Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как най-ефективно да намаля шума от компа и харда? - РЕШЕНО

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    jenshen73 написа:
    BO написа:
    Бая се е смъкнала температурата на диска.Това е основния фактор за живота му.
    Основния фактор за живота на твърдия диск е качественото захранване. В нормална кутия няма как да загрява съвременен диск. Туй, че темепературата нарушавала работата е глупост. Дисковете страдат основно от калпави захранвания. Идвали са при мен такива с охладителни падове, но умрели заради китайския боклук кръстен 650W захранване ATX.
    Остави ме да разбирам малко повече точно за твърдите дискове. Моля те. Пък нека си говоря глупости. :DОги, преди, когато се занимавах на дребно с тези неща, бях открил далаверата на вътрешната гума на колело. Купи си една такава гума, изрязвай си ластиците, които ти трябват и забравяш за този случай.Стандартните ластици винаги се разлагат в кутията. Освен ако не ти се занимава по няколко пъти в годината със смяната им.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #62
      Ами разбирай си, но ако ми кажеш кое точно на въртящия се с 7200 оборота диск се загрява, че да му навреди. Дори главата, която лети над него не се загрява. Грее алуминиевия корпус и електрониката, където се намира и термосензора. До сега не съм имал случай диск да е умрял от топло, но виж - от калпаво китайско захранване - доста. От калпави захранващи кабели тип молекс - също. Проблеми със съвременните дискове по температура не съм имал, виж - гръмнали платки и ритани по пода - доста. Но щом казваш - ти си правия, аз си говоря от моята практика и изказвам личното си мнение подкрепено с дългогодишна практика.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #63
        jenshen73 написа:
        Ами разбирай си, но ако ми кажеш кое точно на въртящия се с 7200 оборота диск се загрява, че да му навреди. Дори главата, която лети над него не се загрява. Грее алуминиевия корпус и електрониката, където се намира и термосензора. До сега не съм имал случай диск да е умрял от топло, но виж - от калпаво китайско захранване - доста. От калпави захранващи кабели тип молекс - също. Проблеми със съвременните дискове по температура не съм имал, виж - гръмнали платки и ритани по пода - доста. Но щом казваш - ти си правия, аз си говоря от моята практика и изказвам личното си мнение подкрепено с дългогодишна практика.
        Викаш хард диска не се загрява, а само корпуса му се загрява, в който се намирал сензора. Леко да вметна и за моята практика - всеки ден аз с моите колеги поддържаме над 50000 (да, хиляди!) хард диска. Мислиш ли, че за да имаме достъп до такива системи не знам как работи един диск на съвсем ниско ниво? И съответно кои са основните критични фактори за работоспособността им, особено определено от практиката?Иначе и ти си прав - ако пуснеш 220 волта по диска, логично е да изгори. п.п. Много често един 15к диск е по-студен от масовите 7.2к поради ред причини.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #64
          Ако имате нещо да изяснявате - на ЛС, моля! А не да цитирате и отговаряте на мнения отпреди N месеца и да водите спорове, които, честно казано, не са свързани пряко с темата, а си мерите п**ките. С голямо съжаление - заключвам темата.

          Коментар

          Working...
          X