Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зарязано МПС, какво да го правим?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зарязано МПС, какво да го правим?

    Здравейте, ако има някой опит - да казва, че да го махаме тоя дрънголник от паркинга...Историята е следната:Преди около месец се появи едим мърляв черен гоуф на паркинга до блока. Паркиран на място за 2 коли, ако се събираме същото количество коли на паркинга трябва да паркираме боя в боя, а после няма как да излезеш от колата си... С 2 думи, 2-3 коли почнахме да паркираме по тротоарите наблизо...След месец, вече гумите му самоспаднаха, личи си че е зарязан и започнах от 112 да търся решение. Районното казаха, че не се издирва, да питам в градската мобилност да направят нещо. От градска мобилност казаха, че не можели да направят нищо, можели да го репатрират, но таксата била 2-3 единични такси (по 29.00 лева), зависило началника какво реши (?!) и казаха, да питам в КАТ какво да го правят. В КАТ казаха, че надали можело да се направи нещо, можело (?! А що не проверят?) да бъде препродаден и нямало как да издирят на кой е в такъв случай, но обещаха да проверят и да направят каквото могат, като не пропуснаха да споменат роднини на районното, че са прехвърлили топката... и така, колелото се завъртя.Проблема е, че имаше един такъв таралясник, пак на тоя паркинг. Седя 2 години, започна да изчезва помалко (за части), докато накрая не мина някой да го прибере. Та не ми се чака още 2 години пак и да вземат да ме глобят, че паркирам не където трябва...Та дайте акъл, какво да го правим? Кой да натискам, де да подавам жалби, че да си размърда някой задника? Или да хванем и да го изтикаме на средата на улицата, така няма как да не мине някой да го прибере... Направо бяс ме хваща с такива малоумни собственици...

    #2
    Щом си направил всичко възможно, поместете го на главна улица.

    Коментар


      #3
      Залепяш му една ГОЛЯМА бележка да напусне паркинга до 22.03., примерно. След това чупиш стъклото, влизате вътре и го оставяте на някоя улица. То с малоумни институции, собственици и т.н., малоумни решения трябват.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #4
        кола

        Ако може да го преместите някъде да не пречи като се съберете повече хора и вярно да сложите табелавсе някой може да се сети за нея
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Първо с добро, оставете му бележка на прозореца. Даже залепете на всичките - предложете му вие да му паркирате колата. В нашата махала има една такава лелка дето за нея е успех ако се добере до паркинга и както я спре така я оставя. После може и един месец да не я кара ама сме толерантни с нея. Представи си следната ситуация - някой живеещ под наем купува тая кола, но го командироват някъде. Липсва 2-3 месеца, връща се и заварва "новата" си кола на г..з. След това ако е злопаметен сменя квартирата и започва да ви пука гумите.Ако не стане с добро я вържете с едно въже и я изтеглете на друго място. Някой с джипка може да свърши много добра работа с лебедката.
          Fiat Coupe 1.8

          Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

          Коментар


            #6
            Е като го преместят някъде, където не пречи - повече никой няма да го погледне. Едва ли ще е лесно, защото воланът ще се заключи. А като го преместят на средата на някоя улица, ама така че да пречи на движението - ще се раздвижат онея, защото ще го вдигнат с паяка, точно защото пречи. Те с невероятна скорост се появяват, щом има кола за вдигане. Като го вдигат, ще го снимат и ще имат доказателства, че колата наистина е пречела, а ако се появи собственик и твърди, че не е паркирал там - значи колата е потеглила сама, което значи, че не е обезопасена срещу самопотегляне. Една комшийка спря веднъж по подобен начин, преместихме и колата на средата на улицата и и оставихме бележка да обръща внимание при паркирането. Подейства и възпитателно. Сега паркира по-добре от 90 % от паркиращите наоколо.

            Коментар


              #7
              И аз имам същия проблем и оправия няма...

              Коментар


                #8
                на моята работа в кауфланда на хаджи димитър един бус седя един месец на паркинга и накрая се сабрахме колегите и го избутахме от паркинга и на другия ден го нямаше вече :D

                Коментар


                  #9
                  И според мен е най-добре да го дръпнете на място където ще подлежи на наказание...господата полицаи да не се правят на ощипани...като има номера колата за 5мин могат да издирят собственика и и да му звъннат да си я прибира...А дали ще я преместите с бутане или с лебедка...все тая...само да не е много на далеч, че да не ви обвинят после в кражба или нещо...
                  Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                  BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                  BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                  Коментар


                    #10
                    И според мен ако пуснете жалба в полицията трябва да го намерят! Не му трошете колата, на всеки може да се случи - може да има проблеми с колата и да не може да я премести сам!
                    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                    Коментар


                      #11
                      Колега, проблемът ти е решим. Ако става дума за гр. София ти казвам веднага какво да правиш.Аз преди година и нещо се заех да разкарам две коли, очевидно зарязани. Аз постъпих така: подадох жалба във виртуалното деловодство на сайта на Софийска община. Регистрирай се там, подай си жалбата, опиши проблема.Аз лично съм мн доволен, обадиха ми се след време да ме информират докъде са стигнали. Процедурата отнема време. Не мога да ти кажа с точност, но 1-во те уведомяват собственика, ако не се яви в общината се обаждат на КАТ, те също го издирват и...абе след около 3м колата може да я няма. Процедурите са със срок. При всички положения ще ти отговорят какъв е статута на колата. Ако собственика й си плаща данъците, минава си технически прегледи- не може да му кажеш копче. Ся, колите дето ги махнаха на нашия паркинг очеизвадно нямаше как да са минали преглед, данък дали е плащан не знам.От теб това се иска- подаваш си жалбата и чакаш.Успех!

                      Коментар


                        #12
                        По принцип не съм фен на вандалските прояви, а и там паркираме на тея 2 места 2-3 коли само, може да се отпуши една война после...
                        curko написа:
                        Колега, проблемът ти е решим...
                        Благодаря много за съвета, току що пуснах жалба, да видим какво ще стане... P.S.: Тъй като колегата curko ми даде жокера който търсих, ако темата няма да представлява интерес повече - може ключ

                        Коментар


                          #13
                          Пази си входящия номер който ще ти пратят. С него може да следиш докъде са ти дабутали проблема. На мен ми се обадиха известо време след това, да ми кажат как вървят нещата. После, като приключат, трябва да ти пратят и писмен отговор по пощата

                          Коментар


                            #14
                            Отворете я културно (голф 2-ка се отваря с поглед) и просто я преместете на средата на улицата с комшийте.Няма смисъл да я трошите.
                            Fiat Tipo
                            Corsa b комби !

                            Коментар


                              #15
                              Всички предложения за избутвания, премествания и прочие се водят самоуправство, което е наказуемо по българския закон. Ако неколцина незасегнати от проблемния автомобил наблюдават операцията, а в последствие собственика се появи и си потърси автомобила - автоматично стават свидетели и ... някак си за единия "рахат паркинг" ще вземат да осъдят "бутащите самаряни"... Филм? Определено? Желаеш ли да си герой в него???
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X