Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Осъдиха Министерството на транспорта за инвалидните винетки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Осъдиха Министерството на транспорта за винетките

    nikolovvd написа:
    Колеги, не забравяйте, че сме се отдалечили само на 24 години от тоталитаризма/комунизма и за разлика от старите демокрации сме преминали през 100 години византииско робство, 500 години османска присъствие и 50 години комунизъм. Припомнете си колко години Мойсей е водил евреите през пустинята, защото роденият в робство не може да бъде свободен!
    Ха тури още сто години към едното от робствата За останалото си прав !
    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

    Коментар


      #17
      Кое му е неравностойното ? Че ти караш Фиат Пунто 1.2 а той кара мерцедес S класа и иска да не си купи винетка
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #18
        Re: Осъдиха Министерството на транспорта за винетките

        Румен_Хинчев написа:
        Обаче тези хора са в неравностойно положение , тоест при тях нещата трябва да стоят по-иначе .
        Аз не казвам дали е правилно. Но пък - един човек, инвалид, само с инвалидна пенсия и 20-годишна кола мисля, че е в още по-неравностойно положение от друг, пак инвалид, но с много пари и възможност за скъпа кола. И както каза някой - от инвалид до инвалид има разлика. А колко такива има документарни само... Просто всичко е опорочено и като се вземат мерки, както се казва покрай сухото гори и мокрото.
        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

        Коментар


          #19
          Re: Осъдиха Министерството на транспорта за винетките

          style34 написа:
          Румен_Хинчев написа:
          Обаче тези хора са в неравностойно положение , тоест при тях нещата трябва да стоят по-иначе .
          Аз не казвам дали е правилно. Но пък - един човек, инвалид, само с инвалидна пенсия и 20-годишна кола мисля, че е в още по-неравностойно положение от друг, пак инвалид, но с много пари и възможност за скъпа кола. И както каза някой - от инвалид до инвалид има разлика. А колко такива има документарни само... Просто всичко е опорочено и като се вземат мерки, както се казва покрай сухото гори и мокрото.
          Опа ...демократичното общество точно това не трябва да допуска ,, Покрай сухото да гори и мокрото ’’.Не трябва автоматично да намърдваме хората под общ знаменател , Колега !
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #20
            То и не трябва да бъркаме демократичното с анархичното общество. Как да ти кажа... В Макдоналдс в Америка има машина за напитки. Т.е. купиш ли си кока-кола после си доливаш на корем. Сещаш се защо тук това няма как да се случи.Малко странен пример дадох, но идеята е ясна.
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #21
              Не разбирам как това е минало за дискриминация срещу хората с увреждания? Дискриминация е, че им се дава някаква възможност да не плащат винетка?
              Brava 1.6 16V 103hp

              Коментар


                #22
                Момчета, нещо аз ли не мога да разбера начина ви на мислене, вие ли не си изливате мислите си правилно.... За скъпата и мощна кола, разликата идва от данъка, НЕ от винетката.Богатият инвалид, има пълното право да ползва всички предимства, които ползва бедният инвалид, защото Е ИНВАЛИД.Съвсем, ама СЪВСЕМ отделен е въпроса за контрола на инвалидизацията и облекченията за инвалиди, свързани с автомобилите - не бъркайте двете неща Не ми се изпада в подробности, но ако държите....

                Коментар


                  #23
                  Осъдиха Министерството на транспорта за винетките

                  Kuku написа:
                  Момчета, нещо аз ли не мога да разбера начина ви на мислене, вие ли не си изливате мислите си правилно.... За скъпата и мощна кола, разликата идва от данъка, НЕ от винетката.Богатият инвалид, има пълното право да ползва всички предимства, които ползва бедният инвалид, защото Е ИНВАЛИД.Съвсем, ама СЪВСЕМ отделен е въпроса за контрола на инвалидизацията и облекченията за инвалиди, свързани с автомобилите - не бъркайте двете неща Не ми се изпада в подробности, но ако държите....
                  Лично моите постове са в подкрепа на твоите твърдения и се радвам , че има хора , които мислят като мен.
                  FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                  FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                  Коментар


                    #24
                    Осъдиха Министерството на транспорта за инвалидните винетки

                    style34 написа:
                    То и не трябва да бъркаме демократичното с анархичното общество. Как да ти кажа... В Макдоналдс в Америка има машина за напитки. Т.е. купиш ли си кока-кола после си доливаш на корем. Сещаш се защо тук това няма как да се случи.Малко странен пример дадох, но идеята е ясна.
                    Аз пък мисля , че ако има подобен подход на МАКДОНАЛДС и тук ще останеш изненадан от резултата .Няма толкоз много луди да се напият до пръсване и втръсване с ,,Кока Кола ’’ .Предоставяйки напитката безплатно , от компанията са си направили добре сметката .Изроди има и в Америка , ама колко могат да излочат ......Пък когато представяте нашего брата като хайванин , ви пожелавам да бъдете на мое място и да видите как в Германия на едно изложение преброих 24 бр. рекламни кофи от щанда на ,, ИВЕКО ’’ , награбени от един чистокръвен германец. Или пък друг юнак , който се беше накичил с 15 ранички и 2 куфара на колела ...
                    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                    Коментар


                      #25
                      хванали сте се за винетката на инвалида Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 радвайте се, че не сте инвалиди и си плащате винетката и не им завиждайте, че изкярват някакви си 70 лева, щото са доста повече ощетени от вас, независимо дали са богати или не.
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #26
                        style34 написа:
                        chaveto написа:
                        Хайде кажи ми с какво един мерцедес който е 2000 кубика е по малко вреден от някой който е 6000. Това е една тъпа система за взимане на пари. Същото е с ГО, данък........ А това, че лицето Х има повече пари от лицето Y не значи, че не трябва да се възползва от такива неща.
                        Какво общо има данъкът с това кое колко замърсява? И един апартамент 100 квадрата в Дружба замърсява колкото един в Лозенец, ама данакът им е различен. Тук държавата се ръководи от принципа - имаш повече, плащаш повече. Приложила го е и при инвалидите.
                        Еми точно това е, цялата система е объркана. Защото автомобил който е в пъти по стар от един нов и който не отговаря на никакви ЕКО норми и т.н. има по нисък данък. Същото е с жилища.............Какво значение има дали с 1000 сс ще смажа автомобил за 100 000хил. или с 1900сс. и при двата варианта го правя тотал щета, но този с 1.9 ще плати по голяма ГО.Докато при инвалидите е съвсем друго, щом е инвалид има такива привилегии. Дали си беден или богат, грозен или красив все си си инвалид

                        Коментар


                          #27
                          ele написа:
                          хванали сте се за винетката на инвалида Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 радвайте се, че не сте инвалиди и си плащате винетката и не им завиждайте, че изкярват някакви си 70 лева, щото са доста повече ощетени от вас, независимо дали са богати или не.
                          Това пък кой и къде го написа, че ЗАВИЖДАМЕ????????????????????????????????????????? ?Айде да не си измисляш и то за нещо такова. Най-голямото богатство е да си здрав. Мисля, че тук спор няма. Това, че инвалидите са дискриминирани е така. И то по много начини.
                          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                          Коментар


                            #28
                            Така и мнението на един инвалид.Аз специално не се чувствам Дискриминирана.И ми е писнало от хора с увреждания ,влезли в ролята на вечните плачковци считащи,че всички са им длъжни за нещо.Ок случило се попаднал си в някаква кофти ситуация ама живота не свършва.А това,че обществото ни е недорасло за цялата работа е друг въпрос.Как да не мразиш колегата инвалид като го гледаш как взима винетката или талона за паркиране и го продава на накой МОЗЪЧЕН ИНВАЛИД с дебел врати тъпа мутра .И после тоя скача да ме бие защо съм викнала паяк да му вдигне колата,че спрял за мъничко/2 дни/на персонално инвалидно мястоозначено и с номера на автомобила .Айде съгласна съм да си дам всички инвалидни [b]привилегии [/b за нов бъбрек и ляв крак /ако може дамски/ ох ядосах се.
                            Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
                            Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

                            Коментар


                              #29
                              Много си права в разсъжденията си .Защото най много реват тия дето най много имат . Същото е и с пенсионерите . И Масларката е пенсионерка с може би тавана на пенсиите ,но и тя се реди на опашката за добавка над пенсиите въпреки че много повече хора карат с минималната пенсия от 150лв.
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар


                                #30
                                Чакайте малко, другарю Коцев, който си е внасял редовно осигуровките, защо да не се реди за пенсия, надбавки и прочие?Какво като има повече пари от другите? Значи, човека цял живот работил, внасял осигуровки, изкривил се от работа и спечелил пари - са да не взима пенсия ли?

                                Коментар

                                Working...
                                X