Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос към IT специалистите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос към IT специалистите

    Дали са съвместими дъната на Dell Latitude D505 и Dell Inspiron 510м?Гледам, че в нета се продават дъна, обявени, че стават за двата модела.Цък.Цък.
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    #2
    Направо са си еднакви дъната. Само виж дали са с абсолютно еднакви характеристики - примерно видео карти, вградена рам за видеото и т.н. Аз лично съм сменял доста платки на лаптопи и съм забелязал, че едно и също дъно може да се вгради в няколко различни модела, а дори и на марки.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #3
      siluro написа:
      Направо са си еднакви дъната. Само виж дали са с абсолютно еднакви характеристики - примерно видео карти, вградена рам за видеото и т.н. Аз лично съм сменял доста платки на лаптопи и съм забелязал, че едно и също дъно може да се вгради в няколко различни модела, а дори и на марки.
      Колега, не пиши глупости моля те. Дънна платка от Lenovo G570 не пасва в корпус на G575 при корпуси еднакви на пръв поглед. Да не споменавам, че клавиатури на една серия ASUS в различни модели G52-A52 и G52-F52 при визуално еднакви кабели - също не пасва.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #4
        Гледам им спецификациите на двата лаптопа (Инспирон и Латитюд) и не откривам фрапиращи разлики.
        Stop giving directions, just say "Follow me."
        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

        Коментар


          #5
          jenshen73 написа:
          siluro написа:
          Направо са си еднакви дъната. Само виж дали са с абсолютно еднакви характеристики - примерно видео карти, вградена рам за видеото и т.н. Аз лично съм сменял доста платки на лаптопи и съм забелязал, че едно и също дъно може да се вгради в няколко различни модела, а дори и на марки.
          Колега, не пиши глупости моля те. Дънна платка от Lenovo G570 не пасва в корпус на G575 при корпуси еднакви на пръв поглед. Да не споменавам, че клавиатури на една серия ASUS в различни модели G52-A52 и G52-F52 при визуално еднакви кабели - също не пасва.
          Айде леко само, лично имам HP Pavilion серия DV8xxxx. Като му гръмна за пръв път видео картата, си купих от и-бей дъно за друг DV8xxxx с видео карта различен модел, на всичкото отгоре моята имаше 512 вградени, а новото дъно черпеше 256 от рамта и нямаше инфрачервен порт за дистанционното но не му пречеше да работи (компютъра, не дистанционното ). На лаптоп брандиран Жаркомпютърс, копие на Медион незнам какво си, му сложих дънна платка от пакард бел и да ти кажа бяха 1:1 визуално, нищо че са различни марки даже, а и пасна в корпуса. На всякъде в интернет като напишеш модела на дъното можеш да провериш в кои лаптопи се вгражда. Това, че си открил 2 модела при които не са съвместими въобще не означава, че пиша глупости.п.п преди да се впуснем в безсмислен спор, с който едва ли ще помогнем на Сок да кажа, че дъното си има модел, записан е и обикновено е един дълъг код от букви и цифри. Ако човек се порови малко във форумите даже може да открие и какви са разликите в ревизиите и до колко са съвместими. След като колегата е намерил дъно със същия код гравиран на него не виждам какъв е смисъла да се обясняваме в какъв корпус е било вградено. п.п. 2 като при колите - че моя носач се води за фиат купе може би това не значи, че същия такъв няма да пасне и на Браво/Типо... незнам на каква кола беше базап.п. 3 още нещо се сетих, ако стане дума и за матрици. На една приятелка се счупи матрицата на лаптоп тошиба. Разглобих го и о изненада - LG. Ама LG нямаше по сладовете в София, даже и колегите от Благоевград нямаха. Та на същия тоя лаптоп му сложих матрица от един донор - Самсунг със същия размер, пуснах го, светна и сега всички са доволни.
          Fiat Coupe 1.8

          Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

          Коментар


            #6
            Виж сега, не отричам взаимозаменяемостта, особено при матриците -там пък никой не я отрича. Но да сравняваш някакъв "нонейм" компютър, който бил като друг компютър и самите пакард бел, които се правят едва ли не в същата фабрика..., а и кой е казал, че Жар не са искали точно копие на конкретния Пакард Бел??? Аз Иво го посъветвах вече, че ако са визуално и функционално еднакви - да взима, по възможност с опция за връщане.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              jenshen73 написа:
              Виж сега, не отричам взаимозаменяемостта, особено при матриците -там пък никой не я отрича. Но да сравняваш някакъв "нонейм" компютър, който бил като друг компютър и самите пакард бел, които се правят едва ли не в същата фабрика..., а и кой е казал, че Жар не са искали точно копие на конкретния Пакард Бел??? Аз Иво го посъветвах вече, че ако са визуално и функционално еднакви - да взима, по възможност с опция за връщане.
              Виж и на мен не ми се спори обаче за HP-то като гледам нищо не казваш (а то не е "нонейм"), а само за Жар-Пакард коментираш. И след като и аз прецених, че дъното ще свърши работа незнам защо казваш, че пиша глупости, като на самия сайт даже са дали дъното, че се вгражда и в двата модела ?
              Fiat Coupe 1.8

              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

              Коментар


                #8
                @sok1 Взимай, много малка е вероятността да не стане, а дори и така да е - сигурно ще можеш да го върнеш/продадеш.@jenshen73, @siluro вие пък какво заспорихте все едно не ви е ясно OEM производството

                Коментар


                  #9
                  Колеги, моля за помощ... т.е. за мнение, ама то си е баш помощ. От "виваком" ми предложиха лаптоп... какво е мнението ви за него? http://vivacom.bg/bg/residential/dev...detailsп.п.- Стиляне.., с времето разбрах, че сръднята ми е била крайно неоснователна, ама пустите курволяци... как да е - дължа ти извинение и някой ден ще го получиш. Само да измисля като как да го представя.
                  Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                  Коментар


                    #10
                    nikki_sixx написа:
                    Колеги, моля за помощ... т.е. за мнение, ама то си е баш помощ. От "виваком" ми предложиха лаптоп... какво е мнението ви за него? http://vivacom.bg/bg/residential/dev...detailsп.п.- Стиляне.., с времето разбрах, че сръднята ми е била крайно неоснователна, ама пустите курволяци... как да е - дължа ти извинение и някой ден ще го получиш. Само да измисля като как да го представя.
                    Ники, приемам извинението под формата на комплект (близнаци) триъгълни бутилки от популярно шотландско уиски. Ако не можеш да намериш - имам остатък в офиса, който бих споделил с теб. Лаптопа от питането ти е добър, особено щом ще си плащаш абонаментите
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #11
                      kufeiko написа:
                      @sok1 Взимай, много малка е вероятността да не стане, а дори и така да е - сигурно ще можеш да го върнеш/продадеш....
                      Оф, много примамливо звучиш. Ако още някой потвърди думите ти, може да се навия на това приключение.
                      nikki_sixx написа:
                      Колеги, моля за помощ... т.е. за мнение, ама то си е баш помощ. От "виваком" ми предложиха лаптоп... какво е мнението ви за него? http://vivacom.bg/bg/residential/dev...detailsп.п.- Стиляне.., с времето разбрах, че сръднята ми е била крайно неоснователна, ама пустите курволяци... как да е - дължа ти извинение и някой ден ще го получиш. Само да измисля като как да го представя.
                      Ъъъъ, колега, нямам нищо против да ми ползваш темата!
                      Stop giving directions, just say "Follow me."
                      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                      Коментар


                        #12
                        jenshen73 написа:
                        nikki_sixx написа:
                        п.п.- Стиляне...
                        Ники, приемам извинението под формата на комплект (близнаци) триъгълни бутилки от популярно шотландско уиски. Ако не можеш да намериш - имам остатък в офиса, който бих споделил с теб. Лаптопа от питането ти е добър, особено щом ще си плащаш абонаментите
                        Да разбирам ли, че даваш палец нагоре да го взимам?
                        Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                        Коментар

                        Working...
                        X