Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кое е по-лошо да не платиш?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ogi28b написа:
    mitkodpd написа:
    ogi28b написа:
    Гражданската е напълно задължителна, без значение дали искаш или не искаш да я правиш и без значение дали смяташ да караш колата на 1-ви януари или чак до лятото ще я държиш в гараж....
    ако колата ми седи в гараж кой ще ме санкционира че не си плащам гражданската?
    Ми как кой? Ако имат връзка между системите (което ме съмнява малко) или ако решат да проверяват ей така - виждат ти колата пред къщата, виждат че няма стикер за ГО, правят справка, виждат, че нямаш ГО, звънят ти на вратата - "Добър ден, вие ли сте Митко? - Аз съм - Нямате ГО, с това нарушаватеЧл. 259. от Кодекса за застраховането: (1) Договор за застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите е длъжно да сключи всяко лице, което: 1. притежава моторно превозно средство, което е регистрирано на територията на Република България и не е било спряно от движение; пишат акт за нарушение и кой откъде е. И аз така - чета форуми и си мислех, че щом колата не се кара - може да не се прави ГО, ГТП, данък да не се плаща... Ама се консултирах с хора, които го рецитират тоя Кодекс и вече не си мисля така.
    Точно заради тази простотия си продадох мотоциклета. Сега си карам мотоциклет който по закон не може да се регистрира....... и може да ме хванат за шнура всички застрахователи

    Коментар


      #17
      ogi28b написа:
      Гражданската е напълно задължителна, без значение дали искаш или не искаш да я правиш и без значение дали смяташ да караш колата на 1-ви януари или чак до лятото ще я държиш в гараж.Данъкът не е задължителен документ за носене и никой не може да ти държи сметка дали си го платил или не. Той си остава като задължение и вече ако решиш да минеш ГТП - тогава ще те питат (евентуално) за квитанцията. Или ако решиш да продаваш колата.
      Как се появиха тия ГО , че и са задължителни при всички случаи... Не ща да казвам, че сме агнета, но да запитам, как са се казвали и колко са стрували всички тия данъци, налози и плащания по време на турското робство?
      mitkodpd написа:
      ogi28b написа:
      Гражданската е напълно задължителна, без значение дали искаш или не искаш да я правиш и без значение дали смяташ да караш колата на 1-ви януари или чак до лятото ще я държиш в гараж....
      ако колата ми седи в гараж кой ще ме санкционира че не си плащам гражданската?
      Пращат ми писмо преди месец тия овньовци, за ГО, но по техния, си, овчи начин, за кола, която съм продал преди 3 години на адрес, на който не живея от 20 години, та, след една педя заплахи от санкции и глоби написано едно "В случай, че автомобила е продаден с редовни документи, се извиняваме за безпокойството."
      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

      Коментар


        #18
        Ей къде е Турция - осъществи си мечтата, иди там роб.

        Коментар


          #19
          ls1 написа:
          Ей къде е Турция - осъществи си мечтата, иди там роб.
          Въпроса не е към теб, а към умен човек, който да го разбере.
          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

          Коментар


            #20
            Ако те хванат без ГО е по голям проблем, могат да ти наложат рескриктивни мерки на мига, затва тя е по важната, данъците да го д......
            Alfa 156 2.0 TS
            Alfa 156 20VTurbo
            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
            Locost TF1 3.0V6

            Коментар


              #21
              Принципно караш Нова година по-скромно и плащаш всичко - това е разумният вариант. Другото е неразумно

              Коментар


                #22
                PASSARELLA написа:
                Принципно караш Нова година по-скромно и плащаш всичко - това е разумният вариант. Другото е неразумно
                На мен гражданската и данъка общо са ми около 300лв. Не знам ти как празнуваш, но на мен това ми е бюджета за празнуването на няколко нови години. Не виждам как ще спестиш достатъчно да си платиш ГО и данъка, само от по-скромно посрещане на Нова година :D
                Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                Коментар


                  #23
                  PASSARELLA написа:
                  Принципно караш Нова година по-скромно и плащаш всичко - това е разумният вариант. Другото е неразумно
                  Нещо такова: При 115 к.с. ГО =176 лв. Винетка =67 лв. Преглед =40 лв. Данък =217 лв. ...................... Всичко = 500 лв.
                  Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                  Коментар


                    #24
                    И Нова година вкъщи за около 100-150 кинта - Общо 650. Или около 50 лв средно месечен разход една година назад.Сега, ако това е разход който колегата не може да си позволи - нямам рецепта.

                    Коментар


                      #25
                      Според мен всичко трябва да се плаща,вече друг е въпроса какво получаваш насреща.
                      Нещо такова: При 115 к.с. ГО =176 лв. Винетка =67 лв. Преглед =40 лв. Данък =217 лв.
                      Къде е този данък 217 лв за 115 к.с.?Че аз платих 93 левчета.
                      Fiat Marea 1.8 16v HLX
                      Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                      Коментар


                        #26
                        Различни общини - различни данъци И то затова като знаеш какво те очаква почваш да си правиш сметката да събереш някакви пари поне на изплащане ,ако не можеш кеш веднага..
                        Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                        Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                        Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                        Коментар


                          #27
                          campain написа:
                          Според мен всичко трябва да се плаща,вече друг е въпроса какво получаваш насреща.
                          Нещо такова: При 115 к.с. ГО =176 лв. Винетка =67 лв. Преглед =40 лв. Данък =217 лв.
                          Къде е този данък 217 лв за 115 к.с.?Че аз платих 93 левчета.
                          Варна. А къде ти излиза 93 лв, на повечето места струва минимум 139 лв?
                          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                          Коментар


                            #28
                            В Русе.
                            Fiat Marea 1.8 16v HLX
                            Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                            Коментар


                              #29
                              campain написа:
                              В Русе.
                              Нещо не е на ред.Колата ти едва ли се води тия коне в данъчното. За 115 магарета в Хасково плащам 193лв.
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар


                                #30
                                Ако е на Алфата - плащаш 1.5х коефициент за старост. А той не плаща нищо отгоре, защото колата му се води 15 годишна през 2012 година. От тук идва доста разлика. А минимумът не беше ли 1.10 лв в тая група? Ако плаща по мин. цена, дори и по 1.20 - с 5% отстъпка е под 95 лв. Не е невъзможно.

                                Коментар

                                Working...
                                X