Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

HD Video въпрос ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    HD Video въпрос ?

    Здравейте. Реших да си взема един кабел HDMI по голям от обикновенното за да щракам от дивана на телевизора чрез компа Демек да играя игри на компа и да гледам на телевизора. Обаче изкочи един проблем - като си свържа всичко и пусна на телевизора всичко е много добре, докато не дойде момента в който всичко става лилаво и се губят цветовете. Реших да пробвам с друг кабел по къс - същата работа, смених HD входа на телевизора и пак така прави. Някой има ли си на идея кво става ? Видео картата е ATI HD 3650
    Punto JTD
    http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

    #2
    Да, отвори настройките на видеокартата - Каталист или там каквъвто е софтуера, АМД Вижън Енджин, и потърси в Display Properties настройка за Pixel Format. При мен е в АМД Вижън Енджин -> My Digital Flat Panel (DFP) -> Pixel format settings. Пробвай различни варианти, докато уцелиш този, при който няма да има проблеми. Мисля, че на Сонитo беше ок с PC STANDART FULL RGB (4:4:4). Сега на Самсунга е на този формат и използвам 1366*768 и 1920*1280 и при двете няма проблеми. Имах навремето този проблем със Сонито и докато го реша - сменях кабели, преинсталирах драйвери, носих компютъра на друг монитор, носих телевизора в сервиз.... разказа ми се играта. Накрая в някакъв форум случайно го прочетох в една тема, потънала надолу-надолу... дали не беше в Сетком. Ето как изглеждаше при мен и ставаше само с HDMI кабела, а с обикновения D-Sub нямаше проблеми:Ред.: За сравнение - имах този проблем с вграденото видео HD 4250. Сега съм с външно 6670 и не е имало проблеми.
    Прикачени файлове

    Коментар


      #3
      ogi28b написа:
      Да, отвори настройките на видеокартата - Каталист или там каквъвто е софтуера, АМД Вижън Енджин, и потърси в Display Properties настройка за Pixel Format. При мен е в АМД Вижън Енджин -> My Digital Flat Panel (DFP) -> Pixel format settings. Пробвай различни варианти, докато уцелиш този, при който няма да има проблеми. Мисля, че на Сонитo беше ок с PC STANDART FULL RGB (4:4:4). Сега на Самсунга е на този формат и използвам 1366*768 и 1920*1280 и при двете няма проблеми. Имах навремето този проблем със Сонито и докато го реша - сменях кабели, преинсталирах драйвери, носих компютъра на друг монитор, носих телевизора в сервиз.... разказа ми се играта. Накрая в някакъв форум случайно го прочетох в една тема, потънала надолу-надолу... дали не беше в Сетком. Ето как изглеждаше при мен и ставаше само с HDMI кабела, а с обикновения D-Sub нямаше проблеми:Ред.: За сравнение - имах този проблем с вграденото видео HD 4250. Сега съм с външно 6670 и не е имало проблеми.
      Ето каква ползва има да се чете форума наред Колега жив да си , че досега през 30-на минути трябваше да ходя като пусна филм на детето. ПОчна да ми го прави като си сложих външно видео , а с вътрешното повече от година не беше правило такова нещо. Бях решил че на Сони-то му е станало нещо.
      Brava 1.6 ELX

      Коментар


        #4
        ogi28b написа:
        Да, отвори настройките на видеокартата - Каталист или там каквъвто е софтуера, АМД Вижън Енджин, и потърси в Display Properties настройка за Pixel Format. При мен е в АМД Вижън Енджин -> My Digital Flat Panel (DFP) -> Pixel format settings. Пробвай различни варианти, докато уцелиш този, при който няма да има проблеми. Мисля, че на Сонитo беше ок с PC STANDART FULL RGB (4:4:4). Сега на Самсунга е на този формат и използвам 1366*768 и 1920*1280 и при двете няма проблеми. Имах навремето този проблем със Сонито и докато го реша - сменях кабели, преинсталирах драйвери, носих компютъра на друг монитор, носих телевизора в сервиз.... разказа ми се играта. Накрая в някакъв форум случайно го прочетох в една тема, потънала надолу-надолу... дали не беше в Сетком. Ето как изглеждаше при мен и ставаше само с HDMI кабела, а с обикновения D-Sub нямаше проблеми:Ред.: За сравнение - имах този проблем с вграденото видео HD 4250. Сега съм с външно 6670 и не е имало проблеми.
        Благодаря ти много за тва , че сподели, и аз съм със сони и прави същите номера точно както си го снимал
        Punto JTD
        http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

        Коментар

        Working...
        X