Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за електронен подпис

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за електронен подпис

    Колеги колко от вас ползват електронен подпис или така нареченият УЕП ?Аз ползвам от доста време такъв издаден от InfoNotary.След няколко седмици изтича и се чудя дали да не сменя доставчика на услугата.Живо ме интересува ако ползвате подпис издаден от някой от останалите доставчици, карат ли ви да го преиздавате на всеки 2 години?Не говоря за подновяването всяка година - това е нормално.Инфонотари ми го преиздават на всеки 2 години, което е свързано подновяването му навсякъде, където го ползвам.Не ми се струва много нормално това
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    #2
    Информационно обслужване АД. Ползва се от 6 години. Ежегодно подновяване - просто се ходи преди да е изтекъл. Няма преиздаванки и чудесии. Миналата година имаше драма, защото са подновили те самите лиценза си. Иначе, както ти казах - йок проблем и препоръчвам.

    Коментар


      #3
      Сигурен бях, че ме цакат с топла бира техната мама... Не ми е толкова за 10-12 лева повече на всеки 2 години обаче обновяването му на всички места, където го ползвам е много досадно.Само не знам дали ако сменя достачика на услугата ще трябва да сменям и устройството, в което се съдържа сертификата.Сега ползвам смарт карта и външен четец.Но това са въпроси на които вярвам ще има другият доставчик.Благодаря!
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #4
        Re: Въпрос за електронен подпис

        Esper написа:
        Колеги колко от вас ползват електронен подпис или така нареченият УЕП ?Аз ползвам от доста време такъв издаден от InfoNotary.След няколко седмици изтича и се чудя дали да не сменя доставчика на услугата.Живо ме интересува ако ползвате подпис издаден от някой от останалите доставчици, карат ли ви да го преиздавате на всеки 2 години?Не говоря за подновяването всяка година - това е нормално.Инфонотари ми го преиздават на всеки 2 години, което е свързано подновяването му навсякъде, където го ползвам.Не ми се струва много нормално това
        Ние сме към Инфонотари, а отделно имам 6 клиента на Инфонотари и още 2 издателя. С Банксервиз и сертификатите и картите и карточетците - всеки път голяма драма. Подновява се подписа, но след различни проучвания в ИН ми излиза най-изгодно. Най-малко проблеми и прочие. В Банксервиз ми е голяма драма и поддръжка и сайт и персонал. Другите и те не са цвете - Информационни системи не могли да инсталират на клиентката нито карта нито карточетец. Аз се справих за 15 минути с много псуване. Общо взето подписа не те кара издателя да го подновяваш, а националния регистър.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          Esper написа:
          Сигурен бях, че ме цакат с топла бира техната мама... Не ми е толкова за 10-12 лева повече на всеки 2 години обаче обновяването му на всички места, където го ползвам е много досадно.Само не знам дали ако сменя достачика на услугата ще трябва да сменям и устройството, в което се съдържа сертификата.Сега ползвам смарт карта и външен четец.Но това са въпроси на които вярвам ще има другият доставчик.Благодаря!
          Точно това имах предвид - внимавам за срока и няма грижа.

          Коментар


            #6
            Въпрос за електронен подпис

            И аз ползвам такъв на ,,Информационно обслужване ’’АД , ама съм още новобранец и го ползвам само за подаване на декларация по ЗДДС .Ползвам го от юни’2012 . Следя темата с интерес , защото не съм поглеждал в договорът , че трябва ежегодно да го подновявам.
            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

            Коментар


              #7
              PASSARELLA написа:
              Информационно обслужване АД. Ползва се от 6 години. Ежегодно подновяване - просто се ходи преди да е изтекъл. Няма преиздаванки и чудесии. Миналата година имаше драма, защото са подновили те самите лиценза си. Иначе, както ти казах - йок проблем и препоръчвам.
              Аз съм на InfoNotary и ми го подновяват на 2 години, а междувременно ми го удължават след 1 година. Никога за тия години не са ми го преиздавали. Пък и не е чак такава драма, като ми го подновят.Esper: Ако смениш доставчика, ще смениш и хардуера. Но където и да отидеш, все същото, защото, както женшен каза, това не е изискване на доставчика.Румен_Хинчев: във валидността на подписа пише до кога е валиден, също и на документите трябва да пише.
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #8
                Въпрос за електронен подпис

                Ele , не съм обърнал внимание просто .Сега ще погледна.Лек Ден на всички !
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #9
                  Re: Въпрос за електронен подпис

                  Румен_Хинчев написа:
                  Ele , не съм обърнал внимание просто .Сега ще погледна.Лек Ден на всички !
                  не се коси, няма да пропуснат да те подсетят един месец по-рано и след това няколко пъти до изтичането лек и на теб
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #10
                    Аз ползвам Банксервиз (b-trust) вече 6 години и никога не съм имал никакви проблеми.Освен за годишно подновяване, други взаимоотношения с тях нямам и не съм имал никога.Ползвам го за всички услуги на НАП, НСИ, интернет банкиране, данъчни декларации и прочие.Няма преиздаване, няма драма, няма нищо....

                    Коментар


                      #11
                      ele написа:
                      Аз съм на InfoNotary и ми го подновяват на 2 години, а междувременно ми го удължават след 1 година. Никога за тия години не са ми го преиздавали.
                      Тука стана някаква неразбория с терминологията...Подновяване и удължаване е едно и също.До втората година сертификата е физически същият и подновяват само срока му на валидност.След 2 години унищожават старият сертификат, издават съвсем друг, пак със срок на валидност 1 година.И нещата се повтарят.Както се спомена обаче, подновяване срока на сертификат става само преди датата на изтичането на срока.Ако тази дата се пропусне, сертификата се преиздава наново.Аз роптая срещу преиздаването на всеки 2 години а не срещу годишното подновяване на валидността.И сега какво искате да ми кажете, че горното е валидно да всички доставчици на удостоверителни услуги или само Инфонотари го правят?Иначе нямам нищо срещу Инфонотари... Един път в годината ми губят по 1 час в ЦКБ за съответните процедури - голяма работа.Преиздаването на нов май беше 24 лв, подновяването - 12...Не е много но едно ходене до някакво гише да ми спести си ги е изкарало.Да не говоря пък ако се налага всяка година да пускам данъчна декларация - чист мазохизъм си е да не ползваш ел. подпис и да си подадеш декларацията онлайн...
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        Esper написа:
                        Да не говоря пък ако се налага всяка година да пускам данъчна декларация - чист мазохизъм си е да не ползваш ел. подпис и да си подадеш декларацията онлайн...
                        Няма такава възможност. Онлайн САМО с електронен подпис.

                        Коментар


                          #13
                          Immortal написа:
                          Esper написа:
                          Да не говоря пък ако се налага всяка година да пускам данъчна декларация - чист мазохизъм си е да не ползваш ел. подпис и да си подадеш декларацията онлайн...
                          Няма такава възможност. Онлайн САМО с електронен подпис.
                          Да де... Това казвам!Мазохизъм е да подаваш данъчна декларация на гише вместо онлайн с електрически подпис! П.С: Погледнах какво съм написал горе - аз съм оакал нещата, сору.Та така. Т’ва е вярното
                          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                          Коментар


                            #14
                            Ми май само Инфонотари го правят, да

                            Коментар


                              #15
                              Esper написа:
                              ele написа:
                              Аз съм на InfoNotary и ми го подновяват на 2 години, а междувременно ми го удължават след 1 година. Никога за тия години не са ми го преиздавали.
                              Тука стана някаква неразбория с терминологията...Подновяване и удължаване е едно и също.До втората година сертификата е физически същият и подновяват само срока му на валидност.След 2 години унищожават старият сертификат, издават съвсем друг, пак със срок на валидност 1 година.И нещата се повтарят.Както се спомена обаче, подновяване срока на сертификат става само преди датата на изтичането на срока.Ако тази дата се пропусне, сертификата се преиздава наново.Аз роптая срещу преиздаването на всеки 2 години а не срещу годишното подновяване на валидността.И сега какво искате да ми кажете, че горното е валидно да всички доставчици на удостоверителни услуги или само Инфонотари го правят?Иначе нямам нищо срещу Инфонотари... Един път в годината ми губят по 1 час в ЦКБ за съответните процедури - голяма работа.Преиздаването на нов май беше 24 лв, подновяването - 12...Не е много но едно ходене до някакво гише да ми спести си ги е изкарало.Да не говоря пък ако се налага всяка година да пускам данъчна декларация - чист мазохизъм си е да не ползваш ел. подпис и да си подадеш декларацията онлайн...
                              За мен не е също, ама няма значение. Като си решил да сменяш, сменяй! Пак не разбрах какъв е проблемът, след като не е проблем, че ти губят 1 час в годината. А това за мазохизма не го разбрах, мазохизъм е да не използваш ел. подпис и да подаваш декларацията онлайн?!?! Ами ако е мазохизъм да я подаваш онлайн, що ползваш електронен подпис?
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X