Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обсъждане на боеприпасите и характеристиките им (отцепена)

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обсъждане на боеприпасите и характеристиките им (отцепена)

    Форумните стрелци, снайперисти и специалисти - чет нямат. Всички пишат така, все едно те са простреляни, стреляли или пазили. Всички са експерти по балистика, оптични и балистични системи. А дойде ли реч за AK47 - имам чувството, че никога не съм го държал това оръжие и дори не съм го и виждал. Експерти. А надали има някой в тая тема, който да е стрелял колкото мен точно с AK47, примерно.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    #2
    Е аз не точно с АК47, а с АКМС 7,62 ... Два пъти съм прегрявал такъв само за кеф ...бомбетата лентоват пълнители от консервите, а аз си пуцам по мишените.... Ама моя личния си го държах в перфектно състояние и се грижих за него много... сериен номер АД2052
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #3
      jenshen73 написа:
      Форумните стрелци, снайперисти и специалисти - чет нямат. Всички пишат така, все едно те са простреляни, стреляли или пазили. Всички са експерти по балистика, оптични и балистични системи. А дойде ли реч за AK47 - имам чувството, че никога не съм го държал това оръжие и дори не съм го и виждал. Експерти. А надали има някой в тая тема, който да е стрелял колкото мен точно с AK47, примерно.
      всички сме стреляли въпросът е колко от нас ще праснат консерва на 28 метра :D дали това изобщо е опит за убийство
      фиатче Браво 2.0

      Коментар


        #4
        veselin10 написа:
        Дали някой от писалите по-горе е познавал лично някой от убитите през годините? Ако "не" защо пишете? Всеки може да прочете статистика. Всеки си има версия.... било от жълт вестник , било от разговор на по чашка.... Пиша защото бях приятел с двама истински мъже които не са живи, но ги има по такива форуми и теми, а те заслужават само моето уважение. Да повичиват в мир!
        Това каква връзка има изобщо с темата? Нещо не става ясно. Колегите просто казват, че и при Станишев и ко. е имало колкото си искаш показни убийства, никой не коментира добри или лоши са тези хора.@jenshen73И тук не разбирам какво искаш да кажеш. Да се похвалиш, че си стрелял ли? Кажи тогава щом си експерт за какво става въпрос.
        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

        Коментар


          #5
          style34 написа:
          veselin10 написа:
          Дали някой от писалите по-горе е познавал лично някой от убитите през годините? Ако "не" защо пишете? Всеки може да прочете статистика. Всеки си има версия.... било от жълт вестник , било от разговор на по чашка.... Пиша защото бях приятел с двама истински мъже които не са живи, но ги има по такива форуми и теми, а те заслужават само моето уважение. Да повичиват в мир!
          Това каква връзка има изобщо с темата? Нещо не става ясно. Колегите просто казват, че и при Станишев и ко. е имало колкото си искаш показни убийства, никой не коментира добри или лоши са тези хора.@jenshen73И тук не разбирам какво искаш да кажеш. Да се похвалиш, че си стрелял ли? Кажи тогава щом си експерт за какво става въпрос.
          И аз това му се чудя на колегата Дали е стрелял наистина или просто го е държал и му се е радвал?Ако иска колегата jenshen73 да се видим тук има едно стрелбище дават и с Калашник да се стреля да ми покаже колко може да стреля,щото както той самия каза стрелци много по форумите ама май и той е от тях.

          Коментар


            #6
            Не можах да разбера след колко пълнителя прегрява АК47????????
            Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

            Коментар


              #7
              Колегата Женшен е стрелял достатъчно дори и със собствения си войнишки, а и по-късно със служебно зачислен такъв. Всички пропускате една малка подробност - какъвто и мерник да се монтира на АК - ако не се съобрази от стрелеца индекса на калибровка - има си стреляте по мишената и да не улучвате. Моя войнишкия според калибровката стреляше долу в ляво от центъра на мишената. Следващия ми АК стреляше горе в дясно. Ако разликата не се компенсира от стрелящия - точността е точно 0. За това АК е добро оръжие за война - стреляш без да се целиш и се надяваш да улучиш, но не е оръжие за прецизна стрелба. Доброто оръжие за стрелба с оптичен прицел е и си остава винтовката. А като съобразим и понатежалия и допълнително изкривен прицел от заглушителя - точността на тоя стрелец е била нейде в минусовия диапазон. Не забелязах никой от разбирачите пишещи в тази тема дори да е споменал маркера за калибровка на АК...
              кроко61 написа:
              Не можах да разбера след колко пълнителя прегрява АК47????????
              Максимум 2 на автоматична стрелба. Ако има муфа за гасене на пламъците - може и по-бързо.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                jenshen73 написа:
                Колегата Женшен е стрелял достатъчно дори и със собствения си войнишки, а и по-късно със служебно зачислен такъв. Всички пропускате една малка подробност - какъвто и мерник да се монтира на АК - ако не се съобрази от стрелеца индекса на калибровка - има си стреляте по мишената и да не улучвате. Моя войнишкия според калибровката стреляше долу в ляво от центъра на мишената. Следващия ми АК стреляше горе в дясно. Ако разликата не се компенсира от стрелящия - точността е точно 0. За това АК е добро оръжие за война - стреляш без да се целиш и се надяваш да улучиш, но не е оръжие за прецизна стрелба. Доброто оръжие за стрелба с оптичен прицел е и си остава винтовката. А като съобразим и понатежалия и допълнително изкривен прицел от заглушителя - точността на тоя стрелец е била нейде в минусовия диапазон. Не забелязах никой от разбирачите пишещи в тази тема дори да е споменал маркера за калибровка на АК...
                кроко61 написа:
                Не можах да разбера след колко пълнителя прегрява АК47????????
                Максимум 2 на автоматична стрелба. Ако има муфа за гасене на пламъците - може и по-бързо.
                Дали ако не му сложиш заглушител няма да става за точна стрелба?И ние сме стреляли със АК че и със Драгунов,бях граничар в Малко Търново и учебния процес беше 4 месеца почти всеки ден имахме стрелби.Така че не си само ти стрелялия със АК.Влязох 1992г и си гърмяхме на воля,кеф ти РПГ кеф ти лека картечница,кеф ту Драгунов че и гранати не само учебни.После на застава стрелби на воля,не те знам колко си изгърмял но моите патрони са страшно много.Дали доста от спец частите на братушките биха споделили че АК не е точен,ти как мислиш?

                Коментар


                  #9
                  Това което казваш е вярно, до първото ти докосване до оръжието Следва скоба за мушката, автомат, консерва с патрони-660 бр-и на стрелбището на пристрелка И ако после те барне ротния че на мерник постоянен на сто метра на мишена номер 4 не удариш поне9 ще съжаляваш следващите месеци че и след това. Така беше в Болярово, Грудово преди 30 години
                  Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                  Коментар


                    #10
                    Колега nai7не бъркаш ли пушека от смазка по сглобките на АК47 със плюене на куршуми?
                    Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                    Коментар


                      #11
                      кроко61 написа:
                      Колега nai7не бъркаш ли пушека от смазка по сглобките на АК47 със плюене на куршуми?
                      Не вдявам какво искаш да разбереш.Смазката първите 1-2 куршума я обират,старите граничари ни учеха така.Ако гоните нарушител първия куршум винаги във въздуха,понеже ако го стрелнеш със него веднага ще разберат че не си дал предупредителен изстрел точно по тази смазка и боклуците вътре във цевта.Не знам ама тази смазка една малка рана да имаш и попадне смазка на другия ден раната е гноясала вече.

                      Коментар


                        #12
                        Почнахме пак да си ги мерим. Изтъкнах известните проблеми на АК47 и пак ми се обяснява кое и как. Руските спец части с какво да стрелят? Хеклър и Кох???
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          Още веднъж-не говоря за смазката която е в цевта на оръжието -преди стрелба се претрива .Говоря за тази отвън по сглобките и всички възможни процепи която би се махнала само и естествено безсмислено във вана с коресилин. Безсмислен съботен чешиезик-пръст.Преминавам в четене. PS При прецизна стрелба се пуска нулева мерна линия с приспособление в цевта и оптиката до разстоянието на предполагаемата цел
                          Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                          Коментар


                            #14
                            jenshen73 написа:
                            Почнахме пак да си ги мерим. Изтъкнах известните проблеми на АК47 и пак ми се обяснява кое и как. Руските спец части с какво да стрелят? Хеклър и Кох???
                            Ок както кажеш,ти си човека.Въпреки че не са точни както казваш ти,все пак спецназ си стрелят с тях.Железен си. Меренето го започна ти колега със това си изречение : А надали има някой в тая тема, който да е стрелял колкото мен точно с AK47, примерно.

                            Коментар


                              #15
                              Господа, нека дискусията продължи тук.
                              00' Bravo 105 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X