Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Консултация преди покупка на лазерен 3-в-1 принтер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колеги, от 1 час ровя къде ли не по драйвера и по настройките, изчетох всичките ръководства, но така и не мога да намеря възможността за ръчно въвеждане на адрес на SCX-3405W. Има ли въобще тоя принтер малоумен такава възможност? Не ми е проблем да си работи и така, но ме притеснява, че ако по някаква причина рутерът се рестартира - ще раздаде различни адреси на устройствата и да не се окаже, че принтерът е недостъпен, щото драйверът си го знае на адрес 105, в случая. Сега имам статични адреси 201 и 202 на компютъра и на телевизора. Динамични имам 101 на телефона, 102 на лаптопа, 103 е на служебния компютър на майка ми, 104 е на брат ми на Андроид-телефона, сега принтерът взе 105. Ако спре токът - всичко започва отначало и най-вероятно принтерът ще вземе 101, като първо устройство, което получава адрес. Е в тоя момент ме притеснява дали всичко ще е наред? Що не взема да пробвам, докато приказвам....Все пак не пречи някой да даде съвет за статичния адрес.

    Коментар


      #17
      Че има - има, къде точно не ми се търси.Ама ламерското решение е статичен DHCP lease в рутера.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #18
        Ако щеш ми вервай - от 2 години не мога да намеря такава настройка! Сигурно е кръстена по друг начин. WRT-54GL - оригинален фърмуер. Къде да го търся? Даже с Илко спорих дали има или няма.Ред.: Намерих го в някакъв допълнителен софтуер към принтера.

        Коментар


          #19
          Да, не може с ори фирмуера.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #20
            Абе да питам нещо: в момента пише че имам около 42% тонер. Доколко може да се разчита на този показател и до каква стойност бих могъл да съм сигурен, че имам тонер, а след това - божа работа? Може ли да се каже с тези 42 % колко "нормални" страници биха могли да се напечатат? Тия дни имаше към 48 %, а пък не съм печатил кой знае колко, че да спадне с 6 пункта. Консумативът е оригиналният от завода.

            Коментар


              #21
              ogi28b написа:
              Абе да питам нещо: в момента пише че имам около 42% тонер. Доколко може да се разчита на този показател и до каква стойност бих могъл да съм сигурен, че имам тонер, а след това - божа работа? Може ли да се каже с тези 42 % колко "нормални" страници биха могли да се напечатат? Тия дни имаше към 48 %, а пък не съм печатил кой знае колко, че да спадне с 6 пункта. Консумативът е оригиналният от завода.
              Оги, според това, което дава производителя - 5% насищане на листа е за максималния брой страници на пълна тонер касета. 5% насищане е машинописна страница изпълнена с текст стандартен шрифт. Това добре, но принтера брои страниците - т.е. ако пуснеш 1 ред само - брои 1 страница, ако пуснеш цял лист само черно - пак една страница. Единствения принтер, който ми е казвал "Свърши тонера" и да е бил прав на 100% беше един стар, аналогов канон
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар

              Working...
              X