Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лаптопа не чете CD дискове, нещо му стана?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лаптопа не чете CD дискове, нещо му стана?!

    Кво да го правя...? Чете май само ДВД-та. Вкарвам CD диск с файлове на него и ми показва, че е празен. Лаптопа е Asus K50I, на 2,5 години. Записал съм не повече от 100 диска.

    #2
    виж си скайпа :D
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      виж си скайпа :D
      Нещо секретно ли е, че и аз го имах този проблем, за щастие не с мой лаптоп?
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #4
        Не, ама Марто да каже как става, да не го пиша два пъти
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          [22:39:20] Emzo: клечка за ухо[22:39:23] Emzo: чист медицински спирт[22:39:27] Emzo: 98%[22:39:30] Emzo: етилов се води[22:39:37] Emzo: топиш леко единия край[22:39:39] Emzo: в спирт[22:39:54] Emzo: и с кръгово движение чистиш лещата на ЦД-то[22:40:01] Emzo: и веднага с другата част сухата[22:40:05] Emzo: която е подсушаваш[22:40:13] Emzo: без да прилагаш натиск [23:29:58] maptod: пробам[23:31:25] maptod: и стана[23:31:26] maptod: :D[23:31:38] maptod: (rofl)[23:31:39] Emzo: как няма бе[23:31:57] maptod: (beer)[23:31:58] maptod: mersi[23:32:05] Emzo: (y)Ключ

          Коментар


            #6
            Доколкото си спомням по едно време продаваха дискове специални, които ги слагаш в устройството да ги развърти и те почистват лещата.

            Коментар


              #7
              Да, бяха с четчица в началото .
              00' Bravo 105 JTD

              Коментар


                #8
                За лаптоп няма нужда от такъв диск, понеже лещата е на самата вратичка, т.е. като се отвори се вижда.Но на мен въпроса ми 6еше след като лещата е една, защо чете DVD-та, а CD-та не?Каква е логиката? Не мога да си го о6ясня със замърсяване.Тоя лаптоп така или иначе вече не е при мен, ама колко псувни отнесе докато му инсталирам едни ра6оти.Също така, устройството 6еше Philips, малко ползвано, така че амортизация е малко вероятна.
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  #9
                  trace написа:
                  За лаптоп няма нужда от такъв диск, понеже лещата е на самата вратичка, т.е. като се отвори се вижда.Но на мен въпроса ми 6еше след като лещата е една, защо чете DVD-та, а CD-та не?Каква е логиката? Не мога да си го о6ясня със замърсяване.Тоя лаптоп така или иначе вече не е при мен, ама колко псувни отнесе докато му инсталирам едни ра6оти.Също така, устройството 6еше Philips, малко ползвано, така че амортизация е малко вероятна.
                  Винаги първо спира да чете ЦДта.Заради дължината на вълната и фокусното разстояние е това.Независимо колко е ползвано устройството, не пречи да е прашасало.Стигал съм до състояние в което само въртянето на тримерите за тока на лазера е помагало, но само временно. После - нова оптика, или ново ЦД/ДВД.Но винаги първо се почиства по горепосочения начин!
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    Де да ставаше само с почистване.Педалите ползват пластмасови лещи, които с времето потъмняват и...ядец.И аз така чистих 1-2 пъти, но после спря да помага.Проблемът си реших с 50 кинта за външно ДВД, което ми е и много полезно при преинсталация на разни нетбуци, които приятели постоянно ми носят.А и не ползвам толкова често вече ни ЦД-та, ни ДВД-та.Дори Виндовс инсталационен имам на флашка.

                    Коментар


                      #11
                      Всъщност с почистване на лещата става в началото. Отказва да чете CD-та заради по-ниската мощност на лазера - не успява да пробие мръсотията в обратния път.В последствие и с почистване не става защото е оптична система подобна на перископите на подводниците - лазерен диод, чиито лъч се отразява от полупропускливо огледало, отива към диска, от там се отразява обратно, минава през огледалото (ако е чисто) и стига до оптичния сензор който е на дъното на системата. Ако и последния е чист - устройството работи. С времето обаче се запрашават тия два вътрешни елемента и CD/DVD-то става само за боклука или за лазерно фенерче
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар

                      Working...
                      X