Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте ми латекс

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Препоръчайте ми латекс

    Тази събота и неделя мисля да направя едно освежаващо боядисване (който е с малко дете знае защо ).Та от тази гледна точка ако може да ми препоръчате латекс. Имам следните претенции: - Да може да се мие, примерно с гъбичка (не с маркуча) - Ако може и да има някакво анти плесен/мухъл свойство, ама не е силно задължително.- И да има относително добра разходна норма - примерно десетина квадрата на литър и повече Мерси много

    #2
    Търси Levis или Sikkens тогава
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    Коментар


      #3
      Аз препотъчвам Dulux - малко по-евтини са от Левис, но качеството и разхода им не са лоши.

      Коментар


        #4
        sasho_n2 написа:
        Аз препотъчвам Dulux - малко по-евтини са от Левис, но качеството и разхода им не са лоши.
        +1 за Dulux
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар


          #5
          +1 Dulux. Няма грешка. Целият ми апартамент е с такъв.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #6
            Титан,високите класове отговарят на твоите изисквания а и са доста по-евтини от Левис и Дулукс.
            Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
            KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
            Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

            Коментар


              #7
              Съвсем скоро си боядисах целият апартамент с гръцкия "Витекс". Впечатленията ми са добри, върви мазно и не пръска при нанасяне. Успех!
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
              Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
              Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

              Коментар


                #8
                Мерси много колеги за съветите. Утре ще прозвъня някоя друга фирма да видим какви цени ще обадят.Намерих си стария латекс и е бил Титан Профешънъл ... та даже и е останала една кутия от него.Колко стар латекс може да се ползва? Отгоре се е утаило нещо като олио и според мен латекса е тръгнал към вечните ловни полета ама все пак да питам, който има опит с това?

                Коментар


                  #9
                  todorakiggg написа:
                  Мерси много колеги за съветите. Утре ще прозвъня някоя друга фирма да видим какви цени ще обадят.Намерих си стария латекс и е бил Титан Профешънъл ... та даже и е останала една кутия от него.Колко стар латекс може да се ползва? Отгоре се е утаило нещо като олио и според мен латекса е тръгнал към вечните ловни полета ама все пак да питам, който има опит с това?
                  Доволен ли си от него? Кой клас си взел? Ако не мирише на развалено е ок,нормално е да се утаи.Не разреден с вода,стоял на топло (не замръзвал) 3-4 години.
                  Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                  KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                  Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                  Коментар


                    #10
                    Racer GT написа:
                    todorakiggg написа:
                    Мерси много колеги за съветите. Утре ще прозвъня някоя друга фирма да видим какви цени ще обадят.Намерих си стария латекс и е бил Титан Профешънъл ... та даже и е останала една кутия от него.Колко стар латекс може да се ползва? Отгоре се е утаило нещо като олио и според мен латекса е тръгнал към вечните ловни полета ама все пак да питам, който има опит с това?
                    Доволен ли си от него? Кой клас си взел? Ако не мирише на развалено е ок,нормално е да се утаи.Не разреден с вода,стоял на топло (не замръзвал) 3-4 години.
                    Ами като цяло съм доста доволен. Как да разбера класа, пише само, че е профешънъл и толкова?Стоял е точно към 4 години в мазата, не е замръзвал със сигурност, само че не съм сигурен дали има вода в него ... Ще се купува нов натам отиват нещата, но все пак ще ми е интересно да разбера класа. Миналия път не съм го купувал аз, иначе щях да знам...

                    Коментар


                      #11
                      todorakiggg написа:
                      Racer GT написа:
                      todorakiggg написа:
                      Мерси много колеги за съветите. Утре ще прозвъня някоя друга фирма да видим какви цени ще обадят.Намерих си стария латекс и е бил Титан Профешънъл ... та даже и е останала една кутия от него.Колко стар латекс може да се ползва? Отгоре се е утаило нещо като олио и според мен латекса е тръгнал към вечните ловни полета ама все пак да питам, който има опит с това?
                      Доволен ли си от него? Кой клас си взел? Ако не мирише на развалено е ок,нормално е да се утаи.Не разреден с вода,стоял на топло (не замръзвал) 3-4 години.
                      Ами като цяло съм доста доволен. Как да разбера класа, пише само, че е профешънъл и толкова?Стоял е точно към 4 години в мазата, не е замръзвал със сигурност, само че не съм сигурен дали има вода в него ... Ще се купува нов натам отиват нещата, но все пак ще ми е интересно да разбера класа. Миналия път не съм го купувал аз, иначе щях да знам...
                      Ако в латекса има вода ще разбереш-мирише на развалено.Под самия надпис титан профешънъл или отстрани около него е наименованието на самия материал-TP-2000,TP-23,A1,A50,Export... Работя с продуктите на Титан и съм много доволен.Ползвал съм както интериорните бои,така и фасадните,полиуретановите също и лаковете им за дърво,ако имаш някакви въпроси питай.
                      Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                      KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                      Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                      Коментар


                        #12
                        Колега, къде и колко ще боядисваш, та ти трябва чак антиплесен латекс (40лв./5кг.) Аз преди една година боядисах в тоалетната с обикновен Боро (42лв./25кг.) и нито има плесен, нито мухъл, нито нищо.Сигурен ли си, че има смисъл да даваш толкова пари, щом имаш малко дете и догодина, че даже и по-рано пак ще е за боядисване....

                        Коментар


                          #13
                          Kuku написа:
                          Колега, къде и колко ще боядисваш, та ти трябва чак антиплесен латекс (40лв./5кг.) Аз преди една година боядисах в тоалетната с обикновен Боро (42лв./25кг.) и нито има плесен, нито мухъл, нито нищо.Сигурен ли си, че има смисъл да даваш толкова пари, щом имаш малко дете и догодина, че даже и по-рано пак ще е за боядисване....
                          Значи анти-мухъл не е чак толкова задължително, от време на време излиза само малко в единия ъгъл горе към терасата (над нас не живее никой), но точно от гледна точка на малкото дете искам да се мие задължително за да може да отстранявам леки забележки доколкото е възможно.Иначе ще боядисвам в нас и снощи си мерих стените, излиза към 70 кв/м площа дето ще трябва да се боядисва.
                          Racer GT написа:
                          Ако в латекса има вода ще разбереш-мирише на развалено.Под самия надпис титан профешънъл или отстрани около него е наименованието на самия материал-TP-2000,TP-23,A1,A50,Export... Работя с продуктите на Титан и съм много доволен.Ползвал съм както интериорните бои,така и фасадните,полиуретановите също и лаковете им за дърво,ако имаш някакви въпроси питай.
                          Колега, ще проверя довечера кутията (и за мирис) и ще ти кажа какъв точно е вида, ако можеш да ми кажеш и къде се предлага тази марка в София ще е супер. Може и на лично да не се счете като реклама.

                          Коментар


                            #14
                            Един приятел ми хвали много Вернилак, някой да го е срещал или чувал мнения за него?Нещо гръцко било.

                            Коментар


                              #15
                              Аз целия апартамент го боядисах с Леко Сребърни Йони. Мухъл няма никъде, а комшиите отгоре и отдолу не ги знам с какво са боядисвали, но в ъглите на външните стени им е с мухъл още на втората зима. При родителите ми също имаше мухъл (панелка без изолация, североизточно изложение) и там минахме с Леко-то и втора зима няма грам мухъл. Леко-то е страшно гъст латекс и това дето му дават 5% разреждане... ами то става за шпакловане направо.
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X