Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внимавайте къде паркирате- нова акция на КАТ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Пак няма оправия. Преди години живеех в Люлин 10. Блок на 8 етажа с 6 входа и с 8 апартамента на етаж и паркинг за 500 автомобила, обаче местата не стигат! А сети се защо!И в "Белите брези" е същата история. Просто не се е предполагало, че едно семейство ще има по 2 и повече коли!
    Няма начин да няма начин!

    Коментар


      #17
      Където живея, общо взето има място почти винаги. Много рядко се е случвало да няма къде да паркирам, но дори и тогава обикалям малко и си намирам място на главната улица, или пред друг блок. Никога не съм си паркирал пред дома в нарушение или в района на спирка, или пък така, че да запуша някой. А това със запушването е масова практика. И то защото има мързеливи хора, които ги мързи да паркират пред другия блок, а искат да са си пред собствения. Аз искам пред апартамента да си паркирам, ама не става. Айде един пример да ви дам: в София има една местност в Дружба 2, известна като "Цариградски комплекс". Там има една уличка, която свързва комплекса от завоя на тролей 4 до Цариградско шосе. Улицата е двупосочна, около 4-5 метра широка и по цялата дължина е маркирана с непрекъсната линия. Паркирането очевадно е забранено, но това не пречи едната цяла лента да е пълна с паркирали коли, а колите да се движат само в една лента и като трябва да се разминават - става комично. Е там пак ли ще излезе някой да каже "Няма къде да паркирам, затова тук"? А толкова е близо до акъла да се направи улицата еднопосочна, а съседната улица да се направи еднопосочна в обратна посока, ама и за тва се искат бъбреци.

      Коментар


        #18
        Там ще правят т.нар "пробив" до Цариградско шосе.В София блокът ми е в задънена улица(почти като при теб Оги, само че доста по-дълго) и съответно е доста досадно като стигнеш края да се връщаш обратно, но почти винаги си намирам място преди задънената улица и после съжалявам защо просто не съм паркирал още там :D Пусто да си гледаме колите, пък колко ги гледаме...

        Коментар


          #19
          white_shark написа:
          Аз живея в ЦГЧ на Бургас и въпреки,че си плащам за синя зона места има през деня единствено...нормално на мен тогава през повечето време не ми трябва място.След 20:00 вече всекидневно аз и съседите ми всеки ден ставаме свидетели на сериал,който може да се кръсти "мисията невъзможна".Обикаляме по 3-4 пъти и търсим,защото според правилата на тая синя зона може пък да спираш само в района на адреса на улицата или 2-те съседни пресечки Така,че и само и единствено с плащане няма да се оправи проблема.Паркинги трябва да се изградят,но съобразени и пресметнати,а не на един 10 етажен блок с четири входа и по 3 апартамента на етаж да се падат 20-30 паркоместа.Като направят хубави разчертани паркинги с достатъчен капацитет за живущи и известен запас вече ще е справедливо да поскат въвеждане на някакъв социално справедлив данък паркинг примерно от рода на 20-тина лв. годишно,с който да се поддържа настилка,озеленяване,осветление и т.н. на тоя паркинг.
          и при нас в Бургас е същото, но си имаме вътрешен двор с паркоместа плюс гаражипаркирането на улицата е мисията невъзможна но паркинги с 20 лева на година, даже и на месец няма кой да постои и поддържаосвен това манталитета ни не е такъв, че да търсим редпрост пример от София :приличен комплекс в София, състоящ се от 10-15 блока с около 500 апартаментаоколо него няма особено места за спиране, даже от време на време от общината пращат паякблоковете имат подземни гаражи, които се продават или дават под наем за сума от порядъка на 30-40 левано стоят празни, хората спират отвън
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #20
            Sev написа:
            white_shark написа:
            Аз живея в ЦГЧ на Бургас и въпреки,че си плащам за синя зона места има през деня единствено...нормално на мен тогава през повечето време не ми трябва място.След 20:00 вече всекидневно аз и съседите ми всеки ден ставаме свидетели на сериал,който може да се кръсти "мисията невъзможна".Обикаляме по 3-4 пъти и търсим,защото според правилата на тая синя зона може пък да спираш само в района на адреса на улицата или 2-те съседни пресечки Така,че и само и единствено с плащане няма да се оправи проблема.Паркинги трябва да се изградят,но съобразени и пресметнати,а не на един 10 етажен блок с четири входа и по 3 апартамента на етаж да се падат 20-30 паркоместа.Като направят хубави разчертани паркинги с достатъчен капацитет за живущи и известен запас вече ще е справедливо да поскат въвеждане на някакъв социално справедлив данък паркинг примерно от рода на 20-тина лв. годишно,с който да се поддържа настилка,озеленяване,осветление и т.н. на тоя паркинг.
            и при нас в Бургас е същото, но си имаме вътрешен двор с паркоместа плюс гаражипаркирането на улицата е мисията невъзможна но паркинги с 20 лева на година, даже и на месец няма кой да постои и поддържаосвен това манталитета ни не е такъв, че да търсим редпрост пример от София :приличен комплекс в София, състоящ се от 10-15 блока с около 500 апартаментаоколо него няма особено места за спиране, даже от време на време от общината пращат паякблоковете имат подземни гаражи, които се продават или дават под наем за сума от порядъка на 30-40 левано стоят празни, хората спират отвън
            Че при нас от 14 гаража 4 се ползват активно. В другите има мебели, материали простотии. Колите - навънка да пречат. Много пъти някакви странни хора ги МЪРЗИ да влязат в гаража.

            Коментар


              #21
              Само тоягата ще ни оправи...На 6.12. Е празника на Бургас - синята зона - безплатна, паяците не работят... Няма да ви обяснявам каква анархия беше - всеки паркира дето му харесва, по тротоара... Отвратен съм!!!! Само тоягата, никакви моркови!!!!
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар

              Working...
              X