Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изгоряло дъно или нещо друго на лаптоп... :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изгоряло дъно или нещо друго на лаптоп... :(

    Здравейте колеги,имам един лаптоп asus k50ab както си гледах филм и изгасна опитах да го включа но не искаше,беше позагрял доволно...Смених зарядното понеже си помислих че може да му е дошло времето ама пак не стана Свети само лампичката че е включен на зарядно. Разглобих го извадих харда и го закачих на домашния компютър и работеше.Свалих и радиатора и процесора и ми направи впечатление че двата чипа АТИ на дъното са си посменили цвета и "хартията" около тях имаше дагичка от нагряло,а термопастата им беше "Гипс"... Почти на 100% съм сигурен че е дъното,но искам съвет и от по разбиращите,примерно някакъв начин да тествам дъното и т.н..
    Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
    И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
    .


    #2
    Гадна случка. Женшен е твоят човек Малко ти е далечко...

    Коментар


      #3
      Или е думнал процесора (което ме съмнява) или видеото.Аз имам същия проблемен лап топ - НР обаче.Имам лек за това но лошото е че е временно решение.През охладителя как са подредени :първо процесора после видеото и накрая перката или видео процесор и перка?
      4 бири и турбината да свири

      Коментар


        #4
        За HP - лек няма. Никакъв. Или ново дъно или нов компютър друга марка.За ASUS ако процесора е Intel - лек има, ако е АМД - същото като за HP.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          Че стана дума за лаптопи моя е асус и преди месец може и повече след като го изгасих не тръгна на другия ден, само светва индикатора и чуква сд то вентилатора работи и се усеща топъл въздух. Разглобих го и презапоих дъното с топъл въздух минах всичко смених пастата на процесора АМД и още един чип дето е на охлаждащата шина. И така работи до онзи ден и пак съшия проблем не светва изобщо дори не зарежда биоса никва картина чудя се дали не е процесора проблема или е дъното? Понякога като постои включен и вземе че тръгне.
          Обичам си работата.

          Коментар


            #6
            jenshen73 написа:
            За HP - лек няма. Никакъв. Или ново дъно или нов компютър друга марка.За ASUS ако процесора е Intel - лек има, ако е АМД - същото като за HP.
            Е как пък да няма.Лично ги лекувам лошото е че е временно решение.Аз залагам, че видеото ти е дало бъг.Както се вижда на снимката цялата топлина на процесора минава първо през видео картата и чак след това отива до ламелите на охлаждането.Иначе казано процесора нагрява видеото от което се получава този проблем.Проблемът е следният: видеото осъществява контакт с платката благодарение на едни калаени топчета (няма крачета които да се запоят) и когато прегрее губи контакт.Решение:1 има ремонтни комплекти из нета чрез които се премахва чипа и се почиства платка, след което се подменят въпросните топченца.2 Разглобяваш, с готварско фолио покриваш платката и изрязваш дупка само за видеото (препоръчвам 3 слоя фолио), след което с пистолет с горещ въздух започваш да нгряваш. Колко точно не мога да кажа, аз го карам на усет.Надявам се да съм бил полезен
            4 бири и турбината да свири

            Коментар


              #7
              Странното е че преди да направи проблем се усеща че грее повече от нормалното. След като го оправих забелязах че почти не грее едвам се усеща топлина от изхода на вентилатора.
              Обичам си работата.

              Коментар


                #8
                Valentin_V написа:
                Странното е че преди да направи проблем се усеща че грее повече от нормалното. След като го оправих забелязах че почти не грее едвам се усеща топлина от изхода на вентилатора.
                Трябва си редовно почистване.Не да го продухаш или просмукаш с прахосмукачка, а да се разглоби целия и да се почисти.
                4 бири и турбината да свири

                Коментар


                  #9
                  Когато се повреди и го отворих беше чист явно марката е проблемна защото мои познат със същата марка му дефектира видеото.
                  Обичам си работата.

                  Коментар


                    #10
                    Това е дефект на голяма част по-мощни лап топчета със греещи процесори.
                    4 бири и турбината да свири

                    Коментар


                      #11
                      Valentin_V написа:
                      Че стана дума за лаптопи моя е асус и преди месец може и повече след като го изгасих не тръгна на другия ден, само светва индикатора и чуква сд то вентилатора работи и се усеща топъл въздух. Разглобих го и презапоих дъното с топъл въздух минах всичко смених пастата на процесора АМД и още един чип дето е на охлаждащата шина. И така работи до онзи ден и пак съшия проблем не светва изобщо дори не зарежда биоса никва картина чудя се дали не е процесора проблема или е дъното? Понякога като постои включен и вземе че тръгне.
                      Чипсет или видеокарта, ако е ATI.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        Ово е стандарт - ебеш, фъргаш.Много ми е гадно, че вече и с техниката се получава това. Едно време продуктите ги проектираха инженери, сега ги проектират икономисти... Просто да се чудиш да даваш ли 300 лв.за ремонт на ’остарял’ лаптоп, или да даваш 1300 за нов, който не се знае каква ’барака’ ще излезе....П.П. Та по този повод, Женшене, близките седмици мога да ти изпратя онзи ДЕЛ, за който си говорехме преди месеци...

                        Коментар


                          #13
                          Ми при мен маи стана чудо След като го разглобих целия почистих го смених термо пасти и т.н.. и после зглобяване ....и тои запали и тръгна неможах да повярвам какво се случи...а преди това 100 пъти се опитах да го включа. Така и неразбрах от къде беше проблема.Правих му дори и шок тест и се държеше стабилно,градусите при максимално натоварване бяха 85/86. След като спрях теста си слязоха на 55/60.И така всичко си работи на 6
                          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                          .

                          Коментар


                            #14
                            И късмет се иска по някога!Да използвам темата да питам и аз.Голямата ми дъщеря експлоатира сериозно един ACER Extensa 5220. Напоследък обаче почва да прекъсва образа като се мести екрана. Предполагам лентовия кабел се е закъсал.Говорих със ЛМ сервиз (до сега са официален сервиз на Acer), но ми се иска и ваше мнение да чуя. Казаха че ще ми вземат 42лв. да го видят и после ще кажат колко ...Но ако примерно се е откачил само куплунг примерно ....
                            F31 BMW 320d

                            Коментар


                              #15
                              cs_aleksandar написа:
                              Ми при мен маи стана чудо След като го разглобих целия почистих го смених термо пасти и т.н.. и после зглобяване ....и тои запали и тръгна неможах да повярвам какво се случи...а преди това 100 пъти се опитах да го включа. Така и неразбрах от къде беше проблема.Правих му дори и шок тест и се държеше стабилно,градусите при максимално натоварване бяха 85/86. След като спрях теста си слязоха на 55/60.И така всичко си работи на 6
                              И моя след като го отварях и презапоих работи мисля че вече втори месец и пак започна да не стартира. Относно колегата Тurbodieselcomby моя още първата година почна да прекъсва дисплея и се оказа че лентовия кабел е залепен към дисплея и там прекъсваше залепих една пореста гума която натискаше кабела като затворя капака на дисплея и реших проблема с дисплея ама сега пък дъното явно тази марка е боклук.Днес си поръчах този http://www.eken.com/w10c/ таблет 10инча за 280лв които ще ми е по удачен отколкото лаптопа все пак го ползвах само за нет и скаип.
                              Обичам си работата.

                              Коментар

                              Working...
                              X