Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внимавайте къде паркирате- нова акция на КАТ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Внимавайте къде паркирате- нова акция на КАТ

    КАТ са започнали нова акцияhttp://sofia.dir.bg/news.php?id=12808512

    #2
    За какво са им мобилни камери? Отново безсмислено харчене на държавни пари. Нали за това обикалят паяците и полицаи-пешеходци.
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #3
      Глобите на заснетите шофьори, които са спрели неправилно и не са били покрай автомобила си, ще се изпращат с покана с препоръчано писмо с обратна разписка. Така в рамките на месец ще бъде издаден фиш дори шофьорът да не се появи лично.

      Коментар


        #4
        Няма ли кой да попита по някоя медия този който е измислил "акцията" да обясни с какво е по добра "мобилната камера" от камерата на един GSM средна ръка при заснемане на спряло МПС....
        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

        Коментар


          #5
          Това е същата мобилна камера, която заедно с радара прави снимки за превишена скорост. Просто работи в друг режим!
          Няма начин да няма начин!

          Коментар


            #6
            nikolovvd написа:
            Това е същата мобилна камера, която заедно с радара прави снимки за превишена скорост. Просто работи в друг режим!
            Е ясно де. Ама за чии ще снимат с тези камери. Нали си имат телефони и фотоапарати. Толкова ли не могат да ги използват по предназначение? ....че и с радар
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              Re: Внимавайте къде паркирате- нова акция на КАТ

              Оплаках се вече в друга тема! Мързи ме пак да пиша, затова ще се цитирам
              Всъщност в случайте в които си прав и успееш да защитиш правата си рядко оставаш губещ в спора!Мога да ти дам пресен пример от днес - пред блока ми е зелена зона - когато влезе закона забиха колчета навсякъде - на моята улица сложиха колчета през 50см. от лявата страна, въпреки, че е достатъчно широка да се паркира и от 2те! Пуснахме жалби и след 2рата махнаха колчетата пред моя и съседния вход! Днес вдигнаха колата въпреки, че е с платен стикер за паркиране, защото била от лявата страна! След половин ден разправии в агенцията за г. мобилност се оказва, че те са разрешили да паркираме от 2те страни на улицата, но от паркинги и гаражи не знаели и ми вдигнали колата!Имаме сериозно намерение да ги съдим и да ни компенсират за изхабеното време и нерви!Страшна простотия е това, че стикера се подновява от дата до дата, даже да си го платил по късно! Сега по празниците мислех да миана тънко, защото са почивни дни, но не може - като го платих ми го подновиха със задна дата (плащам на месечна вноска а не цялата сума! )Страшни мизерници - няма каса на която да си платиш - може само в банка с такса 2/5лв, а и превода на парите отнема 2 дена, така че трябва да го правиш предварително!
              Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

              Коментар


                #8
                veselin10 написа:
                nikolovvd написа:
                Това е същата мобилна камера, която заедно с радара прави снимки за превишена скорост. Просто работи в друг режим!
                Е ясно де. Ама за чии ще снимат с тези камери. Нали си имат телефони и фотоапарати. Толкова ли не могат да ги използват по предназначение? ....че и с радар
                Страх ме е да си помисля, че някой ден може и да живеем в държава в която ще те санкционират, ако те снимат с камерата на телефона на Бай Мангал!!!Къ ги мислиш ти тия!? Ами ако почнат да глобяват, защото полицая е чул един човек да казва едни неща!??? Що за разсъдък!

                Коментар


                  #9
                  Някой живеят в такива държави. Питай някой, който живее в Италия! Ще се хванеш за главата от ужас. Всеки пенсионер е "отрядник".Преди 10.11.1989 г. имаше такива отрядници в България. Помагаха на Народната милиция да прибира враговете на властта, а такива бяха - ходещите с тесни дънки, дълги коси, къси поли и прочие младежки уклони към западната мода!
                  Няма начин да няма начин!

                  Коментар


                    #10
                    Тая сутрин вдигнаха две коли от новия булевард в Младост 1 А, зад билата, а паяк в района не съм виждал от поне 4 години.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      Еми с тая затъваща икономика и буксуващ бизнес естествено,че ще пълнят бюджетите с глоби,данъци и такси... То от милицонерчета на власт освен глоби да събират и да тормозят хората друго не може да се очаква...
                      EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                      Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                      Коментар


                        #12
                        по твоята логика всеки да прави каквото си иска?...тъпото е че вдигат коли , които не пречата тези които наистина пречат на движението - по спирки, кръстовища и подобни никой не пипакакто и наглото нарушаване на правила пред очите на полицаите - отново нищо
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          Никъде не съм написал всеки да прави каквото си иска.Но е доста тъпо да се вдигат колите от някакви крайни квартали и вината,че няма паркинги и паркоместа да се вменява на хората.Ми да не бяха раздавали така безразсъдно разрешителни за строителството.Утре ще разпродадат и градинките и парковете и като хората писнат,че няма места за отдих да им отговорят,че отдих се практикува извън града...и колите ли да си държим извън града?!Просто лакомията засра положението с автомобилите.Броят се на пръстите на едната ми ръка изградените миниатюрни паркингчета,а колко големи се разпродадоха и на тях изникнаха сгради не е истина просто.Все в хората им е вината за всичко.И в следващия момент пък тия дето си описал,че правят явни нарушения остават безнаказани...Цялата работа е обърната наопаки и то не по вина на хората!
                          EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                          Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                          Коментар


                            #14
                            white_shark написа:
                            Никъде не съм написал всеки да прави каквото си иска.Но е доста тъпо да се вдигат колите от някакви крайни квартали и вината,че няма паркинги и паркоместа да се вменява на хората.Ми да не бяха раздавали така безразсъдно разрешителни за строителството.Утре ще разпродадат и градинките и парковете и като хората писнат,че няма места за отдих да им отговорят,че отдих се практикува извън града...и колите ли да си държим извън града?!Просто лакомията засра положението с автомобилите.Броят се на пръстите на едната ми ръка изградените миниатюрни паркингчета,а колко големи се разпродадоха и на тях изникнаха сгради не е истина просто.Все в хората им е вината за всичко.И в следващия момент пък тия дето си описал,че правят явни нарушения остават безнаказани...Цялата работа е обърната наопаки и то не по вина на хората!
                            Съгласен съм с колегата, пред нашия блок парко местата са точно на тротоара (колите спират напречно), гадно е ама няма къде да се спира и така е за последните 4 години откакто сме там, та дори и по зле става, щото постоянно се населват нови блокове. Та ако минат от там поне , 20 коли го отнасят, а то е така по цялата улица, не само пред нашия блок. Въпреки това няма къде да се паркира, аз съм навит дори да си платя ама да има установени места за паркиране, но е далеч по - лесно да се глобят хората ....

                            Коментар


                              #15
                              Аз живея в ЦГЧ на Бургас и въпреки,че си плащам за синя зона места има през деня единствено...нормално на мен тогава през повечето време не ми трябва място.След 20:00 вече всекидневно аз и съседите ми всеки ден ставаме свидетели на сериал,който може да се кръсти "мисията невъзможна".Обикаляме по 3-4 пъти и търсим,защото според правилата на тая синя зона може пък да спираш само в района на адреса на улицата или 2-те съседни пресечки Така,че и само и единствено с плащане няма да се оправи проблема.Паркинги трябва да се изградят,но съобразени и пресметнати,а не на един 10 етажен блок с четири входа и по 3 апартамента на етаж да се падат 20-30 паркоместа.Като направят хубави разчертани паркинги с достатъчен капацитет за живущи и известен запас вече ще е справедливо да поскат въвеждане на някакъв социално справедлив данък паркинг примерно от рода на 20-тина лв. годишно,с който да се поддържа настилка,озеленяване,осветление и т.н. на тоя паркинг.
                              EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                              Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                              Коментар

                              Working...
                              X