Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кое е по-лошо да не платиш?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Нещо не е на ред. Колата ти едва ли се води тия коне в данъчното. За 115 магарета в Хасково плащам 193лв.
    Колата се води точно колкото коне са,като дори точният данък е 92.79лв.Оги е прав колата е точно на 15 години,но отстъпка от 5%,не съм ползвал понеже данъка го платих ноември месец.
    Fiat Marea 1.8 16v HLX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI

    Коментар


      #32
      campain написа:
      Нещо не е на ред. Колата ти едва ли се води тия коне в данъчното. За 115 магарета в Хасково плащам 193лв.
      Колата се води точно колкото коне са,като дори точният данък е 92.79лв.Оги е прав колата е точно на 15 години,но отстъпка от 5%,не съм ползвал понеже данъка го платих ноември месец.
      Данъчния калкулатор вади 139 лв за Русе, или някъде там. Да не би да не е за цяла година, да си я придобил 2-3 месеца след януари.
      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

      Коментар


        #33
        Купих я 6.12.2011,като я регистрирах платих данък за декември месец.Ноември тази година платих данък за 2012 година.Ако има колеги от Русе с такива двигатели,да кажат колко са платили.По късно мога да ударя една снимка на квитанцията,за платен данък.
        Fiat Marea 1.8 16v HLX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI

        Коментар


          #34
          колегите дето се чудят за данъка, като им станат колите на 14 години, ще им падне и на тях данъка
          Брава 1.6

          Коментар


            #35
            За ТД100 - 100 к.с. платих данък 15 лв. за 2012 година и то точно в Русе. Който не вярва, да носи бутилка Джони и ще му покажа квитанцията . По темата на колегата - плащай си гражданската на разсрочено, а данъка се плаща след 01 март за съответната година. Аз си плащам данъка чак през юли, защото тогава съм на ГТП.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #36
              campain написа:
              По късно мога да ударя една снимка на квитанцията,за платен данък.
              Недей, колегата е прав, след 14-ата година наистина данъка пада.
              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

              Коментар


                #37
                Е, добре де. Не е ли обратното? Колко по-дърта кола, толкова по-голям данък, понеже замърсява повече? Как над 14 години кола ще й е по-малък данъка, не знам
                Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                Коментар


                  #38
                  Това е данък за това, че я притежаваш и заемаш общинско място на улицата, а не за това, че цапаш въздуха повече или по-малко. С това, че данъкът е скъп за нови коли, се стремят да те накарат да не си купуваш нова кола, която да заема ново място, а евентуално по-стара, която вече заема място. Примерно обяснение на разценката.

                  Коментар


                    #39
                    qnkov написа:
                    Е, добре де. Не е ли обратното? Колко по-дърта кола, толкова по-голям данък, понеже замърсява повече? Как над 14 години кола ще й е по-малък данъка, не знам
                    Данъка не е върху замърсяването, а върху себестойността на вещта. В случая понеже няма как да плащаш върху "стойност" се плаща върху "старост". Т.е. се предполага, че колкото е по-стара е толкова по-евтина. Малко шашаво облагане, но това е общински данък и всяка община си определя стойностите върху базови такива.
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар

                    Working...
                    X