Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Автомат за входна врата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Автомат за входна врата

    Колеги, искам да ви попитам относно автомат за затваряне на входна врата. Преди 2 години смениха входната врата и сложиха някакъв турски боклук, на който му изтича маслото. При малка промяна на външната температура вратата или не се затваря или се удря силно. Освен "Дорма" каква друга фирма бихте препоръчали? Аз лично съм се спрял на модела Dorma TS71.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Има два винта в задния край-регулирай я.Ние сме с дорма вече з години -18 апартамента и никакви грижи :D
    Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

    Коментар


      #3
      Аз лично не бих препоръчал друга фирма.Турският автомат вероятно е KALE. Ефекта на забавянето затваряне при студено време го имат всички автомати монтирани в студени помещения.Монтирал съм и вкопани за стъклени врати и за метални входни врати и при двата модела зимата си затваряха по-бавно.
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #4
        Re: Автомат за входна врата

        dudulia написа:
        Освен "Дорма" каква друга фирма бихте препоръчали?
        Geze
        Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
        Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

        Коментар


          #5
          Началото на лятото монтирах GROOM (германски) на входната врата.Досега никакви проблеми и цената е доста добра -> 30-40лв.
          EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
          Fiat Punto 1.2 16v Sporting

          Коментар


            #6
            Освен DORMA бих препоръчал и FAB или ABLOY.Всичко зависи от тежестта на вратата и нейният начин на затваряне.По принцип всичките автомати без ABLOY(някой модели) се регулират зима и лято,като се регулират и двете скорости на затваряне за по-голяма ефективност.
            TIPO 1.4,DEDRA 1.8

            Коментар


              #7
              афтомат за врата

              Зависи колко е тежка вратата най хубави за тежка врата са полските други няма Не купувайте прехвалени/ маркови /Е има и хубави но те са скъпи ЯЛЕ също стават Ако е по леса може и някой от по евтините модели
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Вратата не е тежка. Алуминий + стъкло. До сега е с някакво турско менте. Зимно време е ад. През деня се праска,вечер не се затваря... Не мога през 3ч. да ходя да я регулирам. Освен това маслото и изтече след има няма 2-3 месеца експлоатация. Смених семеринг + ново масло. За няколко месеца ефекта е същият. За сега най-евтин вариант ми се вижда GROOM.
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #9
                  Имай предвид,че и аз откакто температурите са около 0 съм я отпуснал около оборот на винта,защото не затваряше.Но при нас вратата е стара,дървена,с армирано стъкло,3 пощенски кутии на нея и за капак е и леко изметната
                  EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                  Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                  Коментар

                  Working...
                  X