Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно ПТП

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно ПТП

    Здравейте, колеги! На 15.01 бях спрял на стоп на еднолентов път, но понеже това е връзка между два булеварда на две нива, лентата е по широка. Та както изчаквах на стопа, един реши че ще може да се навре до мен, а аз тъкмо потеглях, и се закачихме. Резултата е доста ожулено по моята кола, а при него обърнато огледало ( от онези като на жигулите и по-старите автомобили) и малки поражения по единия му калник. Та викнахме КАТ и те решиха, че аз съм виновен, понеже неговото огледало е обърнато напред, без изобщо да се замислят, че колата му е доста по тромава от моята и следователно е потеглила по бавно, а от там аз съм се оказал по напред. Другата причина поради която излязох виновен е, че той е бил отдясно.Та решихме че ще се пише двустранен констативен протокол при застрахователя, и полицаите казаха да идем на другия ден тоест вчера. Обаче онзи се обажда вчера сутринта че не може да излезе от работа и ще го оставим за днес. Та въпроса ми е следния: Ако реши че и днеска няма да дойде, какво да правя, при положение че съм виновник, и до колко време след ПТП трябва да се иде при моя застраховател? Има ли давност този номер който ми го дадоха катаджиите?
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    #2
    При настъпило застрахователно събитие, трябва в рамките на 48 часа да уведомиш застрахователя си. Би трябвало да го пише на гърба на полицата!
    Няма начин да няма начин!

    Коментар


      #3
      Ми добре но в случая, пострадалия отказва да се яви. Какво трябва да направя аз?
      Fiat Bravo 1.9 TD100

      Коментар


        #4
        sa6obravoto написа:
        Ми добре но в случая, пострадалия отказва да се яви. Какво трябва да направя аз?
        Застрахователя ти ще ти каже.
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #5
          Онзи благоволи да се яви, и случаят е приключен. Темата е за ключ.
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #6
            На гърба на констативния протокол пише 7 дни

            Коментар

            Working...
            X