Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос свързан със зъбите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Не препоръчвам сега. Предполагам, че леко е пракалил с настиска и търкането. При това положение по-добре да не го прави. Защото с интерденталните четки трябва да се чисти особено внимателно, за да не се нарани венеца, който предполагам е раздразнен сега.Иначе грубо казано представляват много малки четчици с различни дебелина(за различните зъби), с които се почиства между зъбите. Има огромно разнообразие от размери, държачи и т.нП.С Възможно е напълно. Страхът от зъболекар е свеизвестен. Ти отричаш, приемам че теб не те е

    Коментар


      #17
      Смърт за фармацевтичните компании, смърт за скапаните им ваксини. Дори да не им е изтекъл срока на годност водят или до понижаване на имунитета, или по-лошо до алергия. От 3 години не си слагам скапаните им ваксини, били те задължителни, е*ал съм ги, и от точно толкова не боледувам. Алергията, която ми е причинила една от тях обаче си остава за цял живот. За Бога, колеги, не слагайте ваксини на децата си!Съжалявам за оффтопика, но не се сдържах...
      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

      Коментар


        #18
        На мен друго ми стана интересно - на 10-годишна възраст да се трупа зъбен камък?! Натрупването не започва ли около 18-годишна възраст?Или заради ваксината е започнало по-рано?

        Коментар


          #19
          Заради лекарствата които приемах тогава, почна натрупването на зъбен камък + още проблеми свързани с организма ми.
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #20
            Ако пропуснем разни заболявания, които могат да са причина, ако не си миеш зъбите ще се натрупа и на 10год Обикновено около 18год се натрупва, щото тогава се струпват всякакви неща на главата и почва да те мързи да си миеш зъбите, сменяш местожителството(при студентите), няма кой да ти пили на главата докато не ги измиеш и ТЕ така :D

            Коментар


              #21
              snake написа:
              vital написа:
              ...Това за болката... snake, мойте уважения, ама си е чисто на психологическа основа според мен И аз се налага да си го чистя от време на време, нормално е да се образува при всеки, разбира се в по-малки количества, но никога не ме е боляло. Дискомфорт да, ама да боли... Точно старовремския начин е много по-ужасен :D
              Е, не. Знам кога ме боли и кога не. Не се страхувам от болка и мога много да търпя. Шили са ме без упойка и не съм гъквал. Но тогава с ултразвука усещането беше все едно, че някой ми бърка с игли под венеца. Сълзите хвърчаха и нищо не можеш да направя по въпроса. И зъболекарят се учуди, че ме боли толкова много, въпреки че предварително ми каза, че процедурата е неприятна и леко болезнена. Дори ми предложи да ми намаже венците с нещо преди да започне, но аз му казах, че от болка не се плаша .
              винаги съм се учудвал на склонността на хората към мазохизъм аз също имах за чистене зъбен камък и също доста такъв натрупан под венеца. ходя при определена зъболекарка и тя ме уверяваше че нямало да боли много (става дума за чистене с ултразвук) , обаче като започна манипулацията повярвайте болката беше наистина ужасна, тече кръв... аз разбира се бях готов веднага да стана от стола и да си тръгна, но след много увещания от нейна страна(тя ми предложи да ми сложи местна упойка) се съгласих да продължим. тя ми сложи упойката, пръскаше ми венците с някакво спрейче незнам какво и след това докато работеше вече нямаше никаква болка, никакви мъки , просто малко дискомфорт . след това следва полиране на емайла с паста и накрая се пръскат зъбите със сода - Air Flow мисля че се нарича.vital - съвсем реална си е болката, няма нищо психологично. може би някои са по-чувствителни. освен това на долното чене боли повече към колегата snake - сметката за това "удоволствие" е 60 лв и не е повод за сълзи :D всеки си знае де...съвета ми към всички е - отидете на ултразвук, ако имате подвенечен зъбен камък и ви боли поискайте си упойка, просто не е нужно да търпите на болка. сигурен съм че никой зъболекар няма да ви откаже
              Lancia Delta 1.6 i.e.

              Коментар


                #22
                При мен при чистене с ултразвук машинката пускаше и някаква течност, която едновременно отмива къртеното и явно обезболява, с вкус на лимонада. В същото време от другата страна на устата сестрата усърдно с една тръбичка издърпва течността и хоросана . Общо взето седя с отворена уста, не се налага спиране или плюене. Болката беше като да си чистиш до венеца с клечка за зъби, примерно, между сърбеж и болеж . После няколко седмици понаболява венеца около оголените от камъка зъби, всъщност по-скоро са чувствителни отколкото да болят. После венеца се прибира към зъбите и всичко е наред.

                Коментар


                  #23
                  ls1 написа:
                  При мен при чистене с ултразвук машинката пускаше и някаква течност, която едновременно отмива къртеното и явно обезболява, с вкус на лимонада. В същото време от другата страна на устата сестрата усърдно с една тръбичка издърпва течността и хоросана . Общо взето седя с отворена уста, не се налага спиране или плюене. Болката беше като да си чистиш до венеца с клечка за зъби, примерно, между сърбеж и болеж . После няколко седмици понаболява венеца около оголените от камъка зъби, всъщност по-скоро са чувствителни отколкото да болят. После венеца се прибира към зъбите и всичко е наред.
                  Да точно за този метод на чистене говоря и аз, но явно има и някакви по-стари машинки, при които има известна болка, както спомена и колегата по-горе.
                  Fiat Bravo 1.9 TD100

                  Коментар


                    #24
                    Явно е индивидуално за всеки човек. А сигурно зависи и от това колко камък има за къртене. Когато аз се подложих на тази процедура, беше в най-новия и модерен кабинет в Пазарджик и със сигурност оборудването беше на топ ниво. Жена ми мина преди мен и каза, че изобщо не боли и по тази причина аз отказах упойка. Е, мен ме болеше зверски. Всъщност ме болеше почти непоносимо само на предните зъби. Но аз винаги съм бил на принципа, че без болка няма лечение. Добре че не станах доктор .
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #25
                      Индивидуално е разбира се Всеки го усеща по различен начин. И да зависи и колко има за къртене Много яки "термини" :D Забавлявам се :DДолните зъби болят повече, защото обикновено там се натрупва повече, съответно трябва да се работи по-дълго Цените са различни навсякъде

                      Коментар


                        #26
                        Ми баш къртене си е, Крис. Особено със средновековните методи.Мен с ултразвук не ме боля, ама с оная метална "кука" ли е, кво е... И аз търпя много на болка, ама т’ва вашето...на нищо не прилича. И особено след като ми открита гингивит...е, не успях да ревна , но си е болезнена процедура.А и доколкото знам, при това "къртене" се нарушава емайла на зъбите и не е препоръчително да се маха зъбен камък по този начин.
                        "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                        Ванга

                        Коментар


                          #27
                          По кой начин?Принципно при различните поколения ултразвук има разни подобрения. Но това е съвременният метод.

                          Коментар


                            #28
                            Ми този де, средновековния. Чрез който стоматологът буквално се набира върху пациента.
                            "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                            Ванга

                            Коментар


                              #29
                              Айде сегаааа :D За съвсем перфектно почистване, а и при гингивит, за да се устонови "колко зле" е положението си трябват ръчните инструменти

                              Коментар


                                #30
                                Вие зъболекарите бързо да забогатявате да си взимате модерни лазерни машинки, не да мъчите хората. :D
                                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                                Коментар

                                Working...
                                X