Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся съвет за кафемашина с капсули

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    На мой приятел колегите му подариха на 50-годишнината такава машина. Сега си седи като аксесоар в кухнята, предвид цената на капсулите и наличието на хубава конвенционална машина. Та помисли по въпроса...
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #32
      Най-доброто решение за кафе е роботче Саеко. Ето например сега, Х-small ти е на промоция в поне 2 вериги, като ако не си придирчив за цвят, черното ти идва на около 400лв. Елегантно, евтино и качествено решение. От там, избираш кафе с максимум 70% арабика(по-нагоре е трудно да намериш въпреки етикета, а и самото роботче не може да извлече това кафе), което сие в диапазона 20-30лв на почти всяка марка. Роботите обикновено са на около 8-9 грама.Друг вариант за читаво(най-читаво) кафе е кафе-машина с професионална глава от сорта на Gaggia, Faema или нещо от този род + качествена мелачка, но там се приготвяш за 2000+.Всичко друго е - мижи да те лажем за много пари.

      Коментар


        #33
        От "кубинската" кафеварка не съм видял машина да прави по-хубаво кафе досега. Ако ще и 5000++ лева да е.

        Коментар


          #34
          Ти може и да не си видял - но има. Зависи какво кафе се търси - а тук човека търси еспресо. Но е вярно, че за българина типа "кубинска", която си е италианска е за предпочитание, защото ние искаме по 300мл.кафе за поне 10 цигари.

          Коментар


            #35
            style34 написа:
            Абе тия капсули не са ли наблъскани с химия? Много изкуствени ми се струват напитките.
            Не са. Мога да ти пратя една капсула да я отвориш - има смляно кафе с филтър вътре.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #36
              ele написа:
              style34 написа:
              Абе тия капсули не са ли наблъскани с химия? Много изкуствени ми се струват напитките.
              Не са. Мога да ти пратя една капсула да я отвориш - има смляно кафе с филтър вътре.
              Е, сега, няма да ме поканиш да изпием по едно кафе ами пратки разни. :P
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #37
                PASSARELLA написа:
                Ти може и да не си видял - но има. Зависи какво кафе се търси - а тук човека търси еспресо. Но е вярно, че за българина типа "кубинска", която си е италианска е за предпочитание, защото ние искаме по 300мл.кафе за поне 10 цигари.
                Еспресо де. Точно италианската/кубинска кафеварка прави еспресо. Истинско.

                Коментар


                  #38
                  Колега много скъпо с тези капсули. То кафето ти излиза на цена се едно си го пиеш в кафенето.Що не си купиш една кафеварка? Или едно джезве.Доста по евтино ще ти излезе.
                  http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                  Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                  FIAT БРАВО 1.2 16v
                  ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                  FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                  Коментар


                    #39
                    style34, по-евтино е :Dinfineon - 60 ст. идва кафето, около 50 ст, ако целиш само промоции - не е толкова скъпо, пък е добро. На мен ми харесва, пък и има избор.
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #40
                      Когато си купувахме еспресо машина- имаше и комбинирана на Делонги- еспресо и за капсули. Разлика- около 30 лева. Но понеже с жена ми предпочитаме еспресото- купихме Делонги кафе тревисо. Същата такава машина на работа прави по около 40 кафета на ден и работи три години. Това определи и избора ни.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар

                      Working...
                      X