрите на Бравата. След това като чух мотора - беше много тих на празен ход, а с леко подаване на газ мъркаше като котка :D казах си - как ми се иска такава кола... Не съм и предполагал, че след година и нещо ще карам такъв Фиат. Случи се така, че катастрофирах с Голфа, нямаше смисъл от ремонт и по всичко личеше, че ще се купува друга кола. По съвет на баща ми /заклет фен на немските коли/ трябваше пак да вземем Голф, за да имаме части от стария. Намерих един, отидохме да го видим, но беше скрап от всякъде. Тогава започнахме да обикаляме по автокъщите. Изведнъж погледа ми попадна на сегашния Фиат, беше на достъпна цена. След като го запалиха, само като чух мотора и казах - това ще е колата. Въобще не обръщах внимание на това, че имаше леко смачкан и издраскан заден калник и броня, които впоследствие отстранихме. Тогава нищо не разбирах от Фиат и както се казва се оставих на течението. Разбира се, че е имало проблеми, с които съм се сблъсквал, но те не са били фрапиращо сериозни. Най-много ме мъчи ходовата част, но това е повече заради състоянието на пътищата. До ден днешен мога да кажа, че съм доволен от избора.
              Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

              FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

              Коментар


                #8
                Лето 2012,си бях отпуска в Бг.Живеех в Лондон и беше време на олимпиада,да ама билетите за връщане(даже и на нискотарифните)бяха много високи. Дадох си сметка че е по добре да си купя кола и да се върна с нея видях я,обадих се и отидох,и в момента който я видях се влюбих.Даже не обърнах внимание на забележките(които бяха адски много)а предишния собственик се оказа мърляк и трябваше да сменя доста неща,но стана работата.Оправих я,и обиколих цяла Европа с нея :D

                Коментар


                  #9
                  Като ученик свата на един комшия си купи от Кореком Фиат 124 за 60-те години си беше СУПЕР ЛУКС, после взех да се заглеждам по Полския Фиат 125, но неможех да си го позволя, чак 1995 успях да се сдобия с Регата, беше първата "западнала" /западана де/ кола в блока, всички ми се чудеха да акъла, но явно ми завиждаха. После имах и други коли, докато на поредната Лада 2104 ми писна, с едно ходене до Пловдив ми наду главата и спряхме на една автокъща, току що бяха докарали едно Типо, нито чистено, нито мито и го пробвахме, бяхме във възторг, но трябваше да се оттърва от Ладата, това беше в събота. В понеделника пуснах обява, вторника Ладата вече не беше моя, в това време след лаишки / за модели на Фиат/ проучвания се спрях на Пунто 1.1, исках малка и икономична кола. В петък бях с Пунто. Останах доволен от нея, но си имаше един куп кусури, които ми костваха допълнителни средства, незнаех тогава какво да гледам. В последствие след един бартер за Клиото на сина /нямаше друг начин да се оттървем от него/ с/у сегашната Брава подкарах нея а сина Пунтото. После той подкара Браво 1.6, а дъщерята остана с Пунтото. В един момент като теглихме чертата в родата се оказаха 9 Фиата. Май че страдаме от "Фиатизъм":D в родата.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    Едно време баща ми имаше полски фиат.Тва беше първата кола,която карах изцяло сам - бях на 8-9 г.После преди 5-6 години взе Типо 1.4 карбуратор.Това и беше първата кола,която карах след като взех книжката в 11ти клас.А преди 2 години дойде реда и за моя собствена кола - пак типо само дето е 1.6 моно.Но може би,най-много се зарибих по марката от колата на братовчеда на майка ми.Беше преди 10 години - Темпра,2.0,4х4 - голяма машина.Със абсолютно всички екстри.Следващата предполагам пак ще е фиат.
                    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                    Коментар


                      #11
                      Все още търся причината,защо избраха фиат.!?

                      Аз мисля най кратко да отговоря на тази тема: - ......"защото всеки си има някаква страст" ! .Колегата го е казал,наща фиатка я имаме,защото жените харесват външния вид първо.Та така и майка ми цели 7 години вече й се възхищава отвън,а аз и баща ми навсякъде другаде,я под капака ,я отдолу,я отпред ,я отзад .
                      Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                      Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                      Коментар


                        #12
                        Счупих скоростната кутия на старата си кола. Трябваше да се търси бързо кола, от 2000г. или по-нова, да има някои нужни екстри, да е читава и да ми се върже бюджета. Уцелих и бума на кинтите - когато парите бяха евтини, а нещата - скъпи. Успях от третия път да намеря кола, която да ми хареса и визуално и технически. Късмета се оказа Фиат Мареа. Никви секти никви предубеждения. Към момента - вече 6 години - съм доволен.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          Винаги съм харесвал Bravo. Така и не си успях да си взема с годините. Най-вече заради тъпи мнения относно марката. Обаче известно време карах голф не по мое желание, за което още съжалявам. И в крайна сметка успях да си взема читаво Stilo. Доволен естествено. Никога повече немско.

                          Коментар


                            #14
                            Амин

                            Коментар


                              #15
                              При мен се получи абсолютно спонтанно :D Търсех си дизелово Пежо, обаче в една обява от автокъща ми хареса една Алфа, а като отидох с ГоУфа на един приятел да я огледам, с влизането в автокъщата очите ми останаха в Марчето Е огледах Алфа -та, припалих я, обаче Мачето стоеше като топ-модел сред мърляви .... магистрални работнички и така. Седнах в нея, запали от раз, нямаше забележки, и така вече 6 години. Грижим се един за друг. Жената и сина също много я харесват, дори са горди от избора ми, а за мен вече има само две марки автомобили - на FIAT Group и всички останали * Марчето - FIAT Marea Weekend HLX TD100
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар

                              Working...
                              X