Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВЪПРОС ЗА АКТ

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ВЪПРОС ЗА АКТ

    Искам да направя запитване относно давността на АКТ от кат.Предварително искам да кажа ,че ако ще ми отхвърляте запитването поне вие ми отговорете.Въпроса ми е следния:Имам АКТ от КАТ издаден на 1.04.2010..Има ли давност този акт и ако има колко е времето на давността?Тоест мога ли на 1 Април 2013 година след 3 годишно време аз да си взема книжката от КАТ без да плащам тази глоба?Защото куките ми казват че нямало ДАВНОСТ,а много хора ми казват че имало давност и тя била 3 години.

    #2
    Отиваш в КАТ и питаш...НИКОЙ не може на сила да те хване там да си платиш акта или да го поднови или каквото и да е...давността на актовете е 2, а не 3 години...Имам само един въпрос...как си шофирал през тези 3 години и защо ти отнеха книжката за толкова време!?
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      По спомен давноста на актовете е 2г и 3 месеца но не съм 100% сигурен и аз имам стар акт и ако е така след 5 месеца и аз ще си видя талона но както винаги за кратко.
      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

      Коментар


        #4
        Re: ВЪПРОС ЗА АКТ

        lyuboferre написа:
        Искам да направя запитване относно давността на АКТ от кат.Предварително искам да кажа ,че ако ще ми отхвърляте запитването поне вие ми отговорете.Въпроса ми е следния:Имам АКТ от КАТ издаден на 1.04.2010..Има ли давност този акт и ако има колко е времето на давността?Тоест мога ли на 1 Април 2013 година след 3 годишно време аз да си взема книжката от КАТ без да плащам тази глоба?Защото куките ми казват че нямало ДАВНОСТ,а много хора ми казват че имало давност и тя била 3 години.
        От ЗАНН ти цитирам каквото те интересува:Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:а) две години, когато наложеното наказание е глоба;б) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност;в) три месеца, когато наложеното наказание е обществено порицание.(2) Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.(3) Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл срок, който надвишава с една втора срока по ал. 1.(4) (Нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) Разпоредбата на предходната алинея не се прилага по отношение на глобата, когато за събирането й в срока по ал. 1 е образувано изпълнително производство. Това се отнася и за висящите дела, давността по които не е изтекла до влизането на тази алинея в сила.Тълкувай го 2г. + 1г. = 3г. абсолютна давност от деня, в който е връчено постановлението, лично или служебно (това е важно да видиш коя точно дата е).Тука важи 3г. давност, ако не си направил следващо нарушение и не си получавал покана доброволно да го погасиш, щото се подновява давността. Най-добре изчакай 3-те години и иди питай, те ще ти кажат от коя дата е п.с. Аз не съм юрист, но много обичам да чета ситния шрифт и законите и всяка година водя дела ей така за кеф, срещу държавата и държавните служители, щот ги мързи да се занимават и гледат да те прекарат да платиш. И теб ще те пробват да платиш, ако не си прочел правилния закон и член. Дано съм помогнала! :Dп.с.2: И понеже виждам ,че имаш дата на издаване на акта, намери си датата, когато е връчен. Ако не са ти връчили лично, брой 1 месец след издаването

        Коментар


          #5
          kiselo написа:
          Отиваш в КАТ и питаш...НИКОЙ не може на сила да те хване там да си платиш акта или да го поднови или каквото и да е...давността на актовете е 2, а не 3 години...Имам само един въпрос...как си шофирал през тези 3 години и защо ти отнеха книжката за толкова време!?
          По принцип е така, но те винаги пращат писмо да те поканят доброволно да си погасиш задълженията и там квото имаш да плащаш и така се подновява срока с нов 2 годишен. Точка трета на члена който цитирах ти казва обаче, че още макс 1 година след датата на връчване могат да те тормозят за това нарушение, ако нямаш ново. Тоест, точно 3 години е давността за акта, за който колегата пита. Но от датата на връчване.

          Коментар


            #6
            ladesita написа:
            kiselo написа:
            Отиваш в КАТ и питаш...НИКОЙ не може на сила да те хване там да си платиш акта или да го поднови или каквото и да е...давността на актовете е 2, а не 3 години...Имам само един въпрос...как си шофирал през тези 3 години и защо ти отнеха книжката за толкова време!?
            По принцип е така, но те винаги пращат писмо да те поканят доброволно да си погасиш задълженията и там квото имаш да плащаш и така се подновява срока с нов 2 годишен. Точка трета на члена който цитирах ти казва обаче, че още макс 1 година след датата на връчване могат да те тормозят за това нарушение, ако нямаш ново. Тоест, точно 3 години е давността за акта, за който колегата пита. Но от датата на връчване.
            Е поне на мен есинственото писмо което ми изпратиха и са ми изпращали беше в самото начало...след това не съм получавал нищо...и така акта ми имаше давност 2 години Но явно нещата са се променили
            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

            Коментар


              #7
              А ’Агенция за държавни вземания’?

              Коментар


                #8
                Всъщност след разговор с колежката стигнахме до заключението, че реално давността е 2 години, но е възможно да бъде удължена на 3. Рядко явление е, но ако КАТ и т.н. започнат да правят "акция" по събиране на вземанията може да се случи.
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #9
                  Участието на ’Агенция за държавни вземания’ в акцията би удължила давностния срок Но мисля има условия, при които това е възможно!

                  Коментар


                    #10
                    Kuku написа:
                    Участието на ’Агенция за държавни вземания’ в акцията би удължила давностния срок Но мисля има условия, при които това е възможно!
                    няма връзка агенцията, чакаш си 3 години и никой нищо не може да ти каже след това (ако не си правил друго нарушение през това време). 3 години е АБСОЛЮТНАТА ДАВНОСТ, иначе е 2, както каза колегата, избистрихме го одеве

                    Коментар


                      #11
                      С кое няма връзка?

                      Коментар


                        #12
                        С давността. Абсолютната давност си е 3 години, не отива към НАП ако не платиш. Беше в проект промяната в закона, но не се прие и тази година. То имаше проект и давността при административни нарушения от този тип да бъде 7 години, но пак отпадна В интерес на истината, трябва да проверя за кои точно административни нарушения, завършващи с глоба се касае, понеже се оказа, че има противоречие с чл. 82 и функциите на "Агенция за държавни вземания"... като всичко ново в БГ , докато се нагласим и изгладим дупките идва ново правителство и я затваря А и друго, отиде ли ти задължението към НАП, там няма давност, ще ти вземат и глобата и лихвите!

                        Коментар


                          #13
                          Чакай! От кога задължението не отива към НАП? И защо? Имам познат с изпълнително дело от лятото на тази година..... И то си има давностни срокове!

                          Коментар


                            #14
                            къде видя да казвам ,че не отиват? казах, че не всички отиват и трябва да проверя, защото не искам да говоря на изуст

                            Коментар


                              #15
                              Стори ми се, че го видях в предишните ти постове

                              Коментар

                              Working...
                              X