Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брат ми закъса в Унгария на път за БГ - варианти?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    камера

    Е збърках го, че миналата седмица познат там закъсаи смяната му беше 700 евро скоростите на Фиат Дукато 2000г Но и тук е над 850 км в едната посока и тогава става безмислено пътуването
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #17
      D. Stanev написа:
      ...и са му обещали да стане до довечера в 19:00.
      Какво става, колега, прибраха ли се твоите хора. Кофти тръпка си е това да ти се случи извън страната, еле па в Унгария все едно си на друга планета стоя техен език.
      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

      Коментар


        #18
        Тази сутрин се прибра брата благополучно. Скоростната кутия е била останала без масло.
        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

        Коментар


          #19
          D. Stanev написа:
          Тази сутрин се прибра брата благополучно. Скоростната кутия е била останала без масло.
          Ами това беше оптималния вариант в тази ситуация. Знам какво е да ти се загуби цилиндър в Унгария, направо си е перфектното лекарство протиа запек... При мен беше на новозакупено типо от Германия преди доста време и по едно време започна да прекъсва, викам си, накичиха ме тия шваби, уж... ала-бала, пък то! Слизам, вдигам капака и гледам свещите разхлабени, на ръка се развиват и какво се развиват, те развити почти Сложил човека нови свещи, но не ги стегнал, та след като ги стегнах, откарах с тях около 50-60000 км.
          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

          Коментар


            #20
            BO написа:
            infineon написа:
            А варианта сваляте номерата и давате за скрап?Че то с транспорта на кутията до там, цена на кутията, цена за разглабяне и качване в Унгария, и сигурно и хотел за спане докато са там, май ще му стъпи по евтино да я продаде и да си купи нова.Не е някаква нова кола да кажеш
            Да бе за скрап.Една проста сметка - скоростна кутия от тук 150 до 200лв.Да я пратиш с DHL за 24 часа е там има няма 100-200лв макс.И работата там ХХХ пари. Но ще е под 1000лв всичко по груби сметки.След това тук със сигурност ще и вземеш повече от тези 1000 лева разходи, които си направил, не мислиш ли?
            200 лв ама с обикаляне по моргите да търсиш и не става веднага, а може и повредена да ти набутат.Няма в първата морга да са наредени нови кутии за либра.А през това време хората там трябва на хотел да спят примерно и това доста оскъпява цената на ремонта.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #21
              D. Stanev написа:
              Тази сутрин се прибра брата благополучно. Скоростната кутия е била останала без масло.
              защо е била без масло ясно ли е?
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #22
                pakumba написа:
                D. Stanev написа:
                Тази сутрин се прибра брата благополучно. Скоростната кутия е била останала без масло.
                защо е била без масло ясно ли е?
                Да. В Германия са сменяли съединител и масло на ск.кутия и не са завили пробката както трябва (в смисъл накриво) и е сълзяла по малко и за няколко месеца е останала съвсем без масло... просто малшанс - брат ми не е забелязал, или не е обърнал внимание.
                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                Коментар


                  #23
                  D. Stanev написа:
                  pakumba написа:
                  D. Stanev написа:
                  Тази сутрин се прибра брата благополучно. Скоростната кутия е била останала без масло.
                  защо е била без масло ясно ли е?
                  Да. В Германия са сменяли съединител и масло на ск.кутия и не са завили пробката както трябва (в смисъл накриво) и е сълзяла по малко и за няколко месеца е останала съвсем без масло... просто малшанс - брат ми не е забелязал, или не е обърнал внимание.
                  Ако е запазил документите получени от сервиза (за смяна на съединител и масло), сигурно съществува вероятност да му възстановят сумата по ремонта платена в Унгария.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #24
                    Станев ти леко ме притесни сега И аз сменях съединител ама не съм чеквал маслото в ск. кутия.......
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар


                      #25
                      D. Stanev написа:
                      pakumba написа:
                      D. Stanev написа:
                      Тази сутрин се прибра брата благополучно. Скоростната кутия е била останала без масло.
                      защо е била без масло ясно ли е?
                      Да. В Германия са сменяли съединител и масло на ск.кутия и не са завили пробката както трябва (в смисъл накриво) и е сълзяла по малко и за няколко месеца е останала съвсем без масло... просто малшанс - брат ми не е забелязал, или не е обърнал внимание.
                      Не ,че не е невъзможно ,но на мен ми се струва някак пресилено.Преди два месеца и повече прибрахме на ход Дукато от Търново до Казанлък с пробита тръбичка на рейката за управлението.На мястото където беше пробита тръбичката поставихме маслоустойчив маркуч сцепен с две скоби.Буса не загуби почти нищо от маслото за този преход.Накриво завита пробка на кутията и загуба на толкова масло не знам не ,че не е невъзможно ,но все пак.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #26
                        Не мога да си представя как се завива накриво метрична резба. То е трудно да завиеш накриво гайка на болт с резба М06, ами пробката на кутията... Тези са били сериозни немски майстори. Да не е бил някой гастарбайтерски автосервиз?

                        Коментар


                          #27
                          В Германия са източили маслото, сменили са съединителя и не са наляли маслото обратно. Не са източили всичкото и кутията е работила известно време.
                          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                          Коментар


                            #28
                            Колеги, не мога да коментирам обстоятелствата, предавам само това, което брат ми обясни за обясненията на унгарските майстори. А това е някакво малко гредче преди Будапеща, та не знам на какъв език и как са се разбирали с брат ми, но от обясненията им това е била причината (показвали са му и как е разбита самата резба). А що се отнася до Германия, наистина има документ за смяната на съединител и масло, но унгарците не са искали да му дадат какъвто и да било документ под предлог, че щом монтират скоростна кутия ІІ-ра употреба, не само че не могат да дадат гаранция, но и едва ли не правят нещо незаконно...
                            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                            Коментар

                            Working...
                            X