Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кое е по-лошо да не платиш?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кое е по-лошо да не платиш?

    Понеже се правят планове за нова година и изглежда няма да имам пари за гражданска и данък да платя и ще трябва да избирам едното пред другото и чак краят на януари ще мога и другото. Та викам, кое да платя по-добре? Гражданската или данъка? Аз мисля, че гражданската е по-важна?
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    Щом така седят нещата плати по-добре гражданската.
    Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
    Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

    Коментар


      #3
      Без гражданска не може да караш, без данък може. Платен данък ти трябва евентуално, ако трябва да правиш и ГТП сега, но данък МПС за съответната година, мисля че не може да го платиш по-рано от март. Така че, ако си го платил за 2012 нямаш проблем.
      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

      Коментар


        #4
        Аз ако съм на тебе и двете няма да платя и винетка няма да си купя.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Естествено,че гражданската трябва да си я направиш в срок ако искаш да караш колата.Аз съм на твоя хал също и ще гледам да си направя гражданска и да мина преглед,а данъка.....Като му дойде времето.
          FIAT BRAVO 1.6
          FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
          LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

          Коментар


            #6
            Гражданската е напълно задължителна, без значение дали искаш или не искаш да я правиш и без значение дали смяташ да караш колата на 1-ви януари или чак до лятото ще я държиш в гараж.Данъкът не е задължителен документ за носене и никой не може да ти държи сметка дали си го платил или не. Той си остава като задължение и вече ако решиш да минеш ГТП - тогава ще те питат (евентуално) за квитанцията. Или ако решиш да продаваш колата.

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Гражданската е напълно задължителна, без значение дали искаш или не искаш да я правиш и без значение дали смяташ да караш колата на 1-ви януари или чак до лятото ще я държиш в гараж....
              ако колата ми седи в гараж кой ще ме санкционира че не си плащам гражданската?
              Lancia Delta 1.6 i.e.

              Коментар


                #8
                Ну, давайте с начала.

                Коментар


                  #9
                  mitkodpd написа:
                  ogi28b написа:
                  Гражданската е напълно задължителна, без значение дали искаш или не искаш да я правиш и без значение дали смяташ да караш колата на 1-ви януари или чак до лятото ще я държиш в гараж....
                  ако колата ми седи в гараж кой ще ме санкционира че не си плащам гражданската?
                  Ми как кой? Ако имат връзка между системите (което ме съмнява малко) или ако решат да проверяват ей така - виждат ти колата пред къщата, виждат че няма стикер за ГО, правят справка, виждат, че нямаш ГО, звънят ти на вратата - "Добър ден, вие ли сте Митко? - Аз съм - Нямате ГО, с това нарушаватеЧл. 259. от Кодекса за застраховането: (1) Договор за застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите е длъжно да сключи всяко лице, което: 1. притежава моторно превозно средство, което е регистрирано на територията на Република България и не е било спряно от движение; пишат акт за нарушение и кой откъде е. И аз така - чета форуми и си мислех, че щом колата не се кара - може да не се прави ГО, ГТП, данък да не се плаща... Ама се консултирах с хора, които го рецитират тоя Кодекс и вече не си мисля така.

                  Коментар


                    #10
                    Връзка имат и ще ти звъннат рано или късно.

                    Коментар


                      #11
                      Ахм, ще гледам гражданската тогава да оправя. По принцип има ли глоба, ако те хванат със стара гражданска на стъклото?
                      Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                      Коментар


                        #12
                        qnkov написа:
                        Ахм, ще гледам гражданската тогава да оправя. По принцип има ли глоба, ако те хванат със стара гражданска на стъклото?
                        Аха, все едно си без гражданска.

                        Коментар


                          #13
                          Смисъл, дали наказанието е по-голямо, че ги залъгваш, че имаш гражданска, като си държиш старата на стъклото или нещо такова.
                          Fiat Bravo 1.8 16V 96'

                          Коментар


                            #14
                            Нали като те спрат да те проверят ще ти искат полицата, като не им предоставиш - гориш.

                            Коментар


                              #15
                              Плати я на разсрочено тая гражданска...Глобата ти е като за гражданска и данък и отгоре ,ако те хванат с изтекла.Ако не дай си боже стане нещо - теб ще те съдят и ще трябва да плащаш ти ,а не от го-то да покрият ако ти си сгафил лук-аОтскоро ли си с книжка или просто затрудненията с финансите имаш?Че като го прочетох въпроса мислех ,че някой си прави трол тема...
                              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                              Коментар

                              Working...
                              X